Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
KleopatraiCezar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 19 wrz 2008, o 22:21

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Nie mam w pobliżu oczek wodnych.Jedynie za drogą asfaltową jest duża łąka nie wykaszana przez wiele lat i obok jest równie duży plac z zaroślami.Sąsiedzi maja obok ogród ,którego prawie nie uprawiają,Najczęściej jest zarośnięty.Mam faktycznie nieszczelności.Zauważyłam,że wchodzą przez garaż przerwą 1-2 mm.Dziś wydawało mi się,że uszczelniłam deskami ,ale to na nic one jeszcze dały radę wślizgnąć się przesuwając deski.Zaby wchodzą sobie jak do siebie i duże i małe.W tym roku przezimowałam w piwnicy 1 piękną wielką żabę i na wiosnę wypuściłam ją na swój ogród,żeby mu było dobrze (mam kilka drzewek owocowych,borówki i obok kompostownik).Teraz taka wdzięczność.Całe ekipy żab,Rano spotkałam w toalecie 2 wielkie i chyba z 15 małych. Kiedyś je lubiłam,ale teraz...zapach mułu i na każdym kroku je spotykam w garażu ,na korytarzu i toalecie.Na ogrodzie jest też nornica i ryje wszerz i wzdłuż i nie ma zamiaru się wyprowadzić.Na ogrodzie żyją krocionogi i kilka innych....Te żaby już zaczynają psychicznie mnie wykańczać.
SYLWIA
WojtekS
200p
200p
Posty: 251
Od: 6 lut 2013, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Niestety, albo i stety płazy do rozmnażania potrzebują zbiorników wodnych, gdyż ich postać larwalna (kijanka) właśnie tam się rozwija. Czasem wystarczy przydrożny rów (z czego korzystają głównie ropuchy szare i żaby z grupy żab zielonych). Na pewno trzeba odpowiednio zabezpieczyć wszelkie otwory do domu, bo inaczej ta walka będzie syzyfową pracą, bo Ty je za drzwi, a one potem z powrotem do domu. teraz dni coraz krótsze i zimniejsze to one szukają odpowiedniego, chłodnego, ciemnego miejsca do hibernacji, czyli piwnica, garaż - tam szczególnie musisz zadbać o szczelność pomieszczenia. Tę walkę możesz prowadzić polubownie i w drodze do kompromisu np. możesz im dać jakiś najmniej użyteczny kąt ogrodu i tam dać stertę drewna, skalniaczek coś w tym stylu, aby miały schronienie, ale dom musisz zabezpieczyć. Nawet wywiezienie ich nie da specjalnego rezultatu, bo zapewne jest ich dużo ilość (co wynika z Twoim opisów), dlatego powinnaś spróbować ten konflikt zakończyć. Rozumiem Ciebie w jakiej sytuacji się znajdujesz, bo nie raz widuję w okolicy sierpnia/września setki/tysiące młodych i dorosłych ropuch i żab w okolicach zbiorników i sąsiedztwo pod jednym dachem też nie jest zbyt przyjemna.
KleopatraiCezar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 19 wrz 2008, o 22:21

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Dziękuję za zrozumienie i pomoc.
Dużą ilość ich wyłapałam i wywiozłam z 3-4 kilometry dalej do lasu,a część na łąkę.Dużych pojawia się już zdecydowanie mniej,natomiast małe jeszcze tak.One potrafią nawet wspiąć się nad drzwi i gdy otwieram je spadają w dół (zdecydowanie to jest nieprzyjemne,bo gdyby tak na głowę spadła jakaś z nich ...obrzydliwe,przynajmniej dla mnie).
Mają na podwórku duże ilości drzewa na opał,ale one zdecydowanie wolą wejść do domu. Pouszczelniam jeszcze wszystkie miejsca jak tylko się uda najdokładniej.Wczoraj np.jedna wielka żaba przywitała mnie wygrzewając się obok kilku kawałków drzewa przy kominku.Budzę się ,robię sobie kawę,słyszę charakterystyczny szelest(na który już mam zresztą uczulenie), atu nieopodal mojego łóżka ten wielki okaz....
Ten akurat to jest najstarszy bywalec,którego wiosną wyniosłam z piwnicy na trawnik do sadu.
Kosztują mnie one naprawdę mnóstwo nerwów(gdy budzę się czasem kilka razy w nocy słysząc nieopodal szelest ich przemieszczania się.
Muszę nabrać sił...Małe wszystkie wywożę z dala od domu...Natomiast mimo tego jaki rozstrój nerwowy mi zafundowały i jeszcze fundują nadal zostawię sobie na ogrodzie 2-3 wielkie,bo mimo wszystko ta olbrzymia jest prześliczna(mam do niej sentyment:) ). Reszta idzie w świat. Podobno ten rok jest taki specyficzny.Dość ciepło i dużo opadów.U nas ostatnio codziennie pada deszcz...i być może to jest przyczyną.Mamy też przyjazne boćki po drugiej stronie ulicy...które jednak są widać przyjaźnie nastawione do owych żab.
Dziękuję jeszcze raz za dobre rady.
Pozdrawiam serdecznie
SYLWIA
WojtekS
200p
200p
Posty: 251
Od: 6 lut 2013, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

To faktycznie sporo ich tam jest. Czasem do rozmnożenia potrzebna jest większa kałuża po wiosennych opadach. Z opisu, iż się wspinają to przypomina mi rzekotkę drzewną, która jest bardzo egzotycznie wyglądająca żabą. Masz może możliwość zrobienia im zdjęcia? To może uda mi się podpowiedzieć, gdzie będą miały idealny biotop, abyś mogła odpowiednio je "przesiedlić". Boćki wbrew przesądom wolą gryzonie, smakoszami żab są zaś czaple, czy perkozy ; ) Jest to pierwszy przypadek jaki znam, aby do kogoś tak nachalnie wchodziły do domu - widocznie mało słyszałem. Małymi kroczkami i pewnie na podstawia swoich doświadczeń uda Ci się zabezpieczyć wszelkie wejścia.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 729
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

janasek1988 pisze:Są tutaj tacy co chcą się pozbyć żab ;P jak i tacy którzy je przyjmą z wielką chęcią :D dlatego może zrobicie na forum nowy dział :D

Przyjmę/oddam żaby
Popieram w całej rozciągłości. Chętnie przyjmę ropuszki, są cudne, szczególnie ta biało-zielona jak mniemam z atlasu nie z ogródka własnego. W moim ogrodzie są żaby trawne, szarozielone i zielone. Latem w porywach było ich ok. 25 szt w oczku wodnym, ale u mnie się nie rozmnażają, przychodzą po godach. Mam też jaszczurki i kilka razy widziałam zaskrońce, ale czy to były gościnne występy czy na stałe zagościł i tylko się ukrywa-nie wiem.Może wszechobecne koty sąsiadów, które u mnie chodzą jak u siebie i polują na wszystko, wypłoszyły wszystko co żywe.
ania1590
Awatar użytkownika
WIOLETTA011
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 wrz 2013, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Hej Sylwia-uważaj bo może szczęście do tego lasu wywozisz-znasz bajkę o zaklętej żabie- jak już nie całujesz to choć w ślepka głęboko popatrz :lol: a tak na poważnie cieszę się że nie tępicie tych pożytecznych stworzeń-może trochę upierdliwe i muszę się z nimi dzielić moimi truskawkami ale jak pomyślę ile zjadają np.komarów to od razu mi lżej ;:7
Śmieć nawet w szczerozłotej misie zawsze będzie śmieciem,a róża nawet w wyszczerbionym wazonie zawsze pozostanie różą -pozdrawiam Wiola
Kaktusy i liściaste-Wiola
Działka
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

A co zrobic żeby kosiarką przy strzyżeniu trawy nie ogolic żab z czupryny ?
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

A ja ;:145 ;:145 ;:145 , bo nie mam żadnej. Czemu??? Nie używam chemii, nawet na ślimaki, mam oczko i dużo kamieni!!!
Mam też zaskrońce. Rybki w oczku pływają. Miałam 3 ropuchy, które pozowały do zdjęć. Jedną ratowałam z pyska zaskrońca, ale niestety za późno już było. Pożarł ją. Od 2 lat w moim ogródku nie pokazała się ropuszka. Co jest tego przyczyną?
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Mnie też się marzy kilka żabek.Podobnie jak Tosia nie używam chemii .Mam na działce różne zwierzątka .Nawet gronostaje.Niestety żabki omijają mój ogród z daleka.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1073
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

U mnie żaby są tylko na wiosnę, składają skrzek i znikają . Póżniej jest bardzo dużo kijanek , ale ryby nie dadzą im urosnąć. Był też padalec i zygzakowata bo tego u nas pod dostatkiem . Od kiedy mam kota przyniesionego z lasu wszystkich zwierząt jest mniej i tych fruwających i tych podziemnych i węży .
Pozdrawiam :wit Beata
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

miki331 pisze:A co zrobic żeby kosiarką przy strzyżeniu trawy nie ogolic żab z czupryny ?
chciałbym ponowić pytanie
WojtekS
200p
200p
Posty: 251
Od: 6 lut 2013, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Ja zawsze po prosto chodzę i jak coś dostrzegę to przenoszę w bezpieczne miejsce. Niestety nie ma lepszego sposobu, przynajmniej ja nie znam.
Awatar użytkownika
kalafior
100p
100p
Posty: 138
Od: 27 lut 2014, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze,Pomorze

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Proponuję przysposobić z jednego bociana który je powybiera,oczywiście żart,
najprościej to kosić w południe w dni gorące wtedy żabki wykazują małą aktywność i siedzą gdzieś po dziurach w wilgotnych dołkach.
Pozdrawiam Tomasz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”