Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 728
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

janasek1988 pisze:Są tutaj tacy co chcą się pozbyć żab ;P jak i tacy którzy je przyjmą z wielką chęcią :D dlatego może zrobicie na forum nowy dział :D

Przyjmę/oddam żaby
Popieram w całej rozciągłości. Chętnie przyjmę ropuszki, są cudne, szczególnie ta biało-zielona jak mniemam z atlasu nie z ogródka własnego. W moim ogrodzie są żaby trawne, szarozielone i zielone. Latem w porywach było ich ok. 25 szt w oczku wodnym, ale u mnie się nie rozmnażają, przychodzą po godach. Mam też jaszczurki i kilka razy widziałam zaskrońce, ale czy to były gościnne występy czy na stałe zagościł i tylko się ukrywa-nie wiem.Może wszechobecne koty sąsiadów, które u mnie chodzą jak u siebie i polują na wszystko, wypłoszyły wszystko co żywe.
ania1590
Awatar użytkownika
WIOLETTA011
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 wrz 2013, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Hej Sylwia-uważaj bo może szczęście do tego lasu wywozisz-znasz bajkę o zaklętej żabie- jak już nie całujesz to choć w ślepka głęboko popatrz :lol: a tak na poważnie cieszę się że nie tępicie tych pożytecznych stworzeń-może trochę upierdliwe i muszę się z nimi dzielić moimi truskawkami ale jak pomyślę ile zjadają np.komarów to od razu mi lżej ;:7
Śmieć nawet w szczerozłotej misie zawsze będzie śmieciem,a róża nawet w wyszczerbionym wazonie zawsze pozostanie różą -pozdrawiam Wiola
Kaktusy i liściaste-Wiola
Działka
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

A co zrobic żeby kosiarką przy strzyżeniu trawy nie ogolic żab z czupryny ?
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

A ja ;:145 ;:145 ;:145 , bo nie mam żadnej. Czemu??? Nie używam chemii, nawet na ślimaki, mam oczko i dużo kamieni!!!
Mam też zaskrońce. Rybki w oczku pływają. Miałam 3 ropuchy, które pozowały do zdjęć. Jedną ratowałam z pyska zaskrońca, ale niestety za późno już było. Pożarł ją. Od 2 lat w moim ogródku nie pokazała się ropuszka. Co jest tego przyczyną?
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Mnie też się marzy kilka żabek.Podobnie jak Tosia nie używam chemii .Mam na działce różne zwierzątka .Nawet gronostaje.Niestety żabki omijają mój ogród z daleka.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

U mnie żaby są tylko na wiosnę, składają skrzek i znikają . Póżniej jest bardzo dużo kijanek , ale ryby nie dadzą im urosnąć. Był też padalec i zygzakowata bo tego u nas pod dostatkiem . Od kiedy mam kota przyniesionego z lasu wszystkich zwierząt jest mniej i tych fruwających i tych podziemnych i węży .
Pozdrawiam :wit Beata
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

miki331 pisze:A co zrobic żeby kosiarką przy strzyżeniu trawy nie ogolic żab z czupryny ?
chciałbym ponowić pytanie
WojtekS
200p
200p
Posty: 251
Od: 6 lut 2013, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Ja zawsze po prosto chodzę i jak coś dostrzegę to przenoszę w bezpieczne miejsce. Niestety nie ma lepszego sposobu, przynajmniej ja nie znam.
Awatar użytkownika
kalafior
100p
100p
Posty: 138
Od: 27 lut 2014, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze,Pomorze

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Proponuję przysposobić z jednego bociana który je powybiera,oczywiście żart,
najprościej to kosić w południe w dni gorące wtedy żabki wykazują małą aktywność i siedzą gdzieś po dziurach w wilgotnych dołkach.
Pozdrawiam Tomasz
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

Mi się nigdy nie zdażyło zrobic krzywdy żabie przy koszeniu trawy one zawsze uciekają więc chwile poczekam az uciekną i dalej kosze :)
u mnie na działce królują ropuchy szkoda, że w stawie prawie nie ma innych żabek :(
chociaż ropuchy są pożyteczne ale niestety niezbyt urodziwe
nigdy też nie mieliśmy z nimi problemów może z raz się zdarzyło, że jedna sobie weszła do garażu, ale do domu nigdy, może dlatego że na działce mają wystarczające warunki?
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

A mi ropuchy podobają się bardziej od żab,często są takie ogromne i potężne :)
Dla żab i ropuch można zrobić jakieś domki,schronienia czy coś żeby ich trochę wspomóc jak ptaki?
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

W moim oczku wodnym już drugi rok urzęduje ropuszka-huczek.Słychać ja z daleka.Bardzo żałuję,że nie ma więcej tych stworzeń bo na pewno w nocy polują one na ślimaki,które niszczą moje rośliny i muszę zwalczać je chemicznie.Osobiście żadnych gadów i płazów nie lubię-tzn.brzydzę się tej śliskości,ale wiem,że są pożyteczne i nie przepędzam.Rudy kocur natomiast łapie nornice,myszy i krety.Czyli każdy zajmuje się tym do czego został stworzony.
Halina
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Żaby - co zrobić żeby nie przychodziły na działkę ?

Post »

....u mnie też jedna od lat..a kiedyś nie dało się przejść bo trzeba było uważać żeby nie nadepnąć.. Obrazek Obrazek
W tamtym roku próbowałem "przeflancować" żabki przynosząc kijanki (wiaderko) niestety w tym roku ani śladu..więc znów przyniosłem ..może wreszcie się zaaklimatyzują...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”