Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

O to taki zgrabniutki, akuratny, chociaż na mój przerób nieco mały. Jednak jakby dobrze pogadać z mężem to by zrobił ciut większy ;:306 Najbliższa Mrówka 60 km... ;:222
Awatar użytkownika
Brygida608
50p
50p
Posty: 80
Od: 9 sty 2016, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Tak,przy moim metrażu działki jeden to też za mało. Dokupię drugi, już mam dla niego miejsce. Myślę,że mąż zrobi Ci fantastyczny kompostownik, skoro Mrówka tak daleko... Fajnie,że umie to zrobić ;:138
Julia
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Umieć umie, ale jeszcze żeby chęci były ;:306 Tak czy siak musi coś zadziałać bo starego klamota trzeba wymienić, a moje kalifornijki potrzebują kompostownika a malinki i truskawki kompostu :)
Awatar użytkownika
Brygida608
50p
50p
Posty: 80
Od: 9 sty 2016, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Na jesień pobrałam sporo kompostu i posypałam teren pod warzywnik. Ładnie się wszystko przerobiło,nie dodaję żadnych przyspieszaczy. Jedyne co robię,to od czasu do czasu wrzucam papier makulaturowy i nie śmiej się, wlewam resztki jogurtów i maślanki. Gdzieś to wyczytałam ;:37 i tak już sobie działam :heja
A to mój warzywnik.Niewielki.

Obrazek
Julia
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Brygida608 pisze:To prawda,cena jest wyjątkowo niska. W sklepach internetowych widziałam za 100 zł. Na wiosnę kupuję drugi, bo jeden to za mało. Cena w Mrówce się nie zmieniła. Już sprawdziłam.
W naszej Mrówce byłem ostatnio i nie widziałem drewnianych kompostowników i tak zastanawiam się jak daleko Brygido Twoja Mrówka się znajduje. Niby jesteśmy z tego samego województwa, ale rozpiętość może być nawet 200 km.

Skoro jeden kompostownik zasila tak mały warzywnik to warzywka mają tam "na bogato".
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
Awatar użytkownika
Brygida608
50p
50p
Posty: 80
Od: 9 sty 2016, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Jutro zrobię zdjęcie i Ci pokażę;)-o ile zdążę tam wpaść. Deski leżą na zewnątrz, tam, gdzie stoją donice, leży ziemia i inne akcesoria z zakresu architektury ogrodowej. Może nie rzuciło Ci się w oczy,bo są złożone. Jest taki arystyczny nieład, ale jak zapytasz sprzedawcę, to powiniem Ci wskazać. Na zewnątrz rzadko kiedy teraz wychodzą kupujacy, bo jeszcze nie ma po co, a ON- kompostownik tam leży. Dokładnie w tej MRÓWCE, o której myslisz;)))
Julia
Awatar użytkownika
Sky12
200p
200p
Posty: 258
Od: 10 wrz 2016, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie - Kraina lasów i jezior

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Witam, czy do kompostu należy dawać nawozy azotowe? Kiedy jest najlepiej dać? Czy można nawóz azotowy mieszać ze starterem kompostowania?

Muszę tak zrobić aby kompost jednoroczny był zdatny do przekopania w maju. Poniżej zdjęcie.
Obrazek
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Ktoś już tu pytał ale z tego co widzę odpowiedzi nie uzyskał. Wysyp grzybów w tym roku sprawił, że mam masę odpadków po grzybkach głównie robaczywe resztki. Z tego co wyczytałem grzyby zawierają dużo białka i bardzo szybko się psują podobnie jak mięso (zepsute grzyby nawet pachną jak zepsute mięso). Czy w takim razie dobrze uczynię wyrzucają grzyby na kompost? Czy dżdżownice kalifornijskie je polubią?
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Ja wyrzucam na kompost dokładnie wszystkie odpady kuchenne, łącznie z ręcznikami papierowymi, wytłoczkami od jajek, kośćmi, i wszelkimi zepsutymi owocami, a nawet liście orzecha włoskiego, a dżdżownic mam tyle, że mam problemy aby przy wywożeniu kompostu zostawić je w kompostowniku. Około połowy jedzie razem z kompostem na rabaty, bo nie jestem w stanie ich oddzielić.
Niestety mimo mojej chęci grzybnia od grzybów leśnych nigdzie się nie rozsiała. Natomiast pieczarki i owszem polubiły moje rabaty kwiatowe :)
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Czy stosował ktoś szczepionkę z drożdży do kompostu?
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Ja. W ten sposób, że rozrabiałam drożdże z niewielką ilością cukru i letnią wodą. To było w lato. Mogę powiedzieć, że widzę różnicę w kompostowaniu, jest jesień a ja kompost z zeszłego roku mam zdatny do użycia. Gałązki i łęty co prawda się nie rozłożyły całkiem, ale jest tego niewiele. Dodawałam też popsute dżemy domowe rozrobione z wodą, i zakwas na chleb z wodą, takie popłuczyny- też. Mam kompostownik z palet, malutki, nic nie śmierdzi, jest ok.
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Dorja dzięki za odpowiedź :wink: a jak często stosowałaś tę szczepionkę?
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Kompost,kompostownik,pryzma,preparaty itd.

Post »

Jak tylko piekłam drożdżówkę :;230 Ale z drożdży to nie rzadziej niż raz na miesiąc :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”