Tworzymy katalog naszych książek ogrodniczych.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Tworzymy katalog naszych książek ogrodniczych.

Post »

Witam i zapraszam wszystkich do stworzenia katalogu książek związanych ściśle z tematyką naszego Forum.
Mam tu na myśli posiadane przez nas w domowych biblioteczkach książki książki o:

- ogrodach,
- roślinach,
- ptakach i innych ogrodowych żyjątkach,
- innej tematyce, ściśle związanej z tematyką Forum.

W wątku tym możemy szeroko dyskutować również o prezentowanych opracowaniach, podając własne oceny poszczególnych dzieł.

Moderatorzy będą przenosili opisy Waszych książek do zamkniętego wątku katalogu.

Na początek zaprezentowałem w katalogu kilka książek z mojej biblioteki. Pozwoli to, jako proponowany wzorzec, na zachowanie jednolitej konwencji prezentacji książek.

Adres katalogu: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=10460
Mietek.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7587
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Pięknie dziękujemy ;:4
Miłego dnia!
Admin.
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Rewelacyjnie włączyliście się w prezentację swoich księgozbiorów związanych tematycznie z Forum. Wszystkie posty przeniosłem do katalogu.

Dziękuję i czekam na następne propozycje.
Mietek.
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witam .
Ja mam takich książek ogrodniczych ponad 50 :lol:
Czy mam zrobić zdjęcia i wstawić w tym wątku :P
Jestem jaka jestem - pozdrawiam serdecznie Jola
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7587
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

jolciajci pisze:Witam .
Ja mam takich książek ogrodniczych ponad 50 :lol:
Czy mam zrobić zdjęcia i wstawić w tym wątku :P
No pewnie :D :D ;:48

PS. Proponuję fotografować po kilka książek obok siebie np po 4 sztuki - (2x2), łatwo się potem wkomponuje w post taką fotkę
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Administrator pisze:
jolciajci pisze:Witam .
Ja mam takich książek ogrodniczych ponad 50 :lol:
Czy mam zrobić zdjęcia i wstawić w tym wątku :P
No pewnie :D :D ;:48

PS. Proponuję fotografować po kilka książek obok siebie np po 4 sztuki - (2x2), łatwo się potem wkomponuje w post taką fotkę
Myślę, że to trochę za mało - okładka, tytuł,autor, wydawca, rok wydania - albo same zdjęcia.
eMZet pisze:....
Moderatorzy będą przenosili opisy Waszych książek do zamkniętego wątku katalogu.
Na początek zaprezentowałem w katalogu kilka książek z mojej biblioteki. Pozwoli to, jako proponowany wzorzec, na zachowanie jednolitej konwencji prezentacji książek.
Przeglądnąłem katalog i zaprezentowane tam książki i trochę jestem zawiedziony. :?
Mietek faktycznie pokazał jak to powinno wyglądać i wydaje mi się, że powinniśmy przyjąć to jako obowiązujący wzorzec.

Są pozycje - na przykład wszystkie książki E. Radziula, których nie musimy dokładniej opisywać - wreszcie to Radziul. Ale o niektórych książkach warto by coś napisać - co zawiera, dlaczego ta książka jest warta polecenia lub chociażby dlaczego cenimy w naszych zbiorach właśnie tę pozycję.
Nie jest to z mojej strony, żadna negacja, ale wchodząc do tego wątku z chęcią dowiedziałbym się coś więcej o niektórych pozycjach. :lol:
Wybaczcie te słowa, ale w księgarni mógłbym przynajmniej przeczytać wstęp lub spis treści.
Wiedza zaczerpnięta z internetu może być dużo większa niż w każdej książce, którą posiadamy, jednak dla mnie internet nigdy nie zastąpi dobrej książki. Wreszcie z książkami często jeździmy (ja i Basia) do różnych marketów (chociaż ktoś może powiedzieć, że można i z laptopem), a niektóre są od częstego (przez lata) przeglądania tak zniszczone, że zakupujemy nowszy egzemplarz.
Warto podzielić się naszą wiedzą o ciekawej książce, a nie tylko jej posiadaniem i wyglądem. :wink:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

paco pisze:...Myślę, że to trochę za mało - okładka, tytuł,autor, wydawca, rok wydania - albo same zdjęcia...
Andrzejku, zgadzam się z Tobą całkowicie. Nie chcę jednak występować tu w roli cenzora i przenosić do katalogu tylko posty zgodne ze schematem. Wszyscy decydujemy o wyglądzie i zawartości naszego, wspólnego Forum.

Pozdrawiam
Mietek.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

eMZet pisze:
paco pisze:...Myślę, że to trochę za mało - okładka, tytuł, autor, wydawca, rok wydania - albo same zdjęcia...
Andrzejku, zgadzam się z Tobą całkowicie. Nie chcę jednak występować tu w roli cenzora i przenosić do katalogu tylko posty zgodne ze schematem. Wszyscy decydujemy o wyglądzie i zawartości naszego, wspólnego Forum.
Mietek - wybacz, ale ja z Tobą w tym przypadku wcale nie mogę się zgodzić.
Dlaczego nie możesz występować w roli "cenzora" - wreszcie jesteś Moderatorem. :? Jeśli chcesz przenieść jakiś post na przykład do Encyklopedii - to analizujesz czy jest tam jego miejsce?
Nie zgadzam się, też z opinią, ze wszyscy decydujemy o wyglądzie Naszego Forum.
Forum, to forum - są pewne zasady już ustalone i mogą być wprowadzane inne ale nie przez wszystkich, a jedynie przez Administratora i Was Moderatorów. Każdy z nas ma obowiązek ich przestrzegać i tak powinno być.
Sczerze mówiąc jest już trochę wątków, w których jest potężny galimatias, a tak na prawdę mało wiedzy na temat. Po co tworzyć taki następny - tym bardziej, że biedzie on zamknięty i nikt nie będzie w nim mógł namącić. Jeśli bezkrytycznie będziesz przenosił tam wszystko to mało kto będzie mógł z tego wątku pożytecznie skorzystać.
Można przecież poprosić przed przeniesieniem o uzupełnienie materiału autora postu, a jeśli nie jest to możliwe pozostawić ten post jednak w wątku ogólnie dostępnym - może ktoś inny dorzuci coś ciekawego na temat tej pozycji.
Mi osobiście szkoda czasu na opisanie ciekawej pozycji książkowej jeśli ma moja "praca" zginąć w setkach samych zdjęć i będzie widoczna jedynie w momencie pojawienia się jaj jako nowy post. Czy sądzisz, że będzie duże zainteresowanie oglądaniem zdjęć książek - Mieczysławie - Twój pomysł jest na tyle ciekawy (uważam wręcz wspaniały), że szkoda to zmarnować. Przecież często nie wiemy nawet, że w ogromnej ilości książek o tematyce ogrodowej jest to co by nas zainteresowało i było dla nas wartościowe - ale też nie dowiemy się tego jeśli zabraknie na ten temat informacji.

Uważam osobiście, że w tym przypadku powinieneś być cenzorem!!!!!!!!
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Proszę skasować mój post o książkach.
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Szkoda że temat został zamknięty, mam dwie dobre książki które warto polecić.
Pierwsza to: "Biologiczna ochrona roślin", a druga: "Domowe sposoby ochrony roślin".
Spóźniłam się :cry:
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »


Temat wcale nie został zamknięty
- zamknięty jest jedynie ten, do którego Mieczysław przenosi posty (aby nikt nie mieszał).
Bardzo interesują mnie te pozycję - opisz co w nich można znaleźć. :wink:
Pisz właśnie w tym wątku!!!! :D
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
neferett
50p
50p
Posty: 51
Od: 25 mar 2007, o 20:33
Lokalizacja: Poznań

Post »

Przedstawiam trzy ciekawe pozycje o uprawie warzyw , ziół i owoców. Szerszy ich opis znajdziecie tutaj:
http://whiteplaceb.blogspot.com/2008/02 ... -cz-i.html

Obrazek Obrazek Obrazek
Agmars
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 20 gru 2007, o 15:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Podzielam zdanie Andrzeja (paco).
Zupełnie nie tak dawno kupowałem książki ogrodnicze przez internet i szukałem na ich temat opinii osób, które takie książki już kupiły.
Po wpisaniu tytułu i autora w wyszukiwarce znajdziemy wiele sklepów, które daną pozycję oferują, ale opisy książek są tu bardzo skąpe, a trafić na recenzję to dopiero sztuka.

Pomyślałem wtedy, że przydałby się taki wątek na tym forum, a dzisiaj proszę - jest ! :)

Jeśli ktoś poświęci trochę czasu na zrobienie zdjęcia swoich książek, poradników, encyklopedii i wstawienie ich do tego wątku, to mam nadzieję, że zdoła dopisać jeszcze kilka zdań czy jest z tego opracowania zadowolony, czy książka spełnia jego oczekiwania (trafiają się też książki przed którymi należałoby ostrzegać innych).

Dodanie spisu treści byłoby ukoronowaniem dzieła. Takie opinie, recenzje będą dla innych na pewno bardzo przydatne, a wątek będzie bardzo wartościowy.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”