Ketmia syryjska- Hibiskus ogrodowy

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Ale sama sobie odpowiedziałaś- "resztę zrobił śnieg". I tu się zgadzam. Obawiam się ,że przy braku pokrywy śnieżnej - przy tej temperaturze ,jaka była tej zimy- Twoja ketmia zmarzłaby.
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Nie zupełnie. Półtora metra było ponad śniegiem i to też nie zmarzło. A te starannie okryte zmarzły na długości jakiej były zabezpieczone. Nie zmarzło to co było dodatkowo okopczykowane. Zawsze tak robię by wiatr nie potargał okrycia.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Moja jak pisałem była owinięta agrowłókniną zimową P-50. Wycinać czy jeszcze poczekać?
Pozdrawiam Andrzej.
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Jeśli nigdzie (słownie nigdzie) nie widać nic zielonego nie masz na co czekać. W najzimniejszym miejscu kraju już przynajmniej pączki byłoby widać.
A tak na marginesie. Masz kompostownik? Jeśli masz to wszystkie krzewy dobrze jest obsypać u dołu. Zrobić kopczyk jak u róż. Jak wysoki zależy od ilości kompostu. Wiosną kompost rozgarniesz i nie musisz nawozić.
Nawet jak góra zmarznie to odbije z pędów okopczykowanych.
Gdybyś mieszkał bliżej mogłabym cię jedną obdarować. Bo wysyłać kilkuletni egzemplarz trochę trudno.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Trudno wycinam jutro. Kupię sobie nową - sprzedają u nas w donicach. Będę musiał lepiej zabezpieczać na zimę. Tak jak pisze Basia przy użyciu kompostu...
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Omorica
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 3 cze 2006, o 21:52
Lokalizacja: Poznań

Post »

przytnij ją dosyć nisko i zobacz czy w gałązkach jest jeszcze życie
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Omorica pisze:przytnij ją dosyć nisko i zobacz czy w gałązkach jest jeszcze życie
Ok. Jutro sprawdzę. Jak suche to wycinam.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
OlaP
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 10 lis 2006, o 20:34
Lokalizacja: Ząbki

Hibiskus - żółknące i opadające liście

Post »

Dawno nikt nie wracał do tego wątku, wle zaryzykuję. Mam problem z hibiskusem, którego trzymam teraz - juz jesienią - w domu. Mam go pierwszy rok. Przez całe lato nie było z nim problemu - stał na balkonie (mamy go od południowej strony). Cały czas kwitł i miał piękną koronę. Z końcem lata kwiaty nadal obficie kwitły - z resztą tak jest do dziś - ale zaczęły żółknąć i opadać liście. Od pnia do końca gałązek. NIe wygląda to tak, jak pisał już ktoś na forum, nie brązowieja mu końcówki i nie zwijają się. Po prostu żółkną, jak liście na jesieni. Nie wiem jak sobie tym poradzić - regularnie go naworzę, bryła korzeniowa nie wysycha, ale problem jest cały czas. Wiem, juz ktoś radził, żeby w lutym przyciąć gałązki, ale może jest jakiś sposób, który można wykorzystać już teraz? Z góry dzięki za wszelkie informacje :)

Hm... A czy one generalnie nie zrzucają na zimę liści? Może to naturalne zachowanie tej rośliny, a ja nie popisałąm się bystrością? I to publicznie :oops:
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Ketmia syryjska jest krzewem gruntowym i można ją przetrzymać w doniczce ale w niskiej temperaturze. Jeśli wniosłaś ją do domu to musisz zaakceptować ten goły patyk bo przechodzi okres spoczynku. Niemniej ze względu na temperaturę w mieszkaniu bryłę korzeniową trzeba utrzymywać w stanie delikatnie wilgotnym.
Najlepszym sposobem na utrzymanie takowego stanu jest włożenie palca do doniczki, jak wyczujesz wilgoć nie podlewaj.
Wiosną jak wystawisz go na balkon (z uwagi na warunki przetrzymywania dopiero po przymrozkach) przygotuj mu drewnianą donicę, i jesienią przypomnij się, to tak go zabezpieczymy by przezimował na balkonie.
Awatar użytkownika
OlaP
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 10 lis 2006, o 20:34
Lokalizacja: Ząbki

Hibiskus, czyli bez sensu walka z naturą :)

Post »

Dzięki serdeczne! :)
Awatar użytkownika
OlaP
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 10 lis 2006, o 20:34
Lokalizacja: Ząbki

Hibiskus cd.

Post »

Mam też nadzieję, że już niedługo będę mogła dzieliś cię z Wami także moimi doświadczeniami, w ońcu wiosną założe mój pierwszy ogród. W wersji balkonowej :)
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

To świetnie ;:63 , a do wiosny zdążysz się mnóstwo dowiedzieć tu na forum.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Ketmia( hibiskus)

Post »

Erazm pisze:
aniawoj pisze:Erazm prosił o informacje dotyczące ketmi syryjskiej...
Moje ketmi syryjskie nie odbiło do tej pory. Chyba nie przetrwała zimy. ;:98 ;:110
Erazmie- czy Twoja ketmia w końcu odbiła? Urosła?
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”