Ketmia syryjska- Hibiskus ogrodowy

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
krzysiek1240
200p
200p
Posty: 366
Od: 23 lut 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Ketmia syryjska

Post »

Czy dwu-trzy letni krzak ketmii należy jeszcze osłaniać przed zimą?Był on sadzony wiosną w tamtym roku. Dodam ze rok temu osłoniłem go i przetrwał bez uszczerbku :wink:
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ketmia syryjska

Post »

krzysiek1240 myślę ,że dobrze było by je jeszcze osłaniać i zabezpieczać na zimę, szczególnie kopczykować jak różę lub owinąć tekturą. Mi parę lat temu ,,wypadł" duży hibiskus z fioletowymi kwiatami. Powodem był bezśnieżny styczeń z dużymi mrozami i słonecznymi dniami. Dosłownie na wysokości ok 20 cm od ziemi kora była ,,rozsadzona".
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Ketmia syryjska ( hibiskus)

Post »

Witam,
mam od pół roku szczepkę hibiskusa w domu kwitł pięknie, aż do dziś gdzie na parapecie oparty było o okno po prostu wyginał się w stronę słońca bo stoi na oknie południowym :lol: Dziś rano po nocy -20* jest zmarznięty całkowicie oklapły my listki, które oparte były na szybie... tylko dolne wyglądają jako tako... Czy powie mi ktoś, będzie coś jeszcze z tego? :(
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
wolak345
100p
100p
Posty: 175
Od: 1 cze 2010, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Podkarpacie

Re: Ketmia syryjska ( hibiskus)

Post »

Jeżeli tylko pojedyncze liście to nic mu nie będzie, może powoli odżyje. Ja miałem podobną sytuacje w 2006 roku podczas bardzo ciężkiej zimy, przy nieszczelnych oknach, te kwiatki które były najbliżej okna mocno były uszkodzone ale z czasem odżyły.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ketmia syryjska ( hibiskus)

Post »

Moje 2 hibiskusy mają ok 3 m. W tym roku się przekonałam ,że nie mogę już dłużej pozwolić rosnąć wzwyż. Obciążone kwiatami nie wytrzymały ciężaru ulewy i poprzechylało je na boki. Odrutowane dookoła jakoś wyglądają.Wiosną w przyszłym roku będę musiała je przyciąć dość mocno a tak bardzo mi się podobają takie kwieciste wysokie krzewy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ketmia syryjska ( hibiskus)

Post »

Jak mocno przytniesz, to się pięknie zagęszczą. One mają skłonność do wypuszczania długich łysych pędów.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Ketmia syryjska ( hibiskus)

Post »

Wiosną kupiłam w biedrze (za 3.99) taki patyk. Po wsadzeniu do ziemi w ogródku , szybko wypuścił listki
Obrazek

Obecnie przymierza się do kwitnienia. Mało słońca generalnie jest ostatnio więc robi to bardzo powoli. Mam nadzieję, że jednak zakwitnie ;:131
Poniżej krzewuszki
Obrazek

Obrazek
Peter_1965
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 wrz 2013, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ketmia syryjska ( hibiskus)

Post »

Chciałbym prosić, aby ktoś z Was kto ma doświadczenie w przesadzaniu ketmii podzielił się swoją wiedzą.

Mam ogród który po śmierci mojego taty nie był uprawiany przez ładnych kilka lat; jest w nim między innymi 'zagajnik' ketmii gdzie na powierzchni ok 4m2 rośnie ich kilkanaście sztuk w 3 różnych kolorach; zagajnik powstał chyba z 2 roślinek posadzonych przed laty - albo się wysiały, albo wypuściły odrosty korzeniowe.

Jak przesadzać?
Na co uważać?
Czy ryzyko nie przyjęcia się jest duże?
Jak mocno można przyciąć - czy np wysokie 'drzewko' (moje maja grubo ponad 2m) można obciąć nad ziemią aby doprowadzić do wybicia nowych odrostów z korzeni i docelowo uformować krzaczek zamiast drzewka?
Jarek_Lodz
100p
100p
Posty: 102
Od: 3 cze 2013, o 20:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Hibiskus

Post »

Cześć,

mam posadzonego hibiskusa. Wiem że powinienem go okryć (chcę to zrobić agrowłókniną).

Idą przymrozki (może tylko jedne) - kiedy okryć roślinę ?

Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Hibiskus

Post »

Jeszcze zdążysz ja dopiero po 1 listopada będę się szykował do zabawy i na razie będę konstrukcje drewniane stawiał.
Na to nawinę agrowłókninę i naciągnę tylko na górę by w razie dużego spadku temp. móc kurtynę opuścić.
Jeszcze nie krzyczą, że ma być po minus 5 czy 10 st, wiec ja się nie spieszę.
Agnieszka W.
200p
200p
Posty: 340
Od: 23 wrz 2009, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: Ketmia syryjska ( hibiskus)

Post »

Moja jest niebieska, ale słabo kwitnie.Chyba miejsce mało słoneczne i zawsze trochę podmarza. Ale trzyma się ogólnie.
Klimat nad morzem raczej ostry, sąsiadka miała olbrzymią, też niebieską i jak była kilka lat temu taka sroga zima to padła. bardzo duże było to drzewko pięknie biało wybarwiona kora, szkoda
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Ketmia syryjska ( hibiskus)

Post »

Moja niebieska też zmarzła.Może ta odmiana jest bardziej wrażliwa, bo inne różowa i biała przetrwały.


Wcześniej peter pytał o przesadzanie.Większych nie przesadzać, źle to znoszą. Zostawić zagajniczek, albo część wyciąć jak bardzo sobie przeszkadzają.Lepiej wyprowadzić młodą z sadzonki jak zależy na konkretnym kolorze.
katya11
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 4 lut 2014, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Hibiskus ogrodowy,Ketmia syryjska(Hibiscus syriacus)

Post »

Poprzedniej wiosny wsadziłam taki patyk jak Ruda2011 ładnie się rozrósł ale nie zakwitł i zastanawiam się czy dlatego że miał za mało słońca ,rośnie przed domem do północnej strony. Zaczekać jeszcze czy póki mały przesadzić w słoneczne miejsce ?
Pozdrawiam Kasia
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”