Arbuziki - hodowla.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

kawka pisze: ale jeśli będę je trzymać w domu, w doniczce? Jak sądzisz? Będzie coś z tego?
Hodowla arbuza w doniczce to zły pomysł, ponieważ (przynajmniej u mnie) posadzony w doniczce rósł na ok. 15 cm. , po czym usychał (próbowałem kilka razy), trzeba go szybko wysadzić do gruntu. Poza tym, arbuz to bardzo długie pnącze, trudno byłoby go zmieścić do domu. Należy pamiętać, że arbuz nie jest rośliną przystosowaną do naszego klimatu, ja, wsadzając mojego wiosną, do pażdziernika doczekałem się 2 owoców, trochę mniejszych od pięści, po czym nadeszły przymrozki i tak oto skończyła się moja przygoda z arbuzami ;) Wyjściem mogą być specjalne odmiany (ponoć działa).
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Grejfrut

Post »

liliyy pisze:Witam. Chciałam sobie wychodować grefjruta żółtego. Tylko nie wiem jak:/ Mam pestke która ładie wykiełkowala. Roślinka jest mniej więcej 6 cm wysokości ale nie wiem czy dalej"przezyje". Trzymam ją w bardzo wilgotnej ziemi (z bambusem)
Prosze o rade. Pozdrawiam:)
Obrazek

Mój grejpfrut ma już ok. 5-6 lat, tak teraz wygląda. Był trochę większy, ale jakiś czas temu go przyciąłem.
Największym minusem sadzenia cytrusów z pestki jest to, iż owocują dopiero po 15-25 latach, a więc należy uzbroić się w cierpliwość. Jednak są to bardzo ładne rośliny nawet bez owoców ani kwiatów na ich gałęziach, więc mimo wszystko polecam ich hodowlę.
Wymagań nie mają specjalnych: ziemia uniwersalna, w miarę wzrostu przesadzenie do większej doniczki. Radziłbym jednak przesadzić go do osobnej doniczki. Grejfruta, gdy będzie trochę większy, można też wysadzić do ogrodu (maj-wrzesień) lub postawić na balkonie, unikając przymrozków.
Życzę powodzenia ;)
Awatar użytkownika
Boas
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 5 wrz 2007, o 12:34
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Post »

Witam
Amatorska uprawa arbuzow i melonow jest jak najbardziej mozliwa. Wiosna, posadzilem (prawie 400 m.n.p.m. :wink: ) eksperymentalnie po 2 arbuzy i melony, a koncem sierpnia zebralem po 1 owocu z kazdej rosliny. Jezeli chodzi o arbuzy to wprawdzie do gigantow nie nalezaly (2 i 1,2 kg), ale byly bardzo slodkie. Jeszcze bardziej zaskoczyly mnie melony (1,5 i 1 kg), byly zdecydowanie smaczniejsze od tych ze sklepu :wink:
Do uprawy melonow i arbuzow polecam agrotkanine do sciolkowania, kumuluje cieplo, ogranicza parowanie gleby i przeciwdziala chwastom.

http://s35.photobucket.com/albums/d153/ ... =Arbuz.jpg
http://s35.photobucket.com/albums/d153/ ... =Melon.jpg
http://s35.photobucket.com/albums/d153/ ... Melon2.jpg
Pozdrawiam
Kamil
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

Boas - gratuluję zbiorów :)

Obrazek

A to moje arbuzy. Kilka dni po zrobieniu tego zdjęcia nadeszły mrozy :(
Awatar użytkownika
Boas
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 5 wrz 2007, o 12:34
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Post »

wirtual24 pisze:Boas - gratuluję zbiorów :)

Obrazek

A to moje arbuzy. Kilka dni po zrobieniu tego zdjęcia nadeszły mrozy :(
Szkoda, że przed mrozem nie urosły większe. Zastanawiam się dlaczego były takie małe, kiedy je wsadziłeś do ziemi? Poza tym czy to na pewno były arbuzy? Wygląda mi to raczej na melona, ale mogę mylić się oczywiście.

P.S. Dzięki za gratualcje :wink: W przyszłym roku zamierzam ponownie uprawiać arbuzy, a przede wszystkim melony. Poza tym dynię olbrzymią, 100kg zakładam jako minimum, ale to już inny wątek :wink:
Pozdrawiam
Kamil
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

Boas pisze:
Szkoda, że przed mrozem nie urosły większe. Zastanawiam się dlaczego były takie małe, kiedy je wsadziłeś do ziemi? Poza tym czy to na pewno były arbuzy? Wygląda mi to raczej na melona, ale mogę mylić się oczywiście.

P.S. Dzięki za gratualcje :wink: W przyszłym roku zamierzam ponownie uprawiać arbuzy, a przede wszystkim melony. Poza tym dynię olbrzymią, 100kg zakładam jako minimum, ale to już inny wątek :wink:
Wsadziłem go późną wiosną, to na pewno był arbuz, tylko, że po prostu nie zdążył urosnąć.
Życzę powodzenia w hodowli dyniowatych :D
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Pod arbuzy należy dać porządną dawkę nawozu organicznego, najlepiej kompostu. Będzie on źródłem cennej próchnicy i stopniowo uwalniał składniki pokarmowe, dzięki czemu arbuzy wydadzą największe możliwe w naszych warunkach owoce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”