Zwierzak buszujący po działkach

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 472
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Zwierzak buszujący po działkach

Post »

Od wiosny mamy problem z jakimś zwierzątkiem, które w najlepsze buszuje po działce. Najpierw były zostawione odchody, pokopane dołki przy drzewkach i rozdarte na strzępy rękawice, które zostawiłam, żeby wyschły ( wampirki i zwykłe lekarskie). Przez moment było trochę spokoju, aż kilka dni temu na działce pojawiły się buty przywleczone nie wiadomo skąd, po jednym z pary. Dzisiaj mama zastała kopczyk, a pod nim coś niby kawałek starej kiełbasy, natomiast jeden z butów "powędrował" do sąsiadów.
Jutro wszystko sama obejrzę i zrobię ewentualnie zdjęcia śladów, jeśli mi się uda.

Czy ktoś spotkał się z takim "żartownisiem" ? Ktoś mówił, że tak zachowuje się kuna. Czy to faktycznie może być ona i jak ją capnąć ? Nie chcemy robić krzywdy zwierzątku, ale może niech szaleje sobie po lesie.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Zwierzak buszujący po działkach

Post »

Ślady łapek by podpowiedziały cóż to jest , zrób zdjęcia i wstaw to ktoś ci na pewno stwierdzi dokładnie .
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zwierzak buszujący po działkach

Post »

rebeko pisze:Od wiosny mamy problem z jakimś zwierzątkiem, które w najlepsze buszuje po działce.
U mnie jest podobnie. Na wiosnę wykopałem dołek 40x40x40 na krzak od sąsiada. Po kilku dnia w rogu dołka coś wykopało norę tak na wymiar kota. Zasypałem. Wykopało ponownie. Tak się bawię od kilku miesięcy. Kij wchodzi na kilkanaście cm w głąb. Wlot zasnuty jest pajęczyną, ale co zakopie to nora jest znowu odkopywana.
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1813
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Zwierzak buszujący po działkach

Post »

Masz ogrodzoną działkę? Nie wałęsa się jakiś młody znudzony pies?
Na kuny są żywołapki, klatki pułapki, wpisz w all.. "na kuny", zobaczysz jak to wygląda. Może ktoś ma pożyczyć. Z kuną jest ten problem, że jedną odłowisz może przyjść inna. Kuna domowa żyje przy człowieku, ogranicza populacje myszy i szczurów.... i drobiu ;) Ja miałam kuny w dachu, nie życzę nikomu kto lubi spać w nocy ;)
Aga
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zwierzak buszujący po działkach

Post »

Działka nie jest ogrodzona. Wspólne niskie ogrodzenie alejkowe obejmuje kilkadziesiąt działek ROD.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Zwierzak buszujący po działkach

Post »

Częstym gościem w moim ogrodzie jest borsuk - pewnie mieszka niedaleko i lubi składać nocne wizyty. Dopiero zamontowanie kamery pułapki oczyściło psa z zarzutu przerzucania kory na trawnik.
Jednak nawet jak mocno nabałagani to mu odpuszczam bo nie wyznaję zasady "chłop żywemu nie przepuści".
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”