Co to za choroba trawy?

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Co to za choroba trawy?

Post »

Witam,
Problem z trawnikiem wygląda tak jak na zdjęciach. Najpierw trawa miejscami "legła" ale wyglądało to trochę na suszę. Potem pojawiły się brązowe plamy. Złożyłem na karb przesuszenia ewentualnie miejscowego przenawożenia. Dopiero dzisiaj. zobaczyłem różowe sprężyste kuleczki na końcówkach zaschniętych pędów. Mam to na 1/3 trawnika ;:oj
Nawożony nawozem Planta do trawników, w rozsądnych ilościach. Trawnik podlewany nieprzesadnie ale nie przesuszany. Koszony raz w tygodniu, trawa zbierana do kosza.

Ki diabeł, jak z tym walczyć? Zakładając że to grzyb ewentualnie pleśń prysnąłem Topsinem. Co dalej ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Co to za choroba trawy?

Post »

Może czerwona nitkowatość traw lub różowa plamistość trawników?
http://www.ihar.edu.pl/choroby_traw.php
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co to za choroba trawy?

Post »

Też wytypowałem te 2 schorzenia, (wyłącznie na podstawie zdjęć).
Niektóre metody zapobiegania brzmią humorystycznie:"ograniczyć zacienienie, utrzymać swo­bodny przepływ powietrza nad trawnikiem" :;230 Ten porażony obszar trawnika jest u mnie w pełnym słońcu, natomiast powietrze chyba może przepływać :)
W niektórych źródłach jako metodę zapobiegania zalecają też częstsze koszenie. Coś mi się wydaje, że koszeniem można roznieść grzyba na cały trawnik. Dlatego prysnąłem Topsinem, a dopiero dziań później kosiłem.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”