Czereśnia - zamieranie

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czereśnia, coś zjada liście

Post »

Wklej większe zdjęcie...
drek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 25 maja 2013, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czereśnia, coś zjada liście

Post »

Witaj, przesyłam link do dużego rozmiaru
http://images69.fotosik.pl/926/bd40d2335e400ff5.jpg
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czereśnia, coś zjada liście

Post »

Wygląda na to, że trzeba będzie wyprowadzić nowy przewodnik z którejś gałęzi. A tak poza tym, to nie podobają mi się te żółtawe przebarwienia części liści...
Tu masz linka do odpowiedniego wątku -> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=34&t=17284
drek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 25 maja 2013, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czereśnia, coś zjada liście

Post »

Dziękuję za informację.
A czy znasz inne odmiany samopłodne godne polecenia.
Co sądzisz o kolumnowej?
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czereśnia, coś zjada liście

Post »

Co do "samopłodności" to dość śliski temat, na który nie bardzo chciał bym się wypowiadać... Osobiście jestem za sadzeniem kilku sztuk. Natomiast co do kolumnowej, to osobiście nie posiadam, więc ciężko mi cokolwiek na ten temat powiedzieć...
RafalB
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 wrz 2015, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łeba

Post »

Hej, od wielu lat mam w ogrodzie drzewa czereśni. Od pewnego czasu z jednym dzieje się coś dziwnego - drzezwko wysycha, ale tylko w połowie - druga połowa jest normalna. Znajomy powiedział, że to przez przepływającą w tym miejscu żyłę wodną, czy to możliwe? Czy drzewko po prostu umiera ze starości?
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Czereśnia usycha

Post »

Zdjęcie poproszę. Jeśli druga połowa jest zdrowa, to nie przez żyłę wodną.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
Awatar użytkownika
Alfons21
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 22 maja 2016, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Post »

Dzień dobry. Jak w temacie, mam problem z czereśnią majówką, mianowicie posadziłem ją pod koniec marca tego roku i wszystko wyglądało dobrze, rosła sobie i rosła, lecz teraz nie wiem co jej jest jest jak by obwiędła i w ogóle nie rośnie mógł by mi ktoś pomoc. Poniżej dodaje zdjęcia jak wyglądają listki i całe drzewko. Z góry dziękuje za pomoc. I uprzedzam jestem znawcą jedzenia owoców nie sadzenia :D.

ZDJĘCIA:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!?
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Nie wiem czy moje drzewko choruje czy to normalne.

Post »

Witam , coś robiłeś oprócz posadzenia ? Ma wycieki gumy [żywicy] ?Pamiętasz na jakiej podkładce rośnie czereśnia [ na metce było napisane ] Wygląda na walkę o życie .
Awatar użytkownika
Alfons21
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 22 maja 2016, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Nie wiem czy moje drzewko choruje czy to normalne.

Post »

Na podkładce COLT pęd czy nie wiem jak to nazwać konar, zdrowy nic mu nie dolega nie gnije żadnych wycieków. W tym samym czasie posadziłem ukraińską ale o niej nie pisze bo tam tylko mszyca się nią zainteresowała ale wczoraj popryskałem i rośnie jak na drożdżach. A co do majówki to nic nie robiłem wsadziłem do ziemi tak jak tą ukraińską podlałem i zostawiłem by rosła, jedynie wczoraj jak pryskałem na myszce to przy okazji popryskałem tą majówkę miedzianem 350. Mieszkam w Opolskim wiec południe zazwyczaj ciepełko umiarkowane a ziemie mam żyzną nie wiem co może jej być ale szkoda mi jej normalnie stanęła w miejscu z porostem nawet listków nie rozwija. Wlałem jej 5l wody może świeża kranówka ją ruszy.

Znalazłem link gdzie ją kupiłem: Link zmoderowano. Regulamin Forum. :idea:
bab...
?Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!?
kanap
200p
200p
Posty: 346
Od: 13 paź 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nie wiem czy moje drzewko choruje czy to normalne.

Post »

na podstawie tej zakładki ''niedobory składników pokarmowych czereśnia i wiśnia" to czereśnia ma niedobory:
- potasu (popatrz na liście na końcach usychające jak na zdjęciu poglądowym);
- z drugim niedoborem nie wiem bo jak widzę po zdjęciach na tamtej stronie, jasno zielone liście mogą być oznaką niedoboru: azotu, boru, cynku, manganu, żelaza.
czereśnia lubi pH obojętne czyli w granicach 7
a i jeszcze żeby nie było czytałem zalecenie żeby młodych drzewek po posadzeniu nie nawozić przez pierwsze 6 tygodni, ale ta twoja ziemia widocznie uboga w minerały. ja swoje wiśnie wsadzone w połowie marca niedawno podsypałem po 30g azofoską, oczywiście nie na pień tylko wkoło drzewa w odległości 20cm od pnia :D
Awatar użytkownika
Alfons21
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 22 maja 2016, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Nie wiem czy moje drzewko choruje czy to normalne.

Post »

A możecie mi poradzić jakiś nawóz do posypania w około niej lub oprysk jak go zastosować na litr wody czy sypać w koło ? Dostępny w BricoMarche. Ogólnie poradźcie coś jak ją obudzić Czy to już piździocha cza czekać do następnego roku ? :( Czy kupić tą Azofkę i pospać w koło drzewka ? Przepraszam was za ubogość ale ja tyle wiem jak wsadzić do ziemi i zeżreć czereśnie z drzewa myślałem że to jak z kobietą dopóki siedzisz cicho to będzie gotować.
?Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!?
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Nie wiem czy moje drzewko choruje czy to normalne.

Post »

Czy te liście wyglądały już tak przed opryskiem?
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”