Skimmia japońska -wymagania,problemy

Drzewa ozdobne
asiaha12345
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 gru 2016, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Skimia

Post »

Witam!

Mam problem ze Skimią ponieważ jak ją kupiłam była piękna,miała dużo liści i nie wyglądała na chorą.Po 3 tygodniach zaczęły wypadać zdrowe liście.Te które nie wypadły zaczęły żółknąć i miały jakieś dziwne plamy na liściach.Pędy zaczęły usychać. Teraz wygląda jak trup.Może ktoś mi podpowie co mam zrobić żeby ją uratować.został jeden pęd:( Na dole linki do zdjęć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Skimia

Post »

Została zaatakowana przez przędziorka (białe kropeczki na listkach), poczytaj na poprzedniej stronie.
Może kupiłaś zaatakowany egzemplarz, albo u ciebie miała niekorzystne warunki, zbyt suche powietrze, może była w pokoju i za mokre podłoże.Ten egzemplarz na straty, zaatakowane pędy z liśćmi trzeba przyciąć, nie ma z czego odbić.
monsheutos
100p
100p
Posty: 150
Od: 21 kwie 2012, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Skimmia japońska -wymagania,problemy

Post »

Przędziorek w grudniu?Niemożliwe. Chyba że roślina ze szklarni.Dobrze by było zobaczyć jeszcze korzonki.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Skimmia japońska -wymagania,problemy

Post »

Nie w grudniu, ale znacznie wcześniej, teraz są skutki.Właściwie to nic nie wiemy, kiedy roślinę kupiłaś, jakie warunki miała po zakupie, jakie w ostatnim czasie, była w domu, czy na zewnątrz?
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Skimmia japońska -wymagania,problemy

Post »

Wrócę do mojej skimii. Wyniosłam na zimny ganek, parapet południowy. Jest jej dobrze. No tak mi się wydaje. Nie zlinczujcie mnie, proszę. Od 24 listopada nie podlewałam :oops: Były niskie temperatury i nie wiedziałam jak podlewać. Ziemia nie koniecznie przesychała - w listopadzie nalałam jej sporo wody. Roślinka jest ok. Nic się z nią nie dzieje. Teraz to już powinnam podlać, prawda?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Skimmia japońska -wymagania,problemy

Post »

Bardzo dobrze, że nie podlewałaś jeśli ziemia jest względnie wilgotna.Chyba przez to, że ma mięsiste liście zatrzymujące wodę ta roślina bardzo mało wykorzystuje wody, szczególnie w zimie i chłodzie.Swoją podlewałam chyba w grudniu niewielką ilością wody.Latem zauważyłam, że też nie potrzebuje takiego częstego podlewania jak np. kwitnące i nic złego się nie dzieje nawet jak trochę przeschnie, bo zazwyczaj jest w cieniu.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Skimmia japońska -wymagania,problemy

Post »

Mam "wyrzuty sumienia". Teraz dam jej trochę wody. Co myślisz?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Skimmia japońska -wymagania,problemy

Post »

Możesz dać, tym bardziej jeśli rosną w małych doniczkach w których zostały zakupione.Trzeba się kierować obserwacją, jak podeschnie to podlać, ale zimą rośliny, szczególnie w chłodnym pomieszczeniu podlewamy niewielkimi ilościami wody.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Skimmia japońska -wymagania,problemy

Post »

Doniczki i ziemię zmieniłam jesienią, zaraz po zakupie. Dziękuję za poradę :D
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Skimia - co jej jest?

Post »

Podłączę się pod pytanie. Moja skimmia posadzona w tamtym roku, ładnie się przyjęła, jesienią zawiązała pąki kwiatowe. Zimą też była dość ładna, a teraz nagle coraz więcej listków wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gliny raczej u mnie nie ma, przy posadzeniu dostała ziemię próchniczną wymieszaną z ogrodową. Jesienią rosnąca obok niej magnolia miała mączniaka, czy mogła się zarazić dopiero teraz?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Skimia - co jej jest?

Post »

Zmarzła\ wyschła, trudno jednoznacznie stwierdzić, ziemia długo była mocno zmarznięta.Tej zimy sporo zimozielonych liściastych ucierpiało, a tym bardziej młode rośliny.Ten biały nalot to grzyb, który atakuje już martwą tkankę.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Skimia - co jej jest?

Post »

selli7 dziękuję za odpowiedź. Cała roślinka wygląda tak, myślisz że ma jeszcze szansę przeżycia?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”