Antraknoza orzecha włoskiego

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
solange_33
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 16 wrz 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radomsko

Antraknoza orzecha włoskiego

Post »

Witam,
na podwórzu mam dosyć starego orzecha, ale jest świetny, ponieważ co roku rodzi bardzo duże orzechy. Niestety nigdy nie był chyba dość dobrze zadbany i w tamtym roku zauważyłam, że cierpi na antraknozę. Czytałam trochę o opryskach, które wykonuje się jak pojawią się młode liście i wynalazłam ponoć najlepszy specyfik: Dithane NeoTec 75 WG. Niestety Pani w szkółce powiedziała mi, że ten preparat został wycofany i się go nie dostanie. W domu mam miedzian, tylko pytanie, czy on sobie z tym poradzi? Jeżeli nie, to czym opryskać tego orzecha, aby mu pomóc? Dodam, że jest on bardzo wysoki i oprysk wchodzi w grę z kilku metrowej drabiny, a jak wiadomo, pewnie bardzo dokładnie się go nie opryska, więc potrzeba coś naprawdę działającego.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
solange_33
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 16 wrz 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radomsko

Re: Antraknoza orzecha włoskiego

Post »

Czy ktoś stosował jakiś dobry preparat?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Antraknoza orzecha włoskiego

Post »

Z programu ochrony:
Można użyć również fungicydu, zawierającego mankozeb dopuszczonego w ramach handlu równoleglego
Awatar użytkownika
solange_33
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 16 wrz 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radomsko

Re: Antraknoza orzecha włoskiego

Post »

A jakąś konkretną nazwę mogę prosić? Czytałam sporo i wszystko do ziemniaków bądź owocowych...
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 347
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Antraknoza orzecha włoskiego

Post »

Środek- Dithane NeoTec 75 WG nadal dostępny jest w sprzedaży.Pozdrawiam klakier.
Awatar użytkownika
solange_33
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 16 wrz 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radomsko

Re: Antraknoza orzecha włoskiego

Post »

klakier7 pisze:Środek- Dithane NeoTec 75 WG nadal dostępny jest w sprzedaży.Pozdrawiam klakier.
Faktycznie, na all jest tylko, że kilo to sporo jak na jednego orzecha:) Dzięki
Awatar użytkownika
alette
100p
100p
Posty: 179
Od: 11 kwie 2013, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie& Niemcy

Re: Antraknoza orzecha włoskiego

Post »

Mojego orzecha tez zaniedbałam z wiosennymi opryskami i efekt: antraknoza. Zwalczyć tego chyba nie można, z tego co tutaj wyczytałam: http://www.ochronasadu.pl/preparat-ochr ... otec-75-wg Dithane NeoTec 75 WG działa zapobiegawczo nie zwalcza choroby. Na ile będzie to więc skuteczny oprysk? I czy warto teraz po zastosowaniu Dithane zastosować też Miedzian? Szukałam w sieci środków wyniszczających antraknozę orzecha włoskiego, ale nie znalazłam.
Gdybym nawet wiedział, że jutro świat przestanie istnieć, to jeszcze dziś zasadziłbym drzewko jabłoni.
Marcin Luter
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7507
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Antraknoza orzecha włoskiego

Post »

W starych postach Ania kozula (orzesznica) pisała o stosowaniu acrobatu mz65 do oprysku orzechów włoskich na antraknozę. Acrobat zawiera mankozeb i dimetorf, jest środkiem zapobiegawczo - interwencyjnym i działa wgłębnie i kontaktowo ( zarejestrowany oficjalnie na zarazę ziemniaka). Trzeba poszperać w wątku o orzechach , to było chyba w latach 2009-2012 i nie taki bardzo długi ten wątek, warto go przeczytać.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”