Winorośl - choroby i szkodniki

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zosia098
50p
50p
Posty: 87
Od: 24 kwie 2006, o 18:54
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Dziękuję za tak szybkę odpowiedź. W sklepie nie powiedzieli mi, że to za wcześniej ( na ul. Turystycznej). Ale dobrze, że tutaj mogę się wszystkiego dowiedzieć. Zrobię tak jak mi kolega radzi. Z zapałem czytam też polecaną stronę o winogronach. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za radę - na pewno będzie ich dużo więcej.
werojtek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 12 kwie 2006, o 23:22
Lokalizacja: Rybnik

Post »

Mozna tez zabezpiecza agrowloknina(biala)-wystarczy tylko na noc delikatnie owinac(2-3 warstwy jezeli sie ma cienka np-p17) tez powinno byc dobrze.
gabka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 1 maja 2007, o 17:40

Choruje mi winogrono!!!!! POMOCY!!!!

Post »

kupiłam w zeszłym roku działkę ogrodniczą, na której rosną 2 młode winogrona, prawdę mówiąc niewiele wiem na temat winogron, ale w kwietniu opryskałam je miedzianem!!!\ teraz ( 1.05) zaobserwowałam , ze listki na wierzchołkach gałązek robią się brązowe mi obsychają. Czy to chloroza , czy co innego ? co mam robić prosze mi pomóc. Jeszcze jedno pytanie-
Jakie opryski stosować i kiedy ?
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Najprawdopodobniej to po prostu był przymrozek.
Mietek.
gabka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 1 maja 2007, o 17:40

..

Post »

dziękuje , czy to znaczy ze nie bedzie w tym roku winogron na tym młodym krzewie?
tbet
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 maja 2007, o 12:15
Lokalizacja: JELENIA GÓRA
Kontakt:

Czy moje winogrono choruje?

Post »

Witam!
To moja pierwsza wizyta na tym forum i od razu z problemem. Na liściach winogrona widoczny jest bialy nalot. Poniżej fotka - co byście radzili z tym fantem zrobić? Winogrono jest chyba młode (ja mam dzialke dopiero 2 sezon).
Awatar użytkownika
akilegna
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 230
Od: 3 maja 2007, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Zielonej Góry
Kontakt:

Post »

A ja zwróciłam uwagę na ścianę budynku. Czy niedawno była może malowana? może to są resztki farby?!
Przyjrzyj się dokładniej swojej roslinie i opisz.
tbet
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 maja 2007, o 12:15
Lokalizacja: JELENIA GÓRA
Kontakt:

Post »

Witam!
Nie to nie są resztki farby. Jeśli chodzi o to winogrono to jego historia wygląda mniej więcej tak : działkę mam 2 sezon i w zeszłym roku praktycznie nic z tym winogronem nie robiłem. W tym roku bogatszy już o doświadczenia i lekturę Działkowca wczesną wiosną je mocno przyciąłem (winogrono płakało). Winogrono rośnie przy ścianie altanki a przed nim cebula i czosnek. Obok niego mam drugą winorośl lecz chyba zdecydowanie późniejszą sądząc po tempie wzrostów pędów i zdecydowanie starszą. W zeszłym roku pewnie przeżyła mączniaka rzekomego takie były objawy. Rdzawe liście i ich zamieranie. Ten biały nalot pojawił się "nagle" i sugeruje mi mączniaka prawdziwego. Wprawdzie w Działkowcu znalazłem informację, że wiosną o niego trudno gdyż wymaga długotrwałej suchej i ciepłej pogody lecz taka wiosna u nas już gości od prawie miesiąca i chyba to jest to. Mam zamiar kupić dziś Siarkol Extra i niestety orysnąć.

Jeśli chodzi o podany link to z pewnością ciekawy i naukowy - dziękuję.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
akilegna
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 230
Od: 3 maja 2007, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Zielonej Góry
Kontakt:

Post »

Niestety chyba masz racje, że to mączniak :(

Opryskaj.

Aha w tym roku nic nie jest tak jak "zawsze", wszystko jest po prostu szybciej i niestety zapowiada się ciężki sezon dla nas i naszych roślin :?

Pozdrowionka
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Przed opryskiem proponuję liście z białawym nalotem zerwać.
Pozdrawiam Andrzej.
tbet
100p
100p
Posty: 106
Od: 2 maja 2007, o 12:15
Lokalizacja: JELENIA GÓRA
Kontakt:

Post »

Dziękuję za rady - tak zrobię. Właśnie żona kupiła siarkol. Tak sobie myślę, że profilaktycznie sąsiadującą drugą winorośl też prysnę, a i liście oberwę.

Z pewnością zabieg ten będę musiał za jakiś czas powtórzyć - też siarkolem ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jolanda
50p
50p
Posty: 71
Od: 20 kwie 2007, o 19:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

Nie koniecznie, doświadczeni działkowicze mówią ze się odbije. U mnie też winogrona obmarzły i czekam cierpliwie co dalej. mam nadzieję że przyroda sobie poradzi. Pozdrawiam ;:3
moje roślinki moja radośc
bozena1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 23 maja 2007, o 09:54

Co się dzieje z winoroślą?

Post »

Proszę o poradę na temat moich winogron.A mianowicie liście są koloru bladozielonego i zaczynaja pojawiać sie na nich brązowe plamy.Co to jest i jak z tym postępować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”