Dynia - choroby,szkodniki

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Diana1302
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 cze 2016, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

CO SIĘ DZIEJE Z MOIMI DNIAMI? POMCY!

Post »

Czy wiedzie co dzieje się z moimi dyniami? Proszę o pomoc. Dynie były pryskane profilaktycznie Miedzianem 50 WP 6 dni temu. Poniżej zamieszczam zdjęcia dyń.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 347
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia - problemy w uprawie

Post »

W jakim czasie po oprysku pojawiły się te objawy? Przypomina to poparzenie opryskiem. Miedzianu 50 WP nie należy stosować w temperaturze powyżej 20 stopni C.

Pozdrawiam klakier.
Diana1302
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 cze 2016, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - problemy w uprawie

Post »

Pierwsze objawy pojawiły się 4 dni po oprysku. Pryskane były w pochmurny dzień ale mogło być koło 20 st. C.
1986champion
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 cze 2016, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dynia gigant

Post »

Witam mam pytanie dla czego kwiatki dyni więdną:(Wyrastają juz myśle ze bedzie ok a po paru dniach sie zawijają.Dodam że sadziłem je na kompostowniku i w paru miejscach troszke je nadłamałem żeby je skierować w inną stronę bo szły za altanę i nie miały by zbyt dużo miejsca tam.Sadzone były w glebe jakieś 2 miesiace temu
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia - choroby,szkodniki

Post »

Bo to są męskie kwiaty. One mają tylko wydać pyłek do zapylenia żeńskich i umrzeć. :) One żyją standardowo jeden-dwa dni, później więdną. Poszukaj żeńskich kwiatów z widoczną kulką(dyńką) pod kwiatem. :wink:
Kryss
50p
50p
Posty: 56
Od: 26 mar 2016, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łobez / zach-pom

Re: Dynia - choroby,szkodniki

Post »

Witam.
Męski kwiat ....
Obrazek

Żeński kwiat ....
Obrazek

Tak swoją drogą to widzę, że powoli Ci się rozrasta dyniusia, więc niebawem powinieneś dojrzeć pierwszy żeński kwiat. Na początku są same męskie, choć na jednej z kilku dyń jakie mam posadzone to na samym początku pokazał się kwiat żeński, ale roślina była mała i zapewne za słaba, by odżywiać już swoje "dziecko" :) i z tego kwiatu nic nie wyszło.
Pozdrawiam
Krystian
Ania15
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 9 lip 2016, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia - choroby,szkodniki

Post »

Witajcie,

Mam do was wielką prośbę!
Czy może ktoś wie co zaatakowało moje dynie? Na liściach pojawia się czarny nalot, który później powoduje ich "rozrywanie". Zauważyłam to już na liściach justynki, dyni makaronowej i ambar. Szukałam informacji w internecie ale niestety nic nie pasuje.

Z góry dziękuję za pomoc!


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Ania
djdk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 6 maja 2012, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - choroby,szkodniki

Post »

Witam.
Już drugi rok mam problem z dynią i cukinią.
Na początku rosną wyśmienicie piękne duże zdrowe zielone liście kwiaty następnie pojawiają się owoce i gdy jeszcze są niewielkie nagle cała roślina zaczyna obumierać od strony korzenia.
Aktualnie wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
Proszę o pomoc co się dzieje z dyniami, to już drugi rok z rzędu to samo, jeśli chodzi o cukinie to w tym roku nie zdążyła dać ani jednego owocu.
Podlewam codziennie wieczorem tak samo jak pozostałe warzywa we wszystkich ogródkach.
Pomóżcie co z tym się dzieje czy mam to czymś pryskać, co jest tego powodem?
2 lata wstecz w tym samym miejscu miałem ogromne dynie i nie było żadnych kłopotów więc chciałbym coś podziałać żeby w przyszłym roku sytuacja się nie powtórzyła.
Z góry dzięki za każdą podpowiedź.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Dynia - choroby,szkodniki

Post »

Dwa lata sukcesów i teraz klapa? Możesz napisać jakie nawożenie stosujesz? Dynia to żarłoczny stworek i potrzebuje duuużo papu. Widocznie zjadła wszystko a z głodu, powtarzam to jak mantrę od kilku lat, nikt się jeszcze nie zesssrał. Spróbnuj sam a jak uda Ci się taka sztuka to będziesz pierwszy. ;:108
djdk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 6 maja 2012, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - choroby,szkodniki

Post »

Azofozka granulat przed sadzeniem potem drugi raz gdy pojawiają się owoce a oprócz tego co 3-4 tygodnie florovit płynny uniwersalny.
Do nawozów podchodzie z dystansem od czasu kiedy nawożąc sobie młode tuje wszystkie niechcący zabiłem.
Tak samo jak te dynie nawożę wszystko inne czyli pomidory papryki sałaty buraki marchew pietruszkę itd.... i plony mam zadawalające a dynie cukinie i wyjątkowo w tym roku ogórki po prostu zdychają.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Dynia - choroby,szkodniki

Post »

W takim razie zabił je mączniak prawdziwy, którego objawy są na liściach . Pewnie już się tego nie dowiemy ale wstępem mógł być atak przędziorków, które podczas suchego i upalnego lata nieźle narozrabiały. Przypadkowo zbiegło się to z momentem zawiązywania i wzrostu owoców. To był trudny sezon dla dyniowatych. Moje ogórki padły 3 tygodnie temu, cukinia ledwo zipie, tylko dynia Albenga jeszcze żyje ale ma coraz mniej zdrowych liści.
djdk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 6 maja 2012, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - choroby,szkodniki

Post »

A na tego mączniaka jest jakiś sprawdzony sposób... jakiś oprysk... lub coś... ?
Cos musze popróbować bo uwielbiam wrześniowe i październikowe potrawy z dyni a już 2 rok mogę cieszyć się nimi tylko w śladowych ilościach :(
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Dynia - choroby,szkodniki

Post »

Możesz opryskać roztworem sody spożywczej lub jakimś środkiem środkiem typowo na mączniaka ale w takim stadium rozwoju choroby to już nic nie da. Za późno co najmniej o 2-3 tygodnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”