Magnolia problemy w uprawie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dmuchawiec
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 28 lip 2011, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: POMORZE

Co jest przyczyną że magnolia nie kwitnie

Post »

3 lata temu posadziłam magnolię.....i nie zakwitła mi ani razu.....co może być przyczyną.....może ktoś mi pomoże coś doradzi....będę wdzięczna
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co jest przyczyną że vagnolia nie kwitnie

Post »

Może jest za mała.
Niektóre zakwitają po 3-4 latach po posadzeniu :wink:
Trzeba cierpliwie czekać :wink:
Awatar użytkownika
senogrodnika
50p
50p
Posty: 52
Od: 4 maja 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Co jest przyczyną że vagnolia nie kwitnie

Post »

...no i wypada ją nawozić po przekwitnięciu bo latem wytwarza pąki kwiatowe z których w roku następnym będą kwiaty :wit
Awatar użytkownika
graveDMan
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 lut 2011, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km na zachód od Warszawy

Re: Co jest przyczyną że vagnolia nie kwitnie

Post »

Jeżeli magnolia była siana to na kwiaty trzeba poczekac jednak dłużej niż 3-4 lata
Awatar użytkownika
Dmuchawiec
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 28 lip 2011, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: POMORZE

Re: Co jest przyczyną że vagnolia nie kwitnie

Post »

Jak ją posadziłam 3 lata temu była maleńka teraz ma około 1,5 m wysokości.Jest całkiem dorodna nawozem ją zasilam.....miejmy nadzieję że w przyszłym roku zakwitnie! ;:128 ;:107
LeroyMerlin
200p
200p
Posty: 388
Od: 24 maja 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co jest przyczyną że vagnolia nie kwitnie

Post »

Witam,
Magnolie rozmnażane z nasion (a nie wiemy zwykle jaką kupujemy) potrafią zakwitnąć nawet po upływie 10 lat.
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
GardenService
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 26 lip 2011, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jaszkowa Dolna
Kontakt:

Re: Co jest przyczyną że vagnolia nie kwitnie

Post »

Witam,
Taki urok magnoli, ze trzeba na nią zaczekać :) moja ma 7 lat i co roku mam o 3-4 więcej kwiatów, a pierwszy kwiat miała po 4 latach.
Magnolie lubię też lekko kwaśną ziemie, próchniczną , przepuszczalną, rosną w słońcu i półcieniu ( zależnie od odmiany)
Pozrdawiam, Wiktoria Gabryś
GARDEN SERVICE
amarell
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 sie 2011, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

magnolia-olbrzymie liście i nic poza tym

Post »

Na wiosnę kupiłam magnolię Randy. Miała kilka dość wysokich gałązek, aż dwa pąki kwiatowe i śliczne, dorodne liście. Po jakimś miesiącu coś dziwnego zaczęło się dziać z liśćmi. Coś jakby je podgryzało, pojawiały się dziurki na brzegach, albo w części środkowej liścia, niektóre liście same usychały, na niektórych pojawiały się rdzawobrązowe plamy. Wkurzyłam się i wszystko obcięłam do zera, wszystkie liście i łodygi. Magnolia ekspresowo odbiła, pojawiło się mnóstwo nowych przyrostów, ale...magnolia stanęła w miejscu, nic a nic nie idzie do góry, za to liście ma olbrzymie i w dużej ilości, i te liście wyrastają jakby wprost z nasady rośliny, nie z gałązek bo gałązek brak. Taka sytuacja trwa od początku lata, co rusz pojawiają się nowe liście, ale magnolia nie rośnie. Dla lepszego zobrazowania sytuacji jutro wkleję zdjęcie, ale może jakaś mądra ogrodnicza głowa podpowie co mam robić? Wstyd się przyznać, ale magnolia nadal stoi w sklepowej doniczce bo jakoś brakło mi czasu na wsadzenie do ogrodu, może w tym problem?
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: magnolia-olbrzymie liście i nic poza tym

Post »

Prawdopodobnie wypuszcza z miejsca szczepienia, a to na pewno nie jest szlachetna magnolia, tylko podkladka.Pozdrawiam.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: magnolia-olbrzymie liście i nic poza tym

Post »

Prawdopodobnie roślina została zniszczona, nie będzie miała wiosną z czego odbić.
Magnolie nie lubią cięcia, a już takie radykalne w nieodpowiednim czasie i w niewłaściwy sposób to barbarzyństwo.Trudno wymagać by roślina trzymana w pojemniku (nawet gruncie) wyglądała przez cały sezon nieskazitelnie.
kasia230481
50p
50p
Posty: 82
Od: 12 paź 2011, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Co jest przyczyną że magnolia nie kwitnie

Post »

A ja mam pytamie trochę z innej beczki, ale też dotyczy magnolii. Czy na zimę zabezpieczacie swoje krzaczki ?? :roll:
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co jest przyczyną że magnolia nie kwitnie

Post »

tak. Moje na zimę mają uszyte kaptury z agrowłókniny. Jednej zimy wiatr zwiał mi przykrycie i wcale nie zakwitła dlatego zawsze zabezpieczam przed mrozem, a czapki ze sniegu strzepuję.
calineczka73
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 kwie 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Mam problem z moją 2 letnią magnolią. W ubiegłym roku nie zakwitła, czekałam cierpliwie do tego roku. Niestety w tym roku jest jeszcze gorzej, nie zakwitła, a na dodatek nie ma liści, a co ciekawe ma pączki (nie wiadomo czy na kwiaty czy na liście). Bardzo proszę o radę co robić? :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”