Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4  
Autor Wiadomość
izcia
 Tytuł: Grzyby w kwiatach doniczkowych?
PostNapisane: 22 sie 2006, o 15:24 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Cześć,
jestem przerażona! Z ziemi w doniczce w mojej dracenie wyrosły grzyby, które wyglądają jak prawdziwe grzyby z lasu!!!! Co robić? Bardzo proszę o pomoc, jak pozbyć się tych grzybów, jak przesadzić dracenę, czy wymienić całkowicie ziemię? Ale wiem, że pozbawianie korzeni rośliny z ziemi nie jest wskazane. Czy kupić jakiś środek przeciwgrzybiczny? Dziękuję za wszystkie sugestie i uwagi.

Jovanka
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sie 2006, o 15:47 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

1 szt.
Witam :D ,
no to masz grzybobranie,bez wychodzenia z domu :D :D ;:80

Ale grzybkami nie ma co się przejmować.Usunąć,bądż nie -są one wynikiem kwaśniejszego podłoża
jakie zafundowano roślinie.I dobrze,w skład pewnie wchodzi jakaś mieszanka torfowa,stąd grzybki.
One są całkowicie bezpieczne dla systemu korzeniowego,powiem więcej są oznaką stworzonych akurat dracenie dobrych warunków.A,że pora na grzyby :D , to i w naszych doniczkach też wychodzą.Mam aktualnie w doniczkach ze storczykami wysyp. :lol: :lol: Pobędą i ...zanikną .Ale nic złego nie robią.

pozdrawiam
Jovanka ;:3

wawo
 Tytuł: Grzyb a beniamin - prośba o pomoc
PostNapisane: 21 lis 2009, o 10:09 
100p
100p
W nocy urósł sobie grzyb. Proszę o ocene sytuacji. Beniamin wygląda w miarę zdrowo (był przesadzany), nie rachitycznie.
Mam nadzieję, że zdjęcie pozwoli ocenić sytuację (może rodzaj tego grzyba) Obrazek

adrianoo11
 Tytuł: Re: grzyb a beniamin - prosba o pomoc
PostNapisane: 21 lis 2009, o 10:18 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Ta ziemia nie wyglada za ladnie :roll: ,z kad ja masz?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

KaRo
 Tytuł: Re: Grzyb a beniamin - prośba o pomoc
PostNapisane: 21 lis 2009, o 10:49 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1
wawo napisał(a):
W nocy urósł sobie grzyb. Proszę o ocene sytuacji. Beniamin wygląda w miarę zdrowo (był przesadzany), nie rachitycznie.

Na prawdę???!!!
To dziwne ,że on tak wygląda jak piszesz.
Wszystko jest złe na tym zdjęciu,począwszy od doniczki,która nadaje się do wyrzucenia albo mocnej dezynfekcji po samego beniamina,którego pędy są zainfekowane.
Nawet nie chcę myśleć jak wyglądają jego korzenie.
Jednak Ciebie martwi wyłącznie grzyb i chciałbyś poznać jego rodzaj,więc ja nie umiem Ci pomóc.
Zabrałam głos zszokowana zdjęciem.... :oops:

❤ KaRolinki

x-C-j
PostNapisane: 22 lis 2009, o 08:37 
---

więcej niż 1
Masakra jak najszybciej do przesadzenia w nową ziemię i doniczkę. :wink:

wawo
PostNapisane: 22 lis 2009, o 22:03 
100p
100p
Czarodziej_ napisał(a):
Masakra jak najszybciej do przesadzenia w nową ziemię i doniczkę. :wink:

Ziemia byla jak najbardziej nowa (ze sklepu ogrodniczego), doniczka stara (z obi, import z Tajlandii bodaj). W doniczce był poprzedni beniamin, poszedł do plastikowej.
Wymiana ziemi i wywalenie donicy - proszę o poradę co zrobić z korzeniami? co dodać do znowej iemi w zwiazku z możliwą chorobą beniamina?

Majorek
PostNapisane: 22 lis 2009, o 22:24 
500p
500p

1 szt.
Witam,
jaki dorodny jeszcze trochę i będzie cała grzybnia. Zdradź mi sekret jak wyhodowałeś takie cudo, ja próbowałem w domowych warunkach utworzyć silną grzybnie i nic, a TY proszę jaka piękna symbioza.
Ziemia dla roślin zielonych, doniczka jakaś nowa (co do koloru nie podpowiem, kwestia gustu, tylko nie importowana-używana ja wiem kryzys w państwie i na wolnym rynku, ale doniczki w sprzedaży są), na spód warstwa drenażu (np. keramzyt) minimum 2-3 cm.
Nie podlewać zbyt często, raz na 2tygodnie (to oczywiście opcja umowna, w zależności od temperatury i wilgotności powietrza może się to zmienić) No grzybka oczywiście musisz się niestety pozbyć. Chociaż smutno, bo taki dorodny. Prosiłbym o fotkę jak wyjmiesz całość z "doniczki" chcę zobaczyć jak z systemem korzeniowym u benjamina no i jak dobrze rozwinęła się grzybnia ;:138 oraz nie zaszkodzi fotka roślinki już po przeprowadzce, może potrzeba jakiś korekt w pędach, czy systemie korzeniowym.

Powodzenia :uszy i pozdrawiam
Majorek.

wawo
PostNapisane: 22 lis 2009, o 23:26 
100p
100p
[quote="Majorek"]Witam,
jaki dorodny jeszcze trochę i będzie cała grzybnia. Zdradź mi sekret jak wyhodowałeś takie cudo, ja próbowałem w domowych warunkach utworzyć silną grzybnie i nic, a TY proszę jaka piękna symbioza.
Ziemia dla roślin zielonych, doniczka jakaś nowa (co do koloru nie podpowiem, kwestia gustu, tylko nie importowana-używana ja wiem kryzys w państwie i na wolnym rynku, ale doniczki w sprzedaży są), na spód warstwa drenażu (np. keramzyt) minimum 2-3 cm.
Nie podlewać zbyt często, raz na 2tygodnie (to oczywiście opcja umowna, w zależności od temperatury i wilgotności powietrza może się to zmienić) No grzybka oczywiście musisz się niestety pozbyć. Chociaż smutno, bo taki dorodny. Prosiłbym o fotkę jak wyjmiesz całość z "doniczki" chcę zobaczyć jak z systemem korzeniowym u benjamina no i jak dobrze rozwinęła się grzybnia ;:138 oraz nie zaszkodzi fotka roślinki już po przeprowadzce, może potrzeba jakiś korekt w pędach, czy systemie korzeniowym.

Nie wiem czy aby infekcja nie poszla z poprzedniego beniamina, ale tam grzybow nie bylo.
Mozna jakos profilaktycznie podac jakis srodek grzybobojczy (jaki i jak?)

Majorek
PostNapisane: 23 lis 2009, o 08:02 
500p
500p

1 szt.
Witam,
a po co wydawać kasę na środki chemiczne. Nie lepiej zaopatrzyć się w nową doniczkę i ziemię.
Przesadź Benjamina do nowego lokum i będzie git, moim zdaniem zrobiłeś po prostu w pewnym momencie błąd, w hodowli który potem odbił się tak niefortunnie. A że błędy się zdarzają, wystarczy je tylko naprawić.

Pozdrawiam
Majorek. :uszy

x-C-j
PostNapisane: 23 lis 2009, o 18:03 
---

więcej niż 1
Beniamin nie jest chory wymaga nowej ziemi i doniczki, z korzeniami nic nie rób tylko po wyjęciu z doniczki obkrusz lekko starą bryłę korzeniową i posadź w nową ziemię, nie podlewaj kranówka i żadnego nawozu do marca, poczytaj też w naszej forumowej Encyklopedii doniczkowych jakie warunki należy zapewnić fikusom na zimę. :wink:

wawo
PostNapisane: 24 lis 2009, o 13:09 
100p
100p
Czarodziej_ napisał(a):
Beniamin nie jest chory wymaga nowej ziemi i doniczki, z korzeniami nic nie rób tylko po wyjęciu z doniczki obkrusz lekko starą bryłę korzeniową i posadź w nową ziemię, nie podlewaj kranówka i żadnego nawozu do marca, poczytaj też w naszej forumowej Encyklopedii doniczkowych jakie warunki należy zapewnić fikusom na zimę. :wink:

skąd mógł się wziąść ten grzyb? w innych doniczkach tego cuda nie ma (i nigdy nie było), "grzybnia" mogła sobie przyfrunąć wraz kurzem? z zewnątrz? była już w ziemi ogrodniczej?

Andres74
PostNapisane: 24 lis 2009, o 17:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Prawdopodobnie w ziemi ogrodniczej.
Do tego korzystne warunki dla rozwoju grzybni.

Ten grzybek nie zaszkodzi roślinie.
Ale ziemię trzeba wymienić, gdyż inaczej grzybnia przerośnie całą ziemię i wtedy to będzie kłopot.
Na razie jest po prostu nieestetycznie.

U mnie beniaminki najlepiej rosną w torfie, co jest wyjątkiem.
Torf stosunkowo szybko przesycha, natomiast czarna ziemia długo trzyma wilgoć.

Przelanie i przestawienie (obrócenie) beniamina to dwie najczęstsze przyczyny zrzucania liści.

x-M-8
PostNapisane: 26 lis 2009, o 02:03 
---

---
wawo napisał(a):
skąd mógł się wziąść ten grzyb? w innych doniczkach tego cuda nie ma (i nigdy nie było), "grzybnia" mogła sobie przyfrunąć wraz kurzem? z zewnątrz? była już w ziemi ogrodniczej?

Grzyb mógł być w ziemi ogrodniczej.Mi raz wyrósł w bananie.

Tak jak koledzy mówili zmień ziemię i nową doniczkę zafunduj benkowi.Najlepsze są plastikowe.

Majorek nie masz racji,że gdzieś tam ktoś popełnił błąd....U mnie grzybki wyrosły w świeżej kupnej ziemi i w nowej sklepowej doniczce.
I tak jak u kolegi grzybki były tylko w jednej doniczce. :roll:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 54 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości