Dziwne choroby azalii (i rododendronów?)

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Dziwne choroby azalii (i rododendronów?)

Post »

Duduś ja uważam, że zanim się weźmie chemię do ręki warto rozpoznać wroga i tochę się o nim dowiedzieć.
Mączniak prawdziwy to łatwy do rozpoznania grzyb nękający rośliny, często występujący.
W tym drugim wymienionym przeze mnie linku MirekL dokładnie i czytelnie go opisał, warto przeczytać, żeby wiedzieć jak działać na przyszłość.

Co do azali - bo rozumiem, że chodzi o wielkokwiatową, gubiąca liście na zimę. Już jesień się zbliża..może już nie warto opryskiwać chemią. Ale nie zapomnieć zadziałać wczesną wiosną
A liście zniszczone Icemenka już niestety na straty
Icemenka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 15 lis 2008, o 19:20

Re: Dziwne choroby azalii (i rododendronów?)

Post »

Monika dziekuje za odpowiedz, też tak myślałam że nie da sie cofnąć tego( kolor), mam nadzieje że przetrwa zimę bo to bedzie jej pierwszy rok w moim ogródku i na wiosnę bedzie wspaniałym okazem. Spryskam ją jeszcze raz bo jak na razie nalot nie schodzi ale i liście również nie opadają co wydaje mi sie dobrym znakiem.
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Dziwne choroby azalii (i rododendronów?)

Post »

Na moim RH ( burgundula ) na dole zielone liście zmieniły kolor na czerwony ( taki jesienny - a przecież one nie zrzucają liści ) - co to może być ?
duduś
Awatar użytkownika
alexm
100p
100p
Posty: 172
Od: 19 lut 2013, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Dziwne choroby azalii (i rododendronów?)

Post »

Dlaczego mój rododendron ma żółte liście?

Obrazek

Pozdrawiam Ala
Awatar użytkownika
aganeta
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 14 sty 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze Zachodnie

Re: Dziwne choroby azalii (i rododendronów?)

Post »

Bardzo proszę o zdiagnozowanie moich rododendronów. Czytałam tu na forum i ogólnie w internecie....ale nie wiem, czy to przesuszenie, przemarzniecie, czy choroba? Serdecznie proszę o pomoc...bo nie wiem, co robić...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”