Katalpa/Surmia - szkodniki,choroby

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Bozenek007
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 sie 2012, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Katalpa/Surmia - szkodniki,choroby

Post »

Witam,
jestem tu nowa, bo i tez ogrod posiadam od jakis 3 miesiecy. I jak to z amatorami bywa juz mam problem, i prosze "stare wygi" o pomoc.
Przed moim nowym domkiem posadzilam 2 miesiace temu dwie Katalpy. Ich liscie troche usychaja, ale tlumacze sobie, ze drzewka duzo przeszly i musza sie w nowym miejscu zadomowic. Dzisiaj rano jednak ku mojemu przerazeniu odkrylam biale placki na korze i nie mam zielonego pojecia co to jest i jak mam z tym walczyc. Wyglada to jak miliony bialych larwek, ale toto sie nie rusza, wiec nie wiem, wcale sie nie zdziwie jezeli okaze sie ze to nie larwy a grzyb. Zalaczam zdjecia i prosze o pomoc. Ostatnim rozwiazaniem bylo by dla mnie wykopanie i wyrzucenie drzewka (ja juz kocham te moje katalpy) :cry:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zamieniłam linki na zdjęcia.
Jednocześnie bardzo proszę o poprawną pisownię w postach.
Dziękuję babuchna
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalpa/Surmia - bialy problem na korze

Post »

Lupa rozwiąże problem. Wygląda to na jakąś mszyce. Oprysk kory powinien pomóc, ale najpierw sprawdź czy to mszyce.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
o5am
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 cze 2019, o 13:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Katalpa - problem z mszycami, prawdopodobnie...

Post »

Hej

https://jmp.sh/afWQ2oI . <- link do zdjęć, po powiększeniu przerzuca się strzałkami na klawiaturze.

Mam taki problem z mszycami na moim drzewku przed domem, do końca nie wiem czy to są mszyce, ale z tego co porównywałem moje zdjęcia z tym co widzę w internecie to są to prawdopodobnie one.

OBJAWY:
Drzewko w tamtym roku zostało zaatakowane podobnie i skończyło się to tym że z niego kapała taka brązowawa kleista substancja. W tym roku już 3 razy było pryskane przeciwko mszycom środkiem Karate i jak widać szkodnik i tak się zadomowił. Dodatkowo na drzewku jest taki niby biały porost, nie wiem czy to też jakaś choroba.

Dziś po odkryciu zainfekowane listki pozrywałem, jednak w samej górze korony też widzę że liście są pokryte tym szkodnikiem... proszę o pomoc czy to na pewno mszyce i jakim środkiem je zaatakować. Za 3 tygodnie jadę na 4 tygodnie do szpitala i nie chciałbym zobaczyć po powrocie drzewka w smole.

Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Jerzewicz
200p
200p
Posty: 268
Od: 3 sty 2011, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Infekcja na Katalpie

Post »

Witam , na katalpie szczepionej na pniu występuje kłaczkowaty nalot. Próbowałem to zwalczyć poprzez smarowanie roztworem środka p/grzybiczego i owadobójczego, bez skutku. W sezonie zimowym pomalowałem korę wapnem ze środkiem p/grzybiczym. Teraz to wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
korb59
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 wrz 2023, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Katalpa biały nalot

Post »

Dzień dobry
Proszę o pomoc w diagnozie. Na moich katalogach pojawił się dziwny biały nalot. Próbuję to zwalczać poprzez oprysk środkiem na mączniaka demark i Scorpion z firmy Sumin ale to nie pomaga i choroba się rozwija?
Czy możecie Państwo coś zaproponować?

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21740
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Katalpa/Surmia - szkodniki

Post »

Zrób zdjęcie z bliska i w dużej rozdzielczości, bo mnie to nie wygląda na chorobę grzybową lecz na szkodnika . Weź w palce,pokaż jak wygląda rozgnieciona maź.
Mnie wydaje się,że to są czerwce i nie wiadomo czy zaatakowały tylko pień. Mogą siedzieć również w korzeniach drzewa.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”