krocionogi krwawoplame.

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
bozena1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 23 maja 2007, o 09:54

krocionogi krwawoplame.

Post »

Na działce w ziemi mam dużo białych robaczków. Wyglądają jak owsiki, ale mają malutkie nóżki. Już teraz obgryzły mi część roślinek, które wzeszły (musiałam odsiewać). Robaczki są wszedzie nie tylko na warzywniku ale i w sadowniku. W zeszlym roku obłazily nawet opałe jabłka.Ogórki które stykały się z ziemią również miały na sobie te robaczki, na owocach poziomek stykających się z glebą aż się roiło(obrzydlistwo). W tym roku pojawiły się również na dziąłce sąsiedniej.Proszę o pomoc!!! Powiedzcie co to jest i jak z tym walczyć. Dodam, że poprzedni właściciel działki nawiózł ją kurzyn obornikiem wymieszanym z ogromną ilością trocin. Czy obornik ten może być przyczyną? Proszę o radę.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Robaki te są w ziemi czy na powierzchni. Jak na powierzchni to użyj na te robaczki Karate, Mospilan 20SP (+ Superam), lub inny preparat na szkodniki.
Pozdrawiam Andrzej.
bozena1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 23 maja 2007, o 09:54

Post »

One są w ziemi. Na powierzchnię wychodzą wtedy kiedy leży na glebie jakiś owoc np.truskawka,jabłko.Są koloru słomkowego, mają mnóstwo nóżek,po bokach kropeczki(ciemne) z przodu dwa czułka.Długość około 1cm
bozena1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 23 maja 2007, o 09:54

Post »

Oto zdjęcie robaczka w powiększeniu Obrazek Obrazek Obrazek
bozena1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 23 maja 2007, o 09:54

Krocionogi krwawoplame

Post »

Czy naprawdę nikt nie wie jakie to robaki i jak z tym walczyć?

Mam problem Nie wiem jak zlikwidować krocionogi krwawoplame. Jaki jest sposob na te szkodniki,czym można je zlikwidować?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

W tym artykule profesora S. IGNATOWICZ z Katedry Entomologii Stosowanej SGGW w Warszawie
są podane nazwy środków chemicznych oraz inne metody których musisz użyć aby zlikwidować to robactwo http://www.zurada.itl.pl/krocionogi_stonogi.htm
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
bozena1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 23 maja 2007, o 09:54

Post »

Dziękuje bardzo za radę.Będę robić wszystko co moę aby zlikwidować to paskudztwo. Pozdrawiam ;:7
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

wątpię czy jest jakiś skuteczny środek na krocionogi jeżeli już gdzieś się rozpleniły..kilka kilometrów ode mnie w pobliskich wioskach walczą z nimi od kilku lat..bezskutecznie..a to już jest plaga...
bozena1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 23 maja 2007, o 09:54

Post »

Wiem,że one bardzo szybko się rozchodzą. Wzeszłym roku na sąsiednich działkach nie bylo a w tym roku kobiecie zjadły buraki i zabierają sie za cebulę . Będziemy walczyc razem może chociaż zmniejszymy liczebność paskudztwa.W tym roku moje plony będą marniutkie. Tylko siąść i płakać.
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

Krocionogi- żywią się kiełkami roślin i resztkami roślinnymi.W okresie suszy mogą wgryzać się do leżących na ziemi owoców.Czynią to prawdopodobnie w poszukiwaniu wilgoci.Truskawki i poziomki zaatakowane przez krocionogi nie nadają się do spożycia.Rozwojowi szkodnika sprzyja wilgotna gleba,zachwaszczenie i zbytnie zagęszczenie plantacji.Zaleca się ściółkowanie słomą aby ograniczyć bezpośredni kontakt owoców z glebą.
Zwalczanie - patrz krocionóg krwawoplamy
Pozdrawiam Adam :D
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Proponuje kontakt z katedrą SGGW W Warszawie a adres jest na dole artykułu zanajdującego się w linku, który podaję ponownie http://www.zurada.itl.pl/krocionogi_stonogi.htm

Ze strony tej dowiedziałam się,że to nie jest taka prosta i błaha sprawa,że to problem znany już w kraju ,więc jeśli chcesz sobie pomóc,nie powinnaś czekać lecz nawiązać kontakt z SGGW.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
bozena1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 23 maja 2007, o 09:54

Post »

Czy krocionogi niosą jakieś zagrożenie dla ludzi? Mam male dzieci które uwielbiają truskawki i poziomki,czy cos im grozi ze strony tych robali?
gosiagre
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 14 mar 2010, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Prośba o identyfikację robali

Post »

Witam! Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu robali, których jest dość sporo w ziemi mojego fikusa. Fikus był kupiony jako piękny w hipermarkecie, szybko zaczął tracić liście. Po pewnym czasie, zupełnie nie mając doświadczenia, odkryłam nieszczęsne wełnowce. Zastosowałam Tarcznik BR, natomiast w ziemi jest sporo pełzających robali jak na zdjęciach poniżej. Fikus po zdjęciu wełnowców trochę zaczął odżywać, ale generalnie marnie przędzie. A robali nie potrafię zidentyfikować:
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”