Chińska róża(Hibiskus rosa-sinensis) cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
isia222
50p
50p
Posty: 77
Od: 23 maja 2007, o 20:57
Lokalizacja: Bad Kreuznach / Gdańsk

Post »

witam ponownie, mojemu hibiskusowi znów coś dolega/ Na końcówkach liści pojawiają się czarne plamki, i potem powoli od końcówki zaczyna zółknąć i usycha. Czy to może jakiś szkodnik? niestet zdjęcie niezbyt wyraźne, ale widać na nim i te plamki i usychający i uschnięty... Obrazek
Krysia
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Plamki są efektem pewnie zbyt dużej dawki wody i mam wrażenie że są na niej jakieś szkodniki ale z tej ostrości zdjęcia niewiele mogę powiedzieć. :wink:
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

isia przyjrzyj się tym białym punkcikom na spodniej stronie liści, wyglądają podejrzanie.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
isia222
50p
50p
Posty: 77
Od: 23 maja 2007, o 20:57
Lokalizacja: Bad Kreuznach / Gdańsk

Post »

Z tym podlewaniem to też problem, bo niby lubi wilgoć, ale być może trochę go przelałam... Zrobiłam drugie zdjęcie, bo dopiero na fotce zauważyłam jakby biały nalot na wierzchniej stronie liści, a na końcówkach są jakby tłuste. Od spodu, pod światło natomiast, zauważyłam, ze liście mają niejednolitą strukturę, jakby jaśniejsze plamki. Gołym okiem nic jednak nie widzę.
Obrazek Obrazek
Krysia
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Za małe zdjęcia by się przyjrzeć, nalot nic mi nie sugeruje może to po prostu kurz a te plamki widoczne od spodu to zapewne pozostałości po żerowaniu przędziorka, jeśli jednak nie widzisz gołym okiem szkodnika to pewnie kiedyś na niej był i ktoś go zwalczył a plamki zostały. :wink:
Awatar użytkownika
magduu
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 6 sie 2006, o 15:50
Lokalizacja: między łodzią a warszawą

Post »

Już znalazłam - są to wciornastki, mam opryskać topsinem lub mospilanem i prawdopodobnie przesadzić, gdyż larwy zimują w ziemi.
Hibiskusa mama przywiozła z Holandii w zeszłym roku, pięknie kwitł do zimy, po przerwie zimowej zakwitł raz. Nie był przesadzany ani cięty. Czy przesadzać go teraz i ciąć? Biedactwo wygląda coraz bardziej łyso i zdaje się, znowu zakwitnie, na dwóch gałązkach.

;:110
pozdrawiam ciepło, magda
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Ja mam swoją od stycznia, podobały mi się morelowe kwiaty, miała małe kwiaty z jedną falbaną. Przesadziłam ją do większej doniczki, kwiaty są większe i pełne.
Obrazek
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Piękny :D Dobrze określiłaś kolor - morelowy, zanim spojrzałam na podpis, zastanawiałam się chwilkę, jak go nazwać.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Miałam kiedyś identycznego i kwitł mi przez 3 lata, a później zastrajkował i tylko szalał w rośnięciu :( aż zjadło go robactwo :cry:
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Anoli - jak dam radę to spróbuje go ukorzenić, Figa - dzięki, zobaczymy jak będzie rósł, na razie ma dużo pąków kwiatowych.
Awatar użytkownika
isia222
50p
50p
Posty: 77
Od: 23 maja 2007, o 20:57
Lokalizacja: Bad Kreuznach / Gdańsk

Post »

Gosiu, Kwiatz ma piękne i ciesz się, że jest zdrowy. Mój też miał najpierw kwiaty pojedyncze, potem pełne, a w tym roku tylko rośnie i dobrze, ze stoi daleko od tego co mi teraz choruje. Cieżko mi zrobić duże powiększenie, ale wygląda na to , że jednak jakiś robal na nim jest. Bardzo mały i szary. Może ktoś wie co to może być? Obrazek
Krysia
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Mało widać, ale najprawdopodobniej to przędziorki :cry: częste kąpiele prysznicem i oprysk np herbatką tytoniową, lub zakupionym preparatem powinny pomóc :P
Trzymam kciuki :P
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 448
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Post »

Witam,
Ja właśnie nabyłam dwa ładne hibiscusy:
Ten pierwszy po przesadzeniu do nowej doniczki już się zaklimatyzował, ma pąki i jest szansa, że będzie kwitł.
Obrazek
Ten kupiłam wczoraj:
Obrazek
Pozdrawiam, Ania
/Mój ogródek/
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”