Hortensja pnąca (Hyhrangea) - problemy

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
sagram
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 sie 2011, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Hortensja pnąca (Hyhrangea) - problemy

Post »

Co dolega mojej hortensji pnącej ? Roślina posadzona jest w pojemniku i raczej nie jest przelewana wodą, nadmiar wody wypływa z pojemnika.

Pozdrawiam

Obrazek
Awatar użytkownika
jacekbielsko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1210
Od: 15 maja 2011, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bestwina/Bielsko-Biała

Re: Hortensja pnąca - co jej dolega ?

Post »

z tego co wiem hortensje lubią wodę wiec nie problemem jej nadmiar. wydaje mi się, ze problemem może być nadmiar słońca czyli oparzenie słoneczne. w ogrodzie mam dwie takie pnące i obie pieknie rosną w cieniu i miejscu stale wilgotnym. pozdrawiam
sagram
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 sie 2011, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hortensja pnąca - co jej dolega ?

Post »

jacekbielsko pisze:z tego co wiem hortensje lubią wodę wiec nie problemem jej nadmiar.
Biorę pod uwagę chorobę grzybową ze względu na nadmiar wody, ale tak jak pisałem woda swobodnie odpływa z pojemnika, samo podłoże nie jest przemoczone, wirusową bo mogła się jakoś przyplątać lub brak czegoś jakiegoś składnika.W ubiegłym roku było podobnie na końcu lipca liście się zrobiły brązowe i dlatego wiosną zrobiłem oprysk na choroby grzybowe.
wydaje mi się, ze problemem może być nadmiar słońca czyli oparzenie słoneczne.
Moja hortensja rośnie w miejscu zacienionym od strony zachodniej i do tego pod balkonem w miejscu odgrodzonym murem więc promienie słoneczne jeżeli padają to po godzinie 16-tej. Faktem jest to, że inna stojąca w miejscu jeszcze bardziej zacienionym rośnie lepiej i z jej liśćmi nic się nie dzieje. Obie podlewam raczej oszczędnie. Kwitnie słabo. Dziękuję za pomoc. :lol:
Pozdrawiam
Don_Taurus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 cze 2017, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Chora Hortensja Pnąca.

Post »

Pięć Hortensji Pnących rosło sobie 2 miesiące po posadzeniu, aż jedna w ciągu ostatnich 3 dni zaczęła chorować. Tak to wygląda na zdjęciach.
Obrazek
Obrazek
http://imageshack.com/a/img923/6889/JLLFTs.jpg


Obrazek
http://imageshack.com/a/img922/3703/Kk2Ur1.jpg
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensja pnąca (Hyhrangea) - problemy

Post »

Nadmiar wody.Posadzona albo w miejscu które słabo odprowadza wodę, gliniasty grunt, albo jest za mocno podlewana.Świeżo sadzone rośliny dopóki się nie ukorzenią i zaczną wykorzystywać dobrze wodę, to mogą cierpieć na początku na jej nadmiar.
Don_Taurus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 cze 2017, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja pnąca (Hyhrangea) - problemy

Post »

Jak ograniczę wodę to wróci "do siebie" ?
Grunt to raczej "piach" z mierzwą i odrobiną "lepszej" ziemi. Więc raczej z odprowadzaniem wody problemu nie ma. Podlewam codziennie i tu może być problem.
Don_Taurus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 cze 2017, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja pnąca (Hyhrangea) - problemy

Post »

Don_Taurus pisze:Jak ograniczę wodę to wróci "do siebie" ?
Grunt to raczej "piach" z mierzwą i odrobiną "lepszej" ziemi. Więc raczej z odprowadzaniem wody problemu nie ma. Podlewam codziennie i tu może być problem.
Nie podlewam, brak poprawy. Liście brązowieją coraz bardziej ;(
francikrecz
500p
500p
Posty: 647
Od: 9 lut 2012, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lasy nad Baryczą

Re: Hortensja pnąca (Hyhrangea) - problemy

Post »

Don_Taurus

Sprawdź pod kątem szarej pleśni. Jeśli to choroba grzybowa - środków do jej zwalczania jest wystarczająco dużo.


Francik
Francik
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”