Koty kontra rośliny

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
faraon3021
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 14 sty 2012, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nancy Francja
Kontakt:

Re: Skuteczny sposób na kota - jaki?

Post »

Niestety. Zupelnie go ignoruje. :(
Moge go oczywiscie poszczuc. Tylko ze w taki sposob i kotu i mojemu psu, przypadkiem moze stac sie krzywda.
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skuteczny sposób na kota - jaki?

Post »

To co to za pies co kota pogonić nie potrafi i obawiasz się że może stać mu się ze strony kocuna krzywda? Pitbul co wygląda jak jamnik?
Pies na ogrodzie jest po to żeby bronił posesji przed wszelkimi obcymi i nie ważne czy to złodziej, kot, pies, szczur, wydra, ryjówka, zając czy też kosmita-pies ma to we krwi. Każdy obcy ma na widok psa wchodząc na czyjąś posesję bez pozwolenia, wiać szpagatami i pobić rekord świata w skokach przez płotki. Jeśli jest inaczej to nie masz psa.

Zmod! pomid.
Zdenerwowana
ZBANOWANY
Posty: 251
Od: 22 kwie 2015, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skuteczny sposób na kota - jaki?

Post »

To co powiesz na coś takiego:

Obrazek

Psy niekoniecznie muszą żyć w niezgodzie z kotami. Moje koty są bezpieczne w pobliżu psów sąsiada.
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skuteczny sposób na kota - jaki?

Post »

Słuchaj to jest kwestia tego na co psu pozwalasz. Ja mam w mieszkaniu owczarka kaukaskiego i kota. Kot się wiesza na psie i jedzie na nim jak dyliżansem a pies nawet nie warknie. Ale już wypuszczony na ogród obce koty goni aż kurz idzie.
Raz zdarzyło się że sąsiada kot się postawił i nie tyle że zaatakował psa co nie dał się "wyprosić" z działki. Przypuszczam że to dla tego że kot był tam pierwszy a my działkę kupiliśmy jak już zdążył sobie poznaczyć swoje ścieżki. Omar był na tyle inteligentny że go nie potraktował jako przegryzkę-dostał komendę zostaw.

zmod, pomid.
Awatar użytkownika
lidkal8
50p
50p
Posty: 95
Od: 15 lut 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Opola

Re: Jakich roślin w ogrodzie nie lubią koty?

Post »

Ja mam też problem. Posadziłam kiwi różne odmiany i wśród nich męska odmiana Male. Po tygodniu zastałam zmiętoloną roślinę z jedna zdychającą łodyżką, którą próbowałam ratować. Wczoraj zastałam obgryzioną do spodu. Mam podejrzanego błąkającego się po okolicy kocura. Czy można kota czymś zniechęcić do niszczenia? Czy mogę jakoś uchronić młode kiwi?
Pozdrawiam
Lidka
Awatar użytkownika
faraon3021
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 14 sty 2012, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nancy Francja
Kontakt:

Re: Skuteczny sposób na kota - jaki?

Post »

Wczoraj udalo mi sie oblac kota woda.
Uciekl na max 15 minut. ;:174
Awatar użytkownika
Agrokasia
200p
200p
Posty: 497
Od: 14 kwie 2010, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skuteczny sposób na kota - jaki?

Post »

Zgadzam się z Grażyną. Lepszy kot niż nornica.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Kocury w ogrodzie.

Post »

Witam serdecznie. Nie znalazłam podobnego tematu a jeśli jest to proszę o przeniesienie. Pytanie moje kieruję do właścicieli ogrodów i kocurów. Jakiś czas temu do naszego domu zawitał kocurek no i potem jeszcze jeden. Nie chciałam kocicy bo bałam się masy kociątek więc zdecydowaliśmy się na kocurki. O innym negatywnych aspektach nie pomyślałam no i dzisiejszego dnia sąsiadka zdołowała mnie, bo nie zdawałam sobie sprawy, że z kocurem jest jeszcze gorzej bo znaczy teren. Zaczynam tworzyć swój ogród i nie chciałabym aby dwa niesforne kocury zniszczyły moje nasadzenia . Jak to jest u Was w praktyce? Czy rzeczywiście nie da się tego pogodzi? A jak z kastracją? Czy wykastrowane kocury też demolują rośliny w ogrodzie? Proszę wypowiedzcie się z własnego doświadczenia jak to jest. Nie chcę oczywiście rezygnować ze zwierząt ale z ogródka także. Będę wdzięczna za wszelkie rady, spostrzeżenia. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kocury w ogrodzie.

Post »

Kocice i koty znaczą teren, najgorsze jak koty zaczną znaczyć na drzwiach... oj wtedy daje ;:14
Awatar użytkownika
koniczynka2014
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 12 kwie 2014, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Kocury w ogrodzie.

Post »

Nie wiem co sąsiadka miała na myśli, bo kot znacząc obsikuje minimalnie i u mnie nie miało to żadnego wpływu na rośliny.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Kocury w ogrodzie.

Post »

Sąsiadka po prostu stwierdziła, że jak obsika to niestety roślina zżółknie i uschnie .No a ja przed oczami od razu miałam moje tegoroczne hortensje, młode drzewka i całą resztę ;:oj . Jednym słowem przestraszyłam się dlatego wolę dopytać jak to jest w praktyce .
Awatar użytkownika
koniczynka2014
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 12 kwie 2014, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Kocury w ogrodzie.

Post »

Koci mocz to nie kwas :wink Wielu tutaj ma kocurki i piękne ogrody ;:3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Kocury w ogrodzie.

Post »

Takiej odpowiedzi sobie życzyłam ;:224 . Dziękuję za uratowanie mojego optymizmu ;:168 i dalszej chęci do działania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”