Magnolia - choroby

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Magnolia123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 maja 2017, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - choroby

Post »

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich forumowiczów :)

Mam problem z posadzoną pod koniec marca magnolią.
Kwitła pięknie, niestety wkrótce przyszły deszcze i przymrozki.
Jej liście wyglądają tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo proszę o pomoc, to moja pierwsza magnolia i nie chciałabym jej stracić :(
Magnolia123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 maja 2017, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - choroby

Post »

Naprawdę nikt, nic?
:(
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Magnolia - choroby

Post »

Ale na tych mini zdjęciach nic nie widać ;:131 Może ktoś by coś doradził, ale nie wiadomo co się dzieje.
Ciemne końce liści to pewnie od przymrozku, to jej nie zabije więc ja bym nie panikowała. Moje podmarzły rok temu, kolejne liście były już ok.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Magnolia123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 maja 2017, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - choroby

Post »

Wstawiałam większe ale widocznie ktoś je zmienił ;:219 - pamiętam że strona forum się rozjechała ale nie miałam już czasu na poprawienie zdjęć ;:173
Wrzucę linki do imageshack:
http://imageshack.com/a/img923/4885/wiMqlo.jpg
http://imageshack.com/a/img922/1122/cVoUeN.jpg
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Magnolia - choroby

Post »

Magnolia123 moim zdaniem to sprawka pogody, u mnie też przeszły przymrozki i ciągle silnie wieje podobnie wygląda moja magnolia ale odbije /taką mam nadzieję/


Obrazek

Obrazek
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Magnolia123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 maja 2017, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - choroby

Post »

Aguss85, tara dziękuję :)
Od razu zrobiło mi się raźniej :heja
agnes030
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 3 paź 2015, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - choroby

Post »

Magnolia123 pisze:Aguss85, tara dziękuję :)
Od razu zrobiło mi się raźniej :heja
Witam Szanowni Ogrodnicy, moje dwie magnolie Alexandriny posadzone w połowie kwietnia mają podobnie wyglądające wszystkie liście czy to możliwe, żeby do tej pory nie wykluwały się ładne zielone? Dodam, że obok rosną trzy susanki i wszystko z nimi ok.
agnes030
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 3 paź 2015, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - choroby

Post »

agnes030 pisze:
Magnolia123 pisze:Aguss85, tara dziękuję :)
Od razu zrobiło mi się raźniej :heja
Witam Szanowni Ogrodnicy, moje dwie magnolie Alexandriny posadzone w połowie kwietnia mają podobnie wyglądające wszystkie liście czy to możliwe, żeby do tej pory nie wykluwały się ładne zielone? Dodam, że obok rosną trzy susanki i wszystko z nimi ok.

Udało mi się zrobić zdjęcia liści. Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji problemu, jako kompletny laik nie poradzę sobie z tym a nie chciałąbym bardzo stracić drzewek :(
Obrazek

Obrazek

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Magnolia - choroby

Post »

Mogą to być uszkodzenia mrozowe.Nie piszesz nic o rodzaju podłoża, nie wiem kiedy sadzona, ale zasychanie brzegów liści, złe wykształcanie i blady kolor świadczą o nieodpowiednim, mało przepuszczalnym podłożu.Prostym słowem mówiąc korzenie się męczą.Poczytaj o wymaganiach, magnolia wymaga gleby przepuszczalnej.Wszelkie ściółki, grysy, kamień, włóknina pogarszają stan rzeczy na glebach zbyt wilgotnych.Są niestety takie tereny gdzie magnolie będą rosły słabo i nic nie da się zrobić.Trzeba dobierać rośliny do rodzaju gleby, a nie na odwrót.
agnes030
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 3 paź 2015, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - choroby

Post »

selli7 pisze:Mogą to być uszkodzenia mrozowe.Nie piszesz nic o rodzaju podłoża, nie wiem kiedy sadzona, ale zasychanie brzegów liści, złe wykształcanie i blady kolor świadczą o nieodpowiednim, mało przepuszczalnym podłożu.Prostym słowem mówiąc korzenie się męczą.Poczytaj o wymaganiach, magnolia wymaga gleby przepuszczalnej.Wszelkie ściółki, grysy, kamień, włóknina pogarszają stan rzeczy na glebach zbyt wilgotnych.Są niestety takie tereny gdzie magnolie będą rosły słabo i nic nie da się zrobić.Trzeba dobierać rośliny do rodzaju gleby, a nie na odwrót.
Racja podłoże mało przepuszczalne wysoki poziom wód gruntowych ale pisałam post wcześniej ze rosną u mnie trzy magnolie Susan i mają się dobrze dlatego postanowiłam dokupić kolejne dwie tym razem wyższe Alexandriny. Czy dobrze zrozumialan że jeżeli mam polożoną agrotkanine to w parze z kiepsko przepuszczalną ziemią może to również źle działać na drzewko?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Magnolia - choroby

Post »

Z agrotkaniny na cięższych glebach trzeba zrezygnować, tym bardziej w przypadku roślin bardziej wrażliwych na zaleganie wody.Magnolie Susan są łatwiejsze w uprawie, choć też wolą gleby przepuszczalne, szybciej rosną i lepiej kwitną.Aleksandrina to stara odmiana, ale nie uda się na glebie cięższej, zbitej i mocno zasadowej.To podobnie jak z jodłami, koreańskie są wymagające, a kalifornijskie tolerancyjne.To jodła i to jodła, ale jednak...
agnes030
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 3 paź 2015, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - choroby

Post »

Rozumiem :( Nie miałam tej świadomości dokonując zakupu, kierowałąm się tym, że susanki się przyjęły i oczywiście pięknem kwiatów Alexandriny. No cóż zacznę od usunięcia agro bo chyba nic więcej już zrobić nie mogę ;:145
Dziękuję za cenne wskazówki. Czy mogę wprowadzić jeszcze jakieś istotne zmiany pomijając to na co nie mam wpływu czyli na ziemię rodzimą aby polepszyć byt moim drzewkom, lub wpłynąć na ich przyjęcie się?
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Magnolia - choroby

Post »

To prawda Susan jest łatwiejsza. Alexandrina wymaga jednak żyznych, próchnicznych, lekko kwaśnych gleb stanowisko zaciszne i słoneczne.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”