Magnolia - choroby

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
nomisia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 28 lip 2013, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - choroby

Post »

To taka mała sadzonka, posadzona dwa miesiace temu, liści nie przybywa a te pozostałe zamierają, rośnie za domem od wschodniej strony, ziemia była zakwaszana, były opryski przeciw owadom i chorobom więc juz nie mam pomysłu jak jej pomóc :oops:
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Magnolia - choroby

Post »

Jeżeli mała sadzonka to może za wcześnie została przesadzona w grunt, z jakiegoś powodu miała za słaby system korzeniowy.Pomóc może przesadzenie z powrotem w uniwersalną ziemię (taką do kwiatów bez niepotrzebnych ceregieli z zakwaszaniem) do doniczki i podhodować z rok czasu aż się wzmocni.
To nie jest żadna choroba, tylko słaba roślina, wtedy niedostatecznie zaopatrzone tkanki liścia będą obumierać, brązowieć itp.
nomisia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 28 lip 2013, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - choroby

Post »

Bardzo dziękuję za poradę, przesadzę ją i zobaczymy co dalej :)
regnar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 27 cze 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - choroby

Post »

Witam serdecznie,
To pierwszy mój wpis na tym forum i od razu z prośbą o pomoc.

Posadziłem na wiosnę dwie magnolie, po dwóch stronach domu. Od południa szybko zmarniała - pędy zaczęły robić się czarne od końców i powoli czernienie przesuwało się w stronę centrum aż po główny pęd. Nie było jeszcze liści, więc niewiele mogłem zdziałać. Ucinałem systematycznie zarażone pędy, ale koniec końców magnolia padła. Trwało to może około miesiąca.

Z drugą było podobnie. Posadziłem ją od północy, zaczęła marnieć dużo później od pierwszej. Pojawiły się już liście i zaraz czarnienie pędów. W hurtowni ogrodniczej poradzili by opryskać miedzianem. Tak zrobiłem. Odciąłem też czarne pędy. Liście opadły wszystkie, ale czarnienie już się nie pojawiło.

Po jakimś czasie zaczęły pojawiać się nowe liście, ale od razu jakieś jakby zarażone. Takie powyginanie. Młode bardzo delikatne, a większe jakby grube i kruche. Zrobiłem zdjęcie. Może ktoś z Was drodzy koledzy i koleżanki coś doradzi.

http://imageshack.com/a/img923/671/s3XJks.jpg

Dla dopełnienia informacji dodam, że mieszkam w centralnej części Mazowsza, teren od południa słoneczny, od północy zacieniony tylko domem.
pH gleby nie mierzyłem.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Magnolia - choroby

Post »

Jaka gleba, rodzaj, bo z opisu objawów wychodzi, że z rodzaju cięższych.
regnar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 27 cze 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - choroby

Post »

selli7 pisze:Jaka gleba, rodzaj, bo z opisu objawów wychodzi, że z rodzaju cięższych.
Gleba gliniasta. Przy sadzeniu wymieszałem ją z uniwersalną ziemią do kwiatów.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Magnolia - choroby

Post »

Poczytaj ten watek, była mowa o tym, że magnolia nie znosi gliny.W każdym opisie znajdziesz informację, że wymaga gleby przepuszczalnej.
rufles
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 12 maja 2016, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z magnolią

Post »

Witam
Mamy niedużą magnolie. I mimo że mieszkamy na bardzo mroźnych i wietrznych rejonach podlasia to 2 zimy już przeżyła może przeżyje i więcej ale coś złego zaczęło się z nią dziać ostatnimi czasy. Nie wiem czy to jakieś choróbsko czy upały/brak wody?

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Problem z magnolią

Post »

Mroźne i wietrzne stanowisko nie jest raczej przyczyną, wtedy byłyby problemy po zimie.Jaka gleba, bo wygląda na to, że jej rodzaj nie odpowiedni.
rufles
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 12 maja 2016, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z magnolią

Post »

Ziemia jest raczej lekka piaszczysta, dobrze przepuszczalna. Dlatego podejrzewam przesuszenie. Chociaż trawa wokoło, ładnie rośnie. Z drugiej strony jeśli 2 lata rosła to dlaczego teraz ziemia przestała pasować?
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Magnolia - choroby

Post »

Brzegi liści mojej magnolii 'Susan' więdną. Co to może oznaczać? Dodam, że posadziłam ją tej wiosny.

Obrazek
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Magnolia - choroby

Post »

Tak jakby oberwała słońcem. Nie martw się. Dostosuje się tylko podlewaj w suszę.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
zgoda9786
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 21 cze 2016, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

moja magnolia

Post »

Dzień dobry, na wiosnę spryskałam magnolię miedzianem.Teraz listki się zwijają i pojawiły się brunatne plamki na listkach.W ubiegłym sezonie porażone było całe drzewko więc jesienią oberwałam wszystkie liście do gołych gałęzi.Przez to nie zakwitła wiosną.Co teraz robić.Zobaczcie na zdjęciach jak wyglądają listki Joanna.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”