Prośba o identyfikację chorych drzewek owocowych

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Talcia85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 12 maja 2010, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Białegostoku,podlaskie

Prośba o identyfikację chorych drzewek owocowych

Post »

Witam!
Jestem nowa na forum i powiem szczerze, że dołączyłam do Was ze względu na chore drzewka owocowe na działce moich rodziców. Liczę na Waszą pomoc, bo po przejrzeniu forum widzę że jest tu sporo osób chętnych w dzieleniu się swoją wiedzą. W związku z tym zwracam się z prośbą o pomoc w wyleczeniu chorych drzewek a poniżej zamieszczam fotki.
grusza Obrazek Obrazek
jabłoń Obrazek Obrazek Obrazek
śliwa Obrazek
wiśnia Obrazek
Dodam tylko, że wszystkie te drzewka były pryskane Miedzianem przed kwitnieniem, i przeciwko mszycom po kwitnieniu.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prośba o identyfikację chorych drzewek owocowych

Post »

Talcia85:
- grusza - miodówki, podskórnik gruszowy,
- jabłoń - gąsienice zjadające liście, parch jabłoni, brunatna zgnilizna drzew ziarnkowych,
- śliwa - dziurkowatość śliw,
- wiśnia - mszyca czereśniowa.
Co teraz? Jeszcze mozna ograniczyć dziurkowatość (Topsin M), oczywiście regularna "bitwa" z mszycami (na wiśnie - Pirimor, na jabłonie Mospilan, Calipso - przy okazji "dosięgnie" owocówkę) i parchem na jabłoniach (tu środków sporo). Chodzi o to, że dużo lepiej już nie będzie - ważne, żeby nie było dużo gorzej. Wpisz także wymienione choroby/szkodniki jako hasła do wyszukiwarki na forum.
Pozdrawiam serdecznie :wink:

Troszkę poprawiłam układ tekstu, teraz lepiej widać co i gdzie :) Pomologu - wybacz ingerencję ;:180 N.
Talcia85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 12 maja 2010, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Białegostoku,podlaskie

Re: Prośba o identyfikację chorych drzewek owocowych

Post »

Dziękuję za identyfikację złoczyńców.Czy na każde drzewko mam zastosować środek który mi poleciłeś, czy np któryś działa na kilka chorób?Dodam, że wszystkie drzewka były pryskane miedzianem przed kwitnieniem i topsinem (głównie chodziło o wytępienie mszyc na wiśni) po kwitnieniu. Może to głupie pytanie, ale jestem początkującą ogrodniczką i jeszcze mam braki w wiedzy. Chciałam mieć własne owoce z działki, a tu się okazuje,że to wcale nie takie proste :/ ...
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2423
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Prośba o identyfikację chorych drzewek owocowych

Post »

Talcia85 pisze: topsinem (głównie chodziło o wytępienie mszyc na wiśni) po kwitnieniu.
Talciu , topsin to środek grzybobójczy i z mszycami przy jego użyciu nie poradzisz sobie .Na mszyce zastosuj ,któryś ze środkow podanych przez pomolog'a
Talcia85
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 12 maja 2010, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Białegostoku,podlaskie

Re: Prośba o identyfikację chorych drzewek owocowych

Post »

chudziakdzięki, gubię się jeszcze w tym wszystkim;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”