Czy mozna tu cos o trawniku ?

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
maly_miki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 2 maja 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czy mozna tu cos o trawniku ?

Post »

Witam

Poniżej zdjęcie mojego trawnika, z daleka wygląda całkiem przyzwoicie - prawda ?

Obrazek

Ale z bliska:
Obrazek


Trawnik jest "wyczesany" i nawieziony, tak w tym roku jak i w latach poprzednich, w czasie upałów jest podlewany, oczywiście nie w środku dnia i nie jest to zraszanie wierzchniej warstwy ziemi, tylko porządnie podlewanie.
Awatar użytkownika
aleksanderk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7028
Od: 13 lip 2009, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy mozna tu coś o trawniku ?

Post »

Zobacz Supersekcja Hot [Odnowa trawników]
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy mozna tu coś o trawniku ?

Post »

Wygląd trawnika zależy też od odpowiedniej mieszanki, którą się zastosowało. Trawnik sieje się na długie lata i właściwy dobór odpowiedniej mieszanki gra tu kluczową rolę.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Czy mozna tu coś o trawniku ?

Post »

maly_miki, a co chcesz o trawniku swoim wiedzieć ? Czasem zbyt obfite podlewanie może powodować żółknięcie u podstawy źdźbła. Zbyt gęsty siew nasion to samo może spowodować. Zależy jaką i skąd masz mieszankę nasion traw.


Mutari pisze:Wygląd trawnika zależy też od odpowiedniej mieszanki, którą się zastosowało. Trawnik sieje się na długie lata i właściwy dobór odpowiedniej mieszanki gra tu kluczową rolę.
Poruszyłeś ważną informację, a zarazem trudną :)
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy mozna tu coś o trawniku ?

Post »

gemciu83 pisze:Poruszyłeś ważną informację, a zarazem trudną :)
Każdy myśli , że zakładanie trawnika to taka prosta sprawa. Otóż nie. Miałem to przez pół roku na studiach rolniczych i powiem szczerze, że dopiero wtedy zobaczyłem jak to wygląda od podszewki. Są róże rodzaje trawników jak i mieszanki traw. Podstawą jednak jest przygotowanie dobrze podłoża, aby slużyło przez wiele lat. Następnie dobieramysobie odpowiednią mieszankę i siejemy :D Jednak , aby trawnik służył nam dobrze przez wiele lat, to można się zgłosić o pomoc do firm o poradę. Można też u nich dokonać odpowieniego doboru gatunków traw, które się sprawdzą na naszym terenie. Jest to droższa inwestycja, ale na prawdę warto.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Czy mozna tu coś o trawniku ?

Post »

Wiem o czym mówisz gdyż tego samego mnie uczono :) Pozdrawiam osobę po jednych studiach - rolniczych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”