100 kulistych krzewów schnie?

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
pino93
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 maja 2010, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

100 kulistych krzewów schnie?

Post »

mam problem ponieważ jesienią kupiłem ok 100 krzewów kulistych posadziłem je i teraz część usycha sprzedawca powiedział ze to była zła pora na sadzenie krzewów i mogły sie nie ukorzenić, ja jednak myśle ze to może cos innego bo część się przyjęła co moge zrobic poza częstym podlewaniem?czy może to być jakis grzyb?moge je opryskać TOPSINEM?
pomocy
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: witam

Post »

Kulistych? Iglastych czy liściastych? Dużych, czy małych? Z donic, czy z gołym korzeniem?
Teraz usychają? Czyli jednak się przyjęły i dopiero teraz mają problem?
A nie podtapia ich woda? Może mają za mokro? Albo ziemia tym niektórym nie odpowiada? Co tam było przed sadzeniem tych "kulistych"? Jak przygotowałeś ziemię i jak sadziłeś te swoje kule?

A najlepiej daj nam jakieś zdjęcie i wpisz w swoim Profilu skąd jesteś, będzie nam łatwiej coś podpowiedzieć.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
gruuubas
200p
200p
Posty: 227
Od: 21 maja 2010, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: witam

Post »

Może niektóre jeszcze się nie obudziły po zimie? U mnie jeden z kilku posadzonych na jesieni żółtych ligustrów pokazał zalążki pączków dopiero 2 dni temu - jak sądzę z powodu zimnej wiosny i braku słońca.
gruubas
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”