szkodniki na wiśni

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
lilka35
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 maja 2010, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

szkodniki na wiśni

Post »

Witam!
Mam w ogrodzie wiśnię groniastą i zauważyłam dziś na niej w kwiatach jakieś małe (ok.4mm) chrząszcze. Co to może być za szkodnik? Czy może być powodem tego, że pomimo obfitego kwitnienia ma mało owoców? (tak było w zeszłym roku). Niektóre gałązki mają skręcone liście a po rozwinięciu widać małą larwę. Bardzo proszę o pomoc w jaki sposób mam zwalczyć te szkodniki. Załączam zdjęcia
Obrazek,Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Lilka
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: szkodniki na wiśni

Post »

Opryskaj Mospilanem 50 WP 5 gram w 7 litrach wody lub Confoidorem 200 SL 2 ml na 1 l wody. :wink:
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: szkodniki na wiśni

Post »

Chyba takiego samego widziałam na kwiatku pigwy i darowałam mu życie.... Nie chciałam być taka jak ten chłop, co to żywemu nie przepuści... ;:5
Waleria
lilka35
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 maja 2010, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: szkodniki na wiśni

Post »

Dzięki za poradę. Czy ten oprysk można zastosować również do kistnika malinowca? Prawdopodobnie to on jest na mojej wiśni. Poprzednio w tym miejscu rosły maliny. Jesienią wykopałam je wszystkie i żarłoczne "zwierzątka" zmieniły dietę. Uszkodziły mi bardzo dużo kwiatów. Mam nadzieję tylko, że po tym sezonie zginą bezpowrotnie.

Lilka
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: szkodniki na wiśni

Post »

Czarodziej_ pisze:Opryskaj ...Confoidorem 200 SL 2 ml na 1 l wody. :wink:
ABSOLUTNIE!!! (większych liter nie było). Confidor jest środkiem ochrony przeznaczonym tylko i wyłącznie do ochrony roślin ozdobnych oraz warzyw pod osłonami - ale i to w początkowej fazie (rozsada). Stosowanie go teraz, kiedy kwitną rośliny uprawne i chwasty wokół jest niedopuszczalne i bardzo nierozważne. Prewencja dla pszczół wynosi - uwaga - aż 21 dni. "Włączcie" więc wyobraźnię...
Pozdrawiam serdecznie :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”