omdlałe liście czereśni

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
NUTK-A
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 maja 2010, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

omdlałe liście czereśni

Post »

pomóżcie
miesiąc temu kupiłam działkę z kilkoma drzewkami owocowymi.Zaczęły kwitnąć... i zaczęły się problemy.Jedno z nich to czereśnia
miała piękne kwiaty które usychają i listki które nie wiedzieć czemu zaczęły więdnąć jakby mdlały.Dziwne jest to że problem dotyczy kilku gałęzi a nie całego drzewa.Obejrzałam dokładnie liście i nie ma żadnego owada.Za to grusza ma rdzawo-pomarańczowe plamy na liściach.Na razie na górnych gałązkach Są to młode kilkuletnie drzewa ,nikt nie wykonał oprysków martwię się czy nie trzeba ich ściąć.. :(
Marcin221
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 9 maja 2009, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: RADOMSKO

Re: omdlałe liście czereśni

Post »

Sa jakies wycieki, pewnie to rak bakteryjny tez tak było na moreli u mnie, jezeli nie obumarly to może byc jeszcze ok, jednak prawie pewne ze uschna, nalezy wyciac i zasmarowac.
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Re: omdlałe liście czereśni

Post »

Objawy jakie opisujesz bardziej przypominają brunatną zgniliznę drzew pestkowych. Choroba wywoływana przez grzyb Monilinia laxa i Monilinia fructigena
http://www.gardenia.gda.pl/poradnik.asp
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
NUTK-A
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 maja 2010, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: omdlałe liście czereśni

Post »

witam
poczytałam o zgniliżnie brunatnej i całkiem duże prawdopodobieństwo ze moje drzewka cierpią na nią.Działki znajduja sie na mokrych terenach a w ubiegłym roku zostały dodatkowo zalane (został przerwany wał przeciwpowodziowy) Bardzo dziękuje za podpowiedż :wink: będę próbowała je leczyć
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: omdlałe liście czereśni

Post »

NUTK-A pisze:Za to grusza ma rdzawo-pomarańczowe plamy na liściach.Na razie na górnych gałązkach Są to młode kilkuletnie drzewa ,nikt nie wykonał oprysków martwię się czy nie trzeba ich ściąć.. :(
Może rdza gruszy :) Nie wycinaj..ratuj odpowiednimi opryskami.
http://poradnikogrodniczy.pl/chorsad.php
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: omdlałe liście czereśni

Post »

NUTK-A pisze:(...) Są to młode kilkuletnie drzewa ,nikt nie wykonał oprysków martwię się czy nie trzeba ich ściąć.. :(
No nie, jeśli drzewko choruje na katar, to chyba nie jest powód do eutanazji! :evil:
będę próbowała je leczyć
To już znacznie lepiej ;:108
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: omdlałe liście czereśni

Post »

Nie ma sensu zalewać chemią i 'leczyć', gdyż drzewa pestkowe nie lubią wysokiego poziomu wód gruntowych i ciężkich gleb i po prostu na takim terenie nie powinno się ich sadzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”