Tulipanowiec-choroby.szkodniki

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Zuza102938
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipanowiec - problem

Post »

Więc co teraz doradzacie?jak leczyc bo nei chce zeby mój tulipanowiec uschnał:(
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Tulipanowiec - problem

Post »

Na to niestety nie ma rady, będzie powoli zamierać, trzeba dobierać drzewa do rodzaju gleby, przed zakupem upewnić się z pewnych źródeł, nie pytać sprzedawcy, bo często świadomie w błąd wprowadzają :|
Ja niestety też mam glinę i muszę z wielu drzew i krzewów, które wolą przepuszczalne rezygnować :(
Zuza102938
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipanowiec - problem

Post »

A jak uzyjemy tego specyfku co podałam?to jest niby cos na grzyby itp moze cos by pomogło?ja obciełam te uschniete czubki.. w innym forum wycztałam zeto moze jest fytoftoroza tulipanowca i innych z jego rodziny co o tym myslicie?i tam własnie polecaja uzycie tej szczepionki..choc jej opis raczej mało mówi o chorobie..Pomózcie ja chce zeby mój tulipanowiec rosł dalej!
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Tulipanowiec - problem

Post »

To jakaś choroba z typu fytoftoroza, werticilioza.Nie wiem czy jakaś chemia pomoże takiej roślinie z rozległym systemem korzeniowym jakim jest drzewo.Może ktoś się wypowie co do skuteczności, ja nigdy nie praktykowałam, a raczej sceptycznie patrzę :?
kose
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 6 cze 2009, o 10:42
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Chory tulipanowiec

Post »

Selli7, nie zapeszając w tym roku liście są duże i łądne. Chociaż chyba będę musiał zrobić oprysk Bravo 500 bądź Topsinem (jeden liść ma plamy)
Robus11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 cze 2010, o 09:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Problem z tulipanowcem

Post »

Czy znalazła Pani już przyczynę tej choroby tulipanowca, gdyż u mnie jest identycznie to samo - liście są pogufrowane i nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi.



olala23 pisze:Przeglądałam forum, szukałam innych informacji i... nadal nie mam odpowiedzi co się dzieje z moim drzewkiem :(

Objawy:
- zwijanie się niektórych liści
- częśc liści objedzona do połowy
- pod spodem liści wzdłuż nerwu głównego gdzieniegdzie delikatne białe 'kłaczki'

Gołym okiem nie widać szkodników ani ich jajeczek

Prosze o pomoc
Ola :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
_klimciu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 cze 2010, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipanowiec - problem

Post »

Wiatm. Mam identyczne problemy, czy znalazła pani już rozwiązanie tego problemu? Ja próbowałem opryski na szkodniki, grzyby i pleśnie i nic. pewnie jakiś wirus.
Pozdrawiam
jackpl
50p
50p
Posty: 96
Od: 1 cze 2010, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Tulipanowiec - problem

Post »

Na fytoftorozę należało by podlać tulipanowca 0,2% Aliette 80 WP, lub Previcur 607 (0,15-0,3%) czy to pomoże nie wiem ale spróbować zawsze można. A na poskręcanych liściach mogą być szpeciele pewności nie mam. Miłej walki z patogenami.
Pozdrawiam
Jacek
kose
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 6 cze 2009, o 10:42
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tulipanowiec - problem

Post »

Fachowcem nie jestem, ale wg mnie to grzybek. Nie zapeszając, swojego tulipanowca wyprowadziłem z tego uzywając Topsin 500 i Bravo 500 przemiennie. Te dwa środki oczywiście są na grzyby. Powodzenia
_klimciu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 cze 2010, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipanowiec - problem

Post »

Witam.
Udało się, tymi dwoma środkami. Dodam, że u sąsiada zaczął pojawiać się ten sam problem, ale sam ustąpił. Więc jeszcze jedna hipoteza to ta, że być może po prostu było za mokro. Bo zbiegło się to z tym długim okresem opadów deszczu.
Pozdrawiam i dziędkuję za pomoc.
kasia90010
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 3 sie 2010, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Leżajsk

tulipanowiec

Post »

witam
mam problem z moim tulipanowcem. niestety nie mam zdjęcia, ale postaram się opisać chorobę. jego liście podsychają na brzegach i skręcają się. nie mam pojęcia co to może być. z góry dziękuję za pomoc
~~~
"Chcesz być szczęśliwy krótko - wypij trochę wina z przyjaciółmi, chcesz być szczęśliwy dłużej - zakochaj się, chcesz być zawsze szczęśliwy - uprawiaj ogród."
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: tulipanowiec

Post »

Jaka gleba, bo tulipanowce nie lubią gliniastych i zbyt zlewnych.
Janusz 61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 602
Od: 26 lip 2009, o 19:22
Lokalizacja: Kraków

Re: tulipanowiec

Post »

Zostaw tulipanowca w spokoju do następnego roku i na wiosnę zasil go jakimś wieloskładnikowym nawozem ( Bo może to być obiaw jakiegoś niedoboru lub po prostu zbyt suchego stanowiska)
Pozdrawiam Janusz
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”