Figa - choroba liści

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
gond12345
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 lip 2015, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Figa - choroba liści

Post »

Co to za choroba figi ?
Obrazek
Zdenerwowana
ZBANOWANY
Posty: 251
Od: 22 kwie 2015, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Figa choroba liści .

Post »

A nie pryskałeś czymś tej rośliny?
gond12345
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 lip 2015, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Figa choroba liści .

Post »

Nie
a_g_a
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sie 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Figa - choroba liści

Post »

Wygląda jak osad z wody. Moje tak miały po ostatnim deszczu.
nieczekam
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 1 maja 2019, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Figa - choroba liści

Post »

Cześć,

Czy możecie mi podpowiedzieć jaka to choroba liści i jak z nią walczyć?

Z góry dziękuję za wszystkie rady

Pozdrawiam,
Nika

Obrazek
Kalisiak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 cze 2020, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Figa - choroba liści

Post »

Witam.
Mam problem z młodą figą. Kupilam w zeszłym roku sadzonkę w doniczce, urosła pięknie, przezimowała w oszklonej przybudówce, na wiosne puściła prawidłowo liście. Wystawiłam na dwór i zaczeły się problemy.
Jak jej mogę pomóc?
Obrazek
nieczekam
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 1 maja 2019, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Figa - choroba liści

Post »

Hej.

Ja nie jestem ekspertem i nie wiem czy moje rozwiązanie było słuszne. Dwa tygodnie temu oberwałam chore liście (niektóre miały bardzo dużo czarnych plam) i zrobiłam oprysk miedzianem. Nowe liście wyrastają już zdrowe. Póki co uważam, że jest lepiej.


Pozdrawiam
Nika
Pozdrawiam
Nika
Miszel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 lut 2021, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Figa - choroba liści

Post »

Witam wszystkich

Może ktoś będzie w stanie podpowiedzieć co dolega mojej fidze? Młode liście które się pojawiają od razu robią się jakby przezroczyste pomiędzy żyłkami, nieprawidłowo wykształcone. Cześć z nich odpada zanim zdąży wyrosnąć. Te które wyrosną z czasem pokrywają się brązowymi plamami:

Obrazek

Czego jej brakuje, albo czego ma za dużo? Figa w zeszłym roku na wakacjach przyjechała z Chorwacji. Do jesieni ładnie rosła, na jesień wypuściła też chyba z 5 owoców (kwiatów), które wisiały na niej gdzieś do końca stycznia. Na zimę zrzuciła prawie wszystkie liście. Został chyba tylko jeden i przez całą zimę próbowała po trochu wypuszczać po jednym-dwa młode które wyglądały jak opisane i dość szybko odpadały (więdły i się zwijały - nie zasychały). Zakładałem, że to kwestia zimowania w temp. pokojowej (około 20 stopni) i mniejszym nasłonecznieniu niż latem. Od 2-3 tygodni zaczęła intensywniej walczyć i wypuszczać dużo liści ale ich stan się nie poprawia. Stoi w dużym południowym oknie. Ma więc najwięcej słońca jak to możliwe w obecnych warunkach pogodowych. Tydzień temu została podlana biohumusem, a ze dwa tygodnie temu do doniczki trafiły 2 pałeczki z nawozami. Poprawy jednak nie widzę. Może to kwestia złej ziemi? Figa przesadzona została do typowej ziemi doniczkowej. Bez większego wczuwania się. Ziemia w której była hodowana wcześniej była żyzna i wyglądała podobnie. Sadzonka pochodziła ze sklepu ogrodniczego i była uprawiana w szklarni do momentu zakupu i przyjazdu do Polski.
Dawid351244
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 gru 2020, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Figa - choroba liści

Post »

Witam, pare miesięcy temu kupiłem w centrum ogrodniczym figowca pospolitego w doniczce, czytałem że dobrze sobie radzą w warunkach domowych, jednak zauważyłem powolny proces odpadania liści (na zdjęciach ich wygląd). Co może mieć na to wpływ? Co zrobić żeby roślina odbiła i ładnie sie rozwijała?

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”