Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Zielona__23
50p
50p
Posty: 72
Od: 30 mar 2010, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Musze się zmobilizować i zrobić ekstrakt z liści rabarbaru.
Doskonale przeciwko mszycom, wystarczy tylko zamoczyć 1kg liści przez 24godz, i bez żadnego rozcieńczania spryskiwać rośliny. :D
Z rabarbarem wszystko fajnie, tylko że liście i korzeń rabarbaru są trujące.
W związku z tym pytanie - ile wynosi karencja? Jeśli w ogóle jest, bo rabarbar to bardzo mocna roślina, więc wyciąg z niej też może być ( tak jak w przypadku wrotyczu). :?
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Re:

Post »

dariusz981 pisze:
Erazm pisze:Nadmanganian potasu
3 g nadmanganianu potasu rozpuścić w 10 litrach wody. Roztwór stosować do "zaprawiania" nasion przed siewem i moczenia korzeni roślin przed sadzeniem.
Proszę o info w jakim celu jest nadmanganian potasu :)
Nadmanganian potasu stosuję jako lek przeciwko uwiądowi clematisa. Wszystkie moje clematisy dostają wiosną dawkę kryształków.
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 945
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ziemiórki na pomidorach zwalczanie natoralnymi środkami

Post »

Użyj wyszukiwarki, są już tematy odnośnie ziemiórek...
miniu82
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 30 maja 2015, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Oleśnica k. Wrocławia

Re: ziemiórki na pomidorach zwalczanie natoralnymi środkami

Post »

Używałem, jedyny sposób potwierdzony przez wielu to środek z popiołu papierosów aczkolwiek nie udało mi się dotrzeć do inormacji łącznie w google kiedy można stosować ten środek....

Ze swojej strony dodam że wczoraj zakończyłem sporządzanie wywaru z suszonego skrzypu w proporcjach 300 g suszu na 2.5 l wody gotowy wywar w proporcjach 1:4 użyłem do oprysku i podlania pomidorów... W dniu dzisiejszym zniknęła mi 50-70% muszek.... W dzniu dzisiejszym ponowiłem oprysk ze skrzypu.
pozdrawiam
Michał
miniu82
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 30 maja 2015, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Oleśnica k. Wrocławia

Re: ziemiórki na pomidorach zwalczanie natoralnymi środkami

Post »

Eureka....

Czytałem dzisiaj kolejną porcję na temat skrzypu i okazuje się, że zawiera on nikotynę. Przedwczoraj w trakcie jak się okazało skutecznego oprysku nie posiadałem jeszcze tej wiedzy. W moim przypadku okazała się to skuteczna alternatywa dla "petów".

jeśli to nie grzech to zacytuję:

"Ziele zawiera duże ilości krzemionki, alkaloidy (m.in. nikotynę)[2], saponiny (ekwizetoninę), flawonoidy (ekwizeterynę i izokwercytynę)[3]. Białka stanowią 14,6% suchej masy ziela, azot 2,3%[1]. Spośród składników mineralnych w 1 kg suchej masy ziele skrzypu polnego zawiera 34,2 g K, 1,15 g P, 285 mg Fe i 28 mg Mn[1]. Bulwki na kłączach zawierają skrobię[2]."
wikipedia
pozdrawiam
Michał
goleb
50p
50p
Posty: 91
Od: 30 kwie 2011, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Jak często można interwencyjnie opryskiwać preparatem ze skrzypu drzewa i krzewy owocowe? To samo pytaie dotyczy profilaktycznego oprysku dyniowatych czy pomidorów ewentualnie truskawek.
aloes98
50p
50p
Posty: 74
Od: 7 wrz 2015, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: ziemiórki na pomidorach zwalczanie natoralnymi środkami

Post »

Ta proporcja to np. 100ml wywaru na 400 ml wody tak ? Ile trzeba wywar gotować, czy po prostu się gotuje do momentu zagotowania.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Receptury są podane a początku wątku,
dot. nikotyny tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?p=1373#p1373
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
alicja46
200p
200p
Posty: 437
Od: 31 sty 2009, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Czy mogę użyć nadmanganianu potasu w celu odkażenia ziemi w doniczkach pod rosnące rośliny? Czy im to nie zaszkodzi? Jakie ewentualnie stężenie należałoby zastosować?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re:

Post »

Erazm pisze:Nadmanganian potasu
3 g nadmanganianu potasu rozpuścić w 10 litrach wody. Roztwór stosować do "zaprawiania" nasion przed siewem i moczenia korzeni roślin przed sadzeniem.
Stosuję go do zaprawiania ząbków czosnku. Moczę je w tym roztworze przez 30 minut.
alicja46
200p
200p
Posty: 437
Od: 31 sty 2009, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

pati3456 pisze:U mnie na mszyce i zielone i czarne świetnie działa ta miksturka:
na 1 l wody - 2-3 łyżki mydła potasowego ogrodniczego + kieliszek 50ml octu spirytusowego.
Wodę wlewam dobrze ciepłą żeby mydło się dobrze rozpuściło. Ocet dodaję jak przestygnie i od razu psikam.
Na drugi dzień nie ma śladu mszyc.
Czy ta mikstura nadaje się do roślin doniczkowych?
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re:

Post »

kogra pisze:Do tej pory nie potrzebowałam dużych ilości preparatu, ale robię tak:
dwie główki czosnku rozdrabniam razem z dwoma garściami listków szałwii drobno siekając lub miażdżąc i zalewam zimną wodą / 1 litr /, odstawiając na 2 doby. Potem przecedzam przez sitko, dolewam litr wody, rozmieszam i gotowe do oprysku. Jeśli dezynfekuję glebę to miksuję preparat, dolewam litr wody i bez odcedzania podlewam z konewki przez sitko z dużymi otworami.

Mam 2 pytania:
1). Jak często stosować jako oprysk? Na jakie warzywa czy rośliny/kwiaty? Czy na wszystko?
2). Czy wczesną wiosną przed wysiewem warzyw glebę można potraktować takim podlaniem?
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Preparaty roślinne stos. w ochronie roślin - 1cz.(05.08-....

Post »

Moją doniczkową pietruszkę napadły jakiś czas temu mszyce. Więc szybki myk w internet i wynalazłam przepis o szarym mydle. Spryskałam.
I teraz czytam , że jednak szare mydło na rośliny do zjedzenia się nie nadaje i zaczynam wpadać w panikę.
Co teraz powinnam zrobić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”