Czy to jest grzyb?

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
kubej
50p
50p
Posty: 83
Od: 27 kwie 2008, o 17:15
Lokalizacja: Gdynia

Czy to jest grzyb?

Post »

proszę o pomoc identyfikacji choroby i jak ją zwalczyć?
dziękuję z góry za pomoc!

Obrazek
kubej
50p
50p
Posty: 83
Od: 27 kwie 2008, o 17:15
Lokalizacja: Gdynia

Post »

oj chyba trudne to moje pytanie :)
może jednak ktoś coś wie?
dąb rośnie w wilgotnym miejscu, ma 4 lata i nigdy nie miał takich problemów.
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Wiele liści moich dębów bezszypułkowych(twój to dąb czerwony) również tak wygląda w tym roku. Moim zdaniem przyczynił się do tego długo utrzymujący sie w tym roku klimat zblizony do tego jaki występuje w lasach tropikalnych tzn ciepło i bardzo duża wilgotnośc powietrza. Myśle,że na następny rok wszytsko będzie ok z twoim dębem.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Wygląda jakby go minowało, coś w rodzaju szrotówka podobnego do tego co atakuje kasztanowce :? :roll:
kubej
50p
50p
Posty: 83
Od: 27 kwie 2008, o 17:15
Lokalizacja: Gdynia

Post »

No właśnie też myślałem że pogoda taka ciepła i wilgotna zarazem i że sprzyja powstawaniu grzybów.
Pani ogrodnik poleciła mi opryskanie antygrzybicznym Topsinem, ale podejrzewała też przędziorka.
Czy Topsinem można pryskać zapobiegawczo czy lepiej poczekać do przyszłego roku i zobaczyć czy
problem się powtórzy?
Awatar użytkownika
@.monka
200p
200p
Posty: 347
Od: 1 gru 2006, o 19:31

Post »

to najczęściej efekt zaburzenia w dostarczaniu wody przez korzenie i intensywnego wyparowywania wody przez liście, zachwianie bilansu
Leaf Scorch Oak/ nie wiem jak to przetłumaczyć, żeby było wiadomo o co chodzi - zaburzenie bilansu wodnego??wstrząs termiczny??? http://utahpests.usu.edu/htm/images/diseases-landscape
a tu opis http://www.ces.purdue.edu/extmedia/BP/BP_25_W.pdf
i "tłumaczenie"

taka ciekawostka przyrodnicza: klon ok. 14 m wysokości wyparowuje ok. 250 kg wody w ciągu jednej popołudniowej godziny w lipcu w pełnym słońcu i wys. letniej temperaturze

te objawy - rzadziej - to też może być przenawożenie i herbicydy
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”