Klon palmowy 'Atropurpureum' zmiany na liściach,zasychanie,zamieranie roslin

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Maly_czarny_kot
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 cze 2016, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Klon palmowy czerwony

Post »

Witam serdecznie,
6-cio letni klon trzymany w donicy na balkonie nagle dotknęła pewna przypadłość - dostał nie wiedzieć skad brązowych plam rozprzestrzeniających sie od nerwów do brzegu całego liścia. Plamy wyglądają jak usychający stopniowo liść, przy czym charakterystyczne jest to ze schnięcie nie zaczyna sie od brzegu a od centralnej części liścia. Wszelkie inne warunki pielęgnacji rośliny ani utrzymywania jej sie nie zmieniły sie. W pobliżu pojawił sie malutki bluszcz, ale to nie powinno zaszkodzić klonowi... Przeglądam net ale akurat takiej przypadłości klona nie znalazłam. Co to moze być i jak reagować / czym zwalczać?
Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Wolf1974
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 cze 2016, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Klon palmowy choruje

Post »

Serdecznie witam wszystkich.Miesiąc temu kupiłem czerwony klon palmowy ,rosnie w dużej donicy na tarazie.Ostatnio zauważyłem ze na lisciach pojawiły sie plamy i te plamy zaczeły wysycgać....i koncówki lisci tez usychają.... :( Jak temu zaradzic??
Obrazek

Obrazek
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Klon palmowy - choroby

Post »

Czy takie oto zielone przebarwienia na liściach są normalne czy może to efekt niedoboru składników? Klon został posadzony w substracie torfowym i był zasilany mniej więcej co tydzień florovitem oraz regularnie podlewany (ale nie zalewany)


Obrazek

Obrazek


Obrazek
agni6
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 15 wrz 2016, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

klon japoński - obsychają końcówki liści

Post »

Cześć, mam pytanie: kiedy klon japoński traci liście jesienią i jak to wygląda? W moim zaczęły obsychać końcówki liści i wyczytałam, że to może być brak potasu, ale zanim go potraktuję nawozem, chciałabym się upewnić, czy nie zaczyna się zwykłe gubienie liści na jesień. Że nie należy przesadzać z nawożeniem, już się przekonałam, i nie chciałabym powtórzyć tego błędu. :oops:
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Klon palmowy - zmiany na liściach

Post »

W jakich warunkach rośnie?
agni6
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 15 wrz 2016, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Klon palmowy.Zmiany na liściach

Post »

Gleba piaszczysta, na wierzchu nawieziony czarnoziem, pod spód też dostał czarną ziemię. Gleby są suche i drzewa przeważnie iglaste (sosny), ale mam nawadnianie więc sucho mu nie jest. Rośnie z przodu podwórka, przez część przedpołudnia jest tam słońce, po południu cień, bo słońce przechodzi za dom. Myślę, że całe podwórko jest dość zaciszne, w pobliżu są inne domu, wszędzie dużo drzew.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Klon palmowy.Zmiany na liściach

Post »

Końcówki mogą zasychać jeśli jest zbyt wilgotno przy korzeniach i jednocześnie sucho (zbyt słonecznie, lub nagrzewające się w pobliżu mury) w otoczeniu.Klony palmowe lubią półcień, przestrzeń w otoczeniu wody.
agni6
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 15 wrz 2016, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Klon palmowy.Zmiany na liściach

Post »

Hm, to może faktycznie taka przyczyną. Starałam się wybrać mu takie miejsce, gdzie nie ma za dużo słońca, ale jednak przed południem że 2-3 godziny słońce tam świeci. Posadziłam go we wrześniu, ruszać go teraz stamtąd czy poczekać, aż mu liście opadną na zimę?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Klon palmowy.Zmiany na liściach

Post »

Teraz we wrześniu? Daj mu czas na aklimatyzację, idzie jesień, w przyszłym sezonie się okaże czy mu tam dobrze.Nie przesadzaj tylko z tym nawadnianiem (może być to przyczyna zamierania korzeni i zasychania liści), teraz już praktycznie nie potrzebuje podlewania, bo słońce niżej i ziemia wolno wysycha, szczególnie pod korą.Słońca musi trochę mieć.
agni6
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 15 wrz 2016, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Klon palmowy.Zmiany na liściach

Post »

Dzięki za rady. w takim razie skrócę czasy podlewania i zobaczę, jak będzie w przyszłym roku. słońca trochę ma przed południem. W sumie nie wygląda źle, te liście tylko odrobinę przysychają, nie wszystkie, i tylko na koniuszkach. zobaczymy, co mi na wiosnę powie. :)
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, o 14:22 przez ERNRUD, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o wszystkie zdania z wielkich liter.
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Klon palmowy Atropurpureum zmienia barwę liści

Post »

Dlaczego klon palmowy atropurpureum na zdjęciu poniżej zmienia zabarwienie lisci z czerwonego na zielony ? Czy przyczyną pH podłoża ?

Obrazek

Obrazek
Tylik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 maja 2019, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Klon palmowy 'Atropurpureum' zmiany na liściach,zasychanie,zamieranie roslin

Post »

Witam , takie cuda się porobiły z moim klonem, czy to jest przemarzniecie ? Stało się tak po majowych przymrozkach . Wcześniej rozwijał się prawidłowo. A teraz to samo z katalpą I magnolia ...
Obrazek
MoGo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 maja 2019, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Klon palmowy 'Atropurpureum' zmiany na liściach,zasychanie,zamieranie roslin

Post »

Z moim Acerem stało się dokładnie to samo! Ma 5 lat, nic mu nie dolegało do tej pory a teraz wygląda tak - dodatm, ze azalia też zmarniała.... Czy ktos pomoze co robić?!
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”