Pędraki - metody skutecznego zwalczanie - 1cz.

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Ewao4
500p
500p
Posty: 840
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pędraki - metody skutecznego zwalczanie - 1cz.

Post »

Dziękuję za odpowiedź....po południu biorę się za podlewanie truskawek :wit
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Pędraki - metody skutecznego zwalczanie - 1cz.

Post »

Boże , ludzie lejecie tą chemią po zagonach gdzie rosną truskawki , poziomki , nie zdając sobie sprawy z wpływu tej chemii, to że ktoś zjadł poziomkę i żyje , nie oznacza że nie może zaszkodzić .
Mniej chemii więcej ekologii , mam hektarowy ogród , dużo drzew i całe stada ptaków ,wcale nie na drzewach ,a właśnie po trawie dreptajace i wyszukujace robale , krety , wiosną i jesienią również widać że mają co jeść , ale wiem że to co jem jest zdrowe .Zadna chemia nie jest obojętna dla nas .Pamietam całe lata temu (ze 30) kiedy nie mogłam pozbyć się podagrycznika , zaproponowano mi w sklepie Rundap , i jak dziś pamiętam że pisało na nim że przez 2 lata nie wolno nic w tym miejscu sadzić do spożycia , a dziś sąsiad leje rundapem w miedzyrzedzia fasoli , bobu , na sprzedaż , bo liczy się zysk, a nie zdrowie .

Ci co tak usilnie zwalczają u siebie krety powinni odwiedzić ten wątek.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Pędraki - metody skutecznego zwalczanie - 1cz.

Post »

Zgadzam się z Reniak jeśli chodzi o stosowanie chemii, natomiast nie zauważyłem żeby krety lub ptaki pomogały w jakimś znacznym stopniu pozbyć się niechcianych pędraków. U mnie krety uwielbiają ryć w miejscach gdzie nie mam trawnika. Są te miejsca wyściółkowane korą/ścinkami traw i w których roi się od dżdżownic. Wydaję mi się, że w takich warunkach kret nie będzie szukał pędraków w trawniku skoro ma jedzenia pod dostatkiem w innym miejscu.
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Pędraki - metody skutecznego zwalczanie - 1cz.

Post »

Leszeg nie potrafię przekonać nikogo , do tego co ja obserwuję , moje pole obserwacyjne to 1h ogrodu , i obok sąsiadki nieco mniejszy , u mnie mnóstwo drzew i krzewów , i tylko kilka kopcy , u niej 2 orzechy , trawnik -kopiec na kopcu .więc wydaje mi się że zależność jakaś jest ,tak jest co roku .poza tym jeszcze jedną rzecz zauważyłam , mam też ogródki kwiatkowe z ponad setką róż , na wiosnę krety ryją tam jak szalone , ale to nie dziwne bo chrzaszcze uwielbiają róże i zostawiają swoje potomstwo , i zapewniam wszystkich tępiących krety , że nic moim różom się nie dzieje . Sama też tam poszukuje przysmaku dla moich kurek :D
Ja naprawdę odkąd mieszkam na wsi (8 rok) z przerażeniem patrzę jak rolnicy robią na wszystko opryski i jak często,nie przestrzegając karencji , czy godzin w których nie ma oblotu pszczół . A potem dziwimy się że tyle ludzi ma raka .
Awatar użytkownika
Budda
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 27 kwie 2015, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Może to czyjeś dzieci? ;:oj Ubijać je?Siedzą głęboko w ziemi.

Obrazek
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Co to za robalki-pędraki?

Post »

Czyjeś na pewno :D
To przychówek chrabąszcza majowego, niestety zjadają roślinki, ich korzenie i bulwy. Czy ubijać to Twój wybór, ale raczej nie są pożyteczne dla ogrodu.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re:

Post »

Budda pisze:Może to czyjeś dzieci? ;:oj Ubijać je?Siedzą głęboko w ziemi.
Zdecydowanie tak!
poczytaj wątek od początku a nawet inne wyszukaj sobie korzystając z naszej wyszukiwarki

http://forumogrodnicze.info/search.php
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Pędraki - metody skutecznego zwalczanie - 1cz.

Post »

Buddo, można pędraki ochraniać, pielęgnować itd. Ale wtedy trzeba się pogodzić z tym, że zaniknie trawnik, warzywnik, uschną młode drzewka owocowe i ozdobne. Miałem kiedyś kompost, którego nie sprawdziłem i dałem pod korzeń nowo posadzonych drzew owocowych. Wszystkie z czasem uschły. Miałem podejrzenie, że sprzedawca był kiepski. Ale jak przerzuciłem pryzmę kompostu, to stwierdziłem, że to ogrodnik był do... "kitu". Wybrałem chyba pół wiadra pędraków.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
karinos
50p
50p
Posty: 99
Od: 2 lis 2005, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jonkowo / Olsztyn

Re: Pędraki - metody skutecznego zwalczanie - 1cz.

Post »

Witam. Zostałam skierowana do tego tematu także podpytam tutejszych specjalistów :) Orientuje się ktoś może co to i jak to zwalczyć? Czy dołki, w których to znalazłam (po wyciągnięciu z nich żurawek) trzeba jakoś "zdezynfekować" przed posadzeniem kolejnych? Te wyciągnięte, z mieszkańcami w korzeniach, spaliłam, ale nie wiem czy to w ogóle groźne i czy może się jakoś roznieść. Z góry dziękuję za pomoc :)

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Pędraki - metody skutecznego zwalczanie - 1cz.

Post »

Masz to samo co Budda, tylko że jego osobniki są starsze. Zniszcz wszystkie. Przekop ziemię dookoła, przesiej, jak nie będzie innych sztuk to o.k. Możliwe, że były w ziemi sprzedawcy żurawek.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
karinos
50p
50p
Posty: 99
Od: 2 lis 2005, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jonkowo / Olsztyn

Re: Pędraki - metody skutecznego zwalczanie - 1cz.

Post »

Dziękuję za pomoc. :) Zrobię tak jak piszesz annodomini. Mam nadzieję, że się "nie rozlazło" po ogrodzie.
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Pędraki - metody skutecznego zwalczanie - 1cz.

Post »

To się "nie rozłazi". Jest albo nie. To ich rodzice decydują gdzie będą żerować.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
Dana22
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 19 mar 2016, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Pędraki - metody skutecznego zwalczanie - 1cz.

Post »

Witam serdecznie. Mam pytanko do osób które stosowały nicienie. Czy można je stosować w warzywniku? Czy są bezpieczne dla ludzi nawet w razie zjedzenia brudnych warzyw? Pytam bo mam małe dzieci i wiadomo że zawsze coś prosto z ziemi trafi do buzi a chcę wytępić pędraki w bezpieczny sposób.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”