Sad maryann - choroby, szkodniki, pielęgnacja

Drzewa owocowe
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Kuba001 pisze:co zaatakowało moje drzewa?
Na zdjęciach wzorcowa hodowla mszyc wraz z ochroniarzami ( mam na myśli mrówki przeganiające najwiekszego wroga mszyc - biedronki)
Kuba001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 27 lut 2009, o 17:18
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Łysy pisze:Na zdjęciach wzorcowa hodowla mszyc wraz z ochroniarzami ( mam na myśli mrówki przeganiające najwiekszego wroga mszyc - biedronki)
a mszyce nie są czarne?
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Są i czarne i zielone :D
Kuba001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 27 lut 2009, o 17:18
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

i żółte ;) a co sądzicie o 2 drzewku?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Kubuś, mam identycznie wyglądającą gruszę (Bonkreta), sadzoną tej wiosny. Wypuściła listki i stoi ! Tylko, że u mnie te listki po brzegach zczerniały i tak sobie tkwią., ani jeden całkowicie nie usechł i nie opadł. Wrzuciłam już zdjęcia tej gruszy do wątku o chorobach, niestety nikt nie potrafił zgadnąć co to !
Gdyby była sadzona jesienią podejrzewałabym jakieś apartamentowce nornic, tak jak miałam już z młodymi jabłonkami. Nornice przez zimę solidnie przetrzebiłam, ale nadal lochy są w borówkach i pod różami. Być może to jakaś choroba przywleczona ze szkółki albo cóś.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Kuba001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 27 lut 2009, o 17:18
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

dziwne, bo u mnie liście kiedyś wyglądały tak samo. teraz tak jakoś 'odbiły' i wyglądają normalnie
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Kuba, troszkę mnie pocieszyłeś. Za każdym pobytem na działce, gapię się w te listki i czekam, czekam.
Qrzę! Albo niech odpadną, albo niech cokolwiek drgną!
Kuba001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 27 lut 2009, o 17:18
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

tylko dlaczego drzewko nie chce drgnąć? :(
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Czy to miotlastość jabłoni?

Post »

Jedna jabłonka, która przez poprzednie lata ucierpiała sporo od nornic i dość wrażliwa na parcha, zawsze wątła- w tym roku wzięła się do życia, ale... jakaś taka:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Liście mniejsze, nieco jaśniejsze, gałązki znacznie cieńsze, a końce bujniej niż zwykle rozgałęzione; z resztą cała gęsta. Niby OK, ale to dość książkowe objawy porażenia wirusem. Poradźcie, co jeszcze sprawdzić i co robić.

ps. Jeśli któremuś moderatorowi wyda się, że podobny wątek już istnieje, proszę o usunięcie tamtego. Dziękuję.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
cx

Post »

Witam.
Być może na drzewie żerują pordzewiacze w sporej ilości i to może byc przyczyna takiego a nie innego wyglądu.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Sad - choroby, szkodniki, pielęgnacja - maryann

Post »

Po pierwsze- kto tu narobił takiego b...(słowo na b. oznacza nieporządek, tylko dosadniej!)? Jak się moderatorowi nudzi, to niech porozdziela wątki, a nie łączy!

A teraz do rzeczy: tej wiosny takie okazy ściąłem z Boiken'y, mniejsze widziałem na papierówce- oba drzewa, stare odmaładzane kilka/ kilkanaście lat temu. Czy to trafne rozpoznanie?
Obrazek
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Asiula z wyspy
200p
200p
Posty: 459
Od: 9 mar 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik, obecnie Dublin

Re: Sad - choroby, szkodniki, pielęgnacja - maryann

Post »

Ja mam problem z jabłonią. Nie wiem czy już nie było to wspominane w tym wątku ale tamte zdjęcia mi się nie otwierają i nie mogę stwierdzić czy jest to ta sama mszyca. Tak to wyglądało wiosną. Wszystkie zaatakowane gałązki już są martwe
Obrazek

Pryskałam ekologicznymi i chemicznymi środkami ale bestie są takie sprytne że po tym futerku które sobie stworzyły wszystko spływa. Chciałabym zapobiec temu w przyszłym roku, co poskutkuje najlepiej? Kiedy pryskać i jakie partie drzewa są najważniejsze. Dodam że raczej nie będę w stanie spryskać całego drzewa :cry:
Ogród to dzieło sztuki.... w trakcie tworzenia !
Mój kawałek podłogi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”