Oleander pasożyty - tarcznik

Rośliny doniczkowe
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Tabletki można dać ale nie są z pewnością skuteczniejsze od oprysku po wcześniejszym zmyciu szkodnika. :wink:
madzik1388
100p
100p
Posty: 103
Od: 21 kwie 2010, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chory Oleander po zimie- tarcznik?

Post »

Jejku jak dobrze. że to forum istnieje, za nic nie mogłam znaleźć, co dopadło mojego oleandra, a to tarczniki, nawet w kwiaciarni nie wiedzieli co to jest, nie wiem czy bedny przeżyje, bo jest juz tak zaatakowany, potraktuje je denaturatem i może cos pomoże
Awatar użytkownika
pestka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1809
Od: 1 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Oleander

Post »

Co to za choroba :?: wszystkie listki tak mają, doniczki stoją w chłodnym miejscu





Obrazek

Obrazek

dziękuję za odpowiedzi ;:180
Awatar użytkownika
maria.k55
1000p
1000p
Posty: 1058
Od: 24 maja 2009, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Oleander

Post »

To jest tarcznik, wstrętny pasożyt, powiedziałabym, że jest w stadium zaawansowanym, poobcinaj wszystkie zainfekowane liście i spal, a już oczyszczoną roslinę spryskaj np: Mospinal. Sprawdż również inne rośliny, bo to się rozłazi, powodzenia ;:333
"Szanuj każdy dzień - bo już nie powróci"
Ogródek przydomowy u Marii.k55
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Oleander pasożyty - tarcznik?

Post »

Ja w zeszłym roku dostałam od znajomego dwanaście ogromnych oleandrów. ;:oj Byłam zachwycona. Cieszyłam się tymi pięknymi drzewami krótko, ponieważ okazało się, że są zaatakowane przez tarczniki ;:223
Byłam załamana ;:174 Ale wpadłam na pomysł obcięcia wszystkich liści wraz z najbardziej zaatakowanymi łodygami. Wszystko zostało spalone :D
Po tym zabiegu wszystkie oleandry wypuściły nowe, zdrowe pędy. :uszy
Pytanie tylko, czy po tak drastycznym cięciu doczekam się w tym roku kwiatów? :wink:
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Oleander pasożyty - tarcznik?

Post »

Ja kiedyś dostałem krzak cudny kwitł i miał tego dziada ;:134 na sobie ale opryskałem opryskiem co polecili mi go w ogrodniczym ale to nie podziało to zastosowałem drastyczną metodę którą mam w ostatecznych przypadkach 1/0,5 czyli (szklanka denaturatu na pół szklanki wody), i ściereczka listki przecierałem tym płynem , 1x dziennie przez 3 dni i wszystkie robaki wytępiłem, dokładnie listki i łodygi trzeba przecierać. :wit

PS. Co roku robię ten zabieg na każdym olku tak dla pewności czy nie jest tam jakiś robal. ;:173
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
monicurka
50p
50p
Posty: 66
Od: 30 wrz 2012, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Oleander pasożyty - tarcznik?

Post »

Jakiś czas temu wniosłam olka z balkonu na klatkę gdzie miał przezimować jak w zeszłym roku.
Już jak go wnosiłam widziałam jakieś kropeczki na liściach a dzisiaj dopiero się temu przypatrzyłam dokładniej i wiem że są to tarczniki.
I teraz pytanie... co z nim zrobić ?
Wyczyścić , obciąć czy poczekać do wiosny ?
Dodam że dzisiaj ok 20-30 sztuk żółtych liści oberwałam... oleander jest dosyć duuuży..
Obrazek
Monika - monicurka
Awatar użytkownika
ZosiaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1475
Od: 25 kwie 2007, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: GLIWICE teraz Dziergowice

Re: Oleander pasożyty - tarcznik

Post »

U mnie to samo walczę z tym od zeszłego roku po zmyciu ich po jakimś czasie się pojawiają od nowa teraz to nawet figa dostała to robactwo myślę że bez chemii nie da rady tylko gdzie można kupić i co jest skuteczne
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18664
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Oleander pasożyty - tarcznik

Post »

"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
maati1980
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 1 lip 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Lepki syrop na liściach oleandra i oliwki europejskiej

Post »

Dzień dobry, Proszę o wsparcie w rozpoznaniu przyczyn oślepienie sokiem kilku oleandrow i oliwki która uprawiam w ogrodzie zimowym. Pośród wielu roślin tylko te dwa typy są obklejone sokiem, widoczne też zgrubienia. Zdjęcia poniżej.

Obrazek


Obrazek
Z góry dzięki za pomoc w doborze oprysku. Do tej pory obmywałem liście wodą z mydłem ale skutek krótkookresowy i w sumie marny.
Maati
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18664
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Oleander pasożyty - tarcznik

Post »

Tarczniki, poczytaj ten wątek:

https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... t=Tarcznik

Na drugim zdjęciu widzę chyba i też wełnowce. Zrób dokładny oprysk Mospilanem.

Wodą z mydłem to nie zwalczysz skutecznie żadnych szkodników. Od razu trzeba było wejść z konkretnym preparatem.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”