Co mi zjada kosodrzewinę? poważny problem :(

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
pomidorzynka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 28 maja 2008, o 09:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Co mi zjada kosodrzewinę? poważny problem :(

Post »

Dziś zauważyłam że moje obie kosodrzewiny w niższych partiach gałęzi nie mają igieł. Po przyjrzeniu się roślinie zauważyłam ochydne wielkie skupiska jakiegoś rodzaju liszek. Proszę o pomoc w identyfikacji potwora oraz o poradę co zrobić z roślinami? Czy jest jakaś szansa na odratowanie ich czy też jak najszybciej spalić żeby się nie rozprzestrzeniło??? Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Post »

czym prędzej pozbieraj liszki i skasuj i przeglądaj pędy, może na razie wystarczy samo mechaniczne ich usunięcie
pomidorzynka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 28 maja 2008, o 09:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Mechanicznie zdjąć by się nie dało - było tego dosłownie setki! W życiu czegoś podobnego nie widziałam... w międzyczasie mąż popryskał karate i wygląda na to, że wszystkie liszki padły. Szukałam w necie i wydaje mi się że był to jakiś rodzaj borecznika. Niemniej jednak dwie kosodrzewiny mam prawie całe zjedzone. Pozostaje pytanie czy w miejsceach gdzie zostały zjedzone igły - odrosną nowe czy te miejsca już na zawsze pozostaną łyse?
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Post »

nic jej nie będzie, możesz nawet poskracać o połowę nowe przyrosty, to się ładnie zagęści

a to paskuda :evil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”