Co to za robale ?

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tok76
100p
100p
Posty: 196
Od: 18 paź 2008, o 07:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŻORY
Kontakt:

Co to za robale ?

Post »

Witam serdecznie i poraz kolejny jestem zmuszona prosić Was o radę. Otóż mam świerki kłujące"Białobok",na których pojawiły się jakieś robale.Nie wiem co to takiego,ale skutkiem ich żerowania są opadające igły.Robale są rozmieszczone skupiskowo,wysysają soki świerków od dolnej strony igieł,bardzo blisko młodych przyrostów. Mam nadzieję ,że jest ktoś mądrzejszy ode mnie i będzie wiedział co to za robaki i czym je zwalczyć.Jeśli znacie coś mocnego to bardzo proszę,bo ich ilość ,mnie przeraża.Oto zdjęcia Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek[/code]
Pozdrawiam, Gosia
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Wygląda mi na ochojnika. Oprysk Mospilanem 20 SP powinien wystarczyć. :wink:
piki27
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 8 sie 2008, o 17:42

Co to za robale??

Post »

Są to mszyce z rodziny ochojnikowatych, a środków przeciwko tym robalom jest mnóstwo. Od zmycia ich silnym strumieniem wody, środki ekologiczne np: bioczos, a także środki chemiczne np. pirimor, confidor, jak i wyżej wymieniony mospilan. Także wiele pożytecznych owadów zjada te szkodniki np. biedronki, bzygi. Jeśli tych koloni nie ma zbyt wiele lepiej obserwować je bo być może same znikną np. po ulewnym deszczu lub zostaną zjedzone przez drapieżne owady.
Awatar użytkownika
tok76
100p
100p
Posty: 196
Od: 18 paź 2008, o 07:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŻORY
Kontakt:

Post »

Dzięki serdeczne wszystkim za zdiagnozowanie robaka.Mam nadzieję,że ten ochojnik nie jest ciężki do zlikwidowania.Jeszcze raz wielkie DZIĘKI!!!
Pozdrawiam, Gosia
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”