Coś mi żre młodą śliwkę i coś atakuje grusze...

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Coś mi żre młodą śliwkę i coś atakuje grusze...

Post »

Pomóżcie zidentyfikować co atakuje moje drzewka... obecność mrówek na gruszy wskazywałoby na mszyce... czy dobrze zdiagnozowałam?
Obrazek

Obrazek

Tutaj coś mi bezczelnie zeżarło pąki i malutkie listki !! Ratunku, bo wyjada też młode pąki, które się pojawiają na tej śliwie. Jak tak dalej pójdzie nie będzie miała już z czego ruszyć :( Doradźcie proszę co z tym zrobić...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja bym powiedział że miseczniki, spadź jaką wytwarzają ściąga mrówki, oprysk Actellic 500 EC lub Mospilan 20 SP. :wink:
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Czarodziej_ pisze:Ja bym powiedział że miseczniki, spadź jaką wytwarzają ściąga mrówki, oprysk Actellic 500 EC lub Mospilan 20 SP. :wink:
Dzięki :) prysnęłam Karate w desperacji.. czy pomoże? czy szukać środków które podałeś?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jeśli pryskałaś w temp poniżej 19 stopni w pewnym stopniu powinien poskutkować ale gwarancji nie daję. :wink:
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Czarodziej_ pisze:Jeśli pryskałaś w temp poniżej 19 stopni w pewnym stopniu powinien poskutkować ale gwarancji nie daję. :wink:
Było poniżej, przeczekałam upał... na gruszy chyba pomogło, nie ma dalszych ognisk, ale śliwę coś zeżarło :( nie daje znaku życia
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”