Choroba jodły górskiej

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Shrink
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 kwie 2009, o 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Choroba jodły górskiej

Post »

Witam, od ponad roku w moim ogrodzie rośnie jodła górska. Teraz nagle, w ciągu 2 tygodni, opadły jej wszystkie igły. Wcześniej opryskiwałem ją razem z innymi iglakami preparatem olejowym- żadnemu innemu drzewku nic nie jest, to chyba nie zaszkodziło? Czy , mam ją poddać i wyrzucić, czy jest jakaś szansa dla tego drzewka? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
emptio_spei
50p
50p
Posty: 85
Od: 9 kwie 2014, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Choroba jodły górskiej

Post »

Dwa młode przyrosty mojej jodły górskiej zaczynają opadać (jakby uwiędły), dzieje się z nimi to, co w większym nasileniu działo się w ubiegłym roku. Obawiam się, że zaschną. W ubiegłym roku jodła miała pecha, najpierw majowy przymrozek zniszczył część ledwie rozwiniętych przyrostów, później inne dotknęło to, co teraz dzieje się z dwoma przyrostami. Zauważyłem, że gałąź, z której wyrastają od spodu ma uszkodzoną korę, część kory odstaje od gałęzi, ponadto na powierzchni tejże gałęzi pojawiła się brązowa plama.

Obrazek

przed "ruszeniem" przyrostów wyglądała tak:
Obrazek

pod koniec zeszłego roku:
Obrazek
Awatar użytkownika
emptio_spei
50p
50p
Posty: 85
Od: 9 kwie 2014, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Choroba jodły górskiej

Post »

Z gałązki, z której wyrosły widoczne na zdjęciu "zwiędłe" przyrosty, opadły wszystkie igły (nie zmieniły wcześniej koloru).
Awatar użytkownika
emptio_spei
50p
50p
Posty: 85
Od: 9 kwie 2014, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Choroba jodły górskiej

Post »

Byłem dziś w próbkami uciętych gałązek w sklepie z chemią ogrodniczo-rolniczą. Sprzedająca zaleciła oprysk środkiem Infinito i podlanie Acrobatem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”