Datura - choroby i inne problemy w uprawie

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Awatar użytkownika
Mariolka
200p
200p
Posty: 312
Od: 7 sie 2007, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Datura- marszczące, skarłowaciałe liście.

Post »

Witam, proszę o pomoc co się dzieje z moimi daturami? Czy może to być wina podłoża? Stoją na tarasie w zacienonym miejscu, szkodników żadnych nie zauważyłam, podlewam z nawozem tak jak zawsze i nie mam pojęcia co jest nie tak? wiem że jak były sadzone to dałam przez przypadek trochę kwaśnego torfu... POMOŻCIE proszę. Załączam zdjęcia.

Pozdrawiam :)

Obrazek
http://img831.imageshack.us/img831/5217 ... 113302.jpg
http://img25.imageshack.us/img25/8602/030520113304.jpg
http://img96.imageshack.us/img96/3796/030520113305.jpg
Awatar użytkownika
Nikitka
200p
200p
Posty: 330
Od: 27 lip 2010, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Na ziemskim padole...

Re: Datura - choroby

Post »

Witam!
Podepnę się tutaj, żeby nie zakładać nowego wątku.
Nie wiem co się dzieje z moja daturą. Żółkną jej liście, z tym, że są one przy okazji w malutkie brązowe plamki. Taki liść wisi na daturze kilka dni, a potem, w ciągu jednego dnia, zwija się. Datura stoi obok inny datur, ale tylko ona jedna ma takie liście. Nie zauważyłam też na niej żadnych szkodników.
Przeszukałam forum, ale nie znalazłam nigdzie, żeby ktoś miał takie objawy na daturze.
Obrazek

Obrazek
kasiulek797
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 6 lip 2012, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

witam .mam problem z datura.rosnie na tarasie.jest duza mnostwo lisci i pąkow.kwitnie.ale kwiaty zyja bardzo krotko.tylko 1 dzien i usychaja.co zle robie?ma zamalo wody?za malo nawozu?a moze za mala donica? pomozcie prosze
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura (Bieluń) więdnące kwiaty

Post »

kasiulek797 pisze:ma zamalo wody?za malo nawozu?a moze za mala donica? pomozcie prosze
Pytasz, czy może za mało wody, a przecież nie napisałaś, co ile podlewasz..
Pytasz, czy może za mało nawozu, a przecież nie napisałaś, ile nawozisz..
Pytasz, czy może za mała donica, a nie napisałaś ile ma litrów..

My nie mamy zdolności czytania w myślach..
kasiulek797
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 6 lip 2012, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Datura (Bieluń) więdnące kwiaty

Post »

podlewam nawet 2 razy dziennie.co 2 dzien z nawozem biopon datura .donica 25 litrow
Awatar użytkownika
IroniaLosu87
100p
100p
Posty: 146
Od: 14 lis 2011, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tam gdzie spadają Anioły...

Re: Datura (Bieluń) więdnące kwiaty

Post »

Taka wzmianka o nawożeniu :arrow: "Rośliny nawozimy w okresie, kiedy mają już rozwinięte liście. Za wczesne dodanie nawozu może spowodować kwitnięcie w okresie zbyt wczesnym, a co za tym idzie za wczesne przejście rośliny w stan odpoczynku. W okresie kwitnienia podlewamy z dodatkiem nawozu do roślin kwitnących lub nawozu dedykowanego dla Datury. Dla ładniejszej barwy kwiatów możemy zastosować dodatek nawozu z potasem.Nawóz dodajemy do końca lata, czyli do końca okresu intensywnego kwitnienia rośliny.", bo może tu jest pies pogrzebany. Podlewasz jak Bóg przykazał :wink: . Dawidzie bardzo poetyco napisane 8-)
anulka-771
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 cze 2013, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem i proszę o pomoc gdyż moją daturę dcoś niszczy a ja nie wiem co- szkodników na spodniej części liści nie widać nie ma pajęczynki - liście nie są lepkie - mam 3 datury i wszystkie tak wyglądają jak na załączonych zdjęciach - to są młode roślinki tegoroczne które wyhodowałam z nasionek datura mettel Obrazek Obrazek Obrazek
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: coś niszczy moją daturę - pomocy

Post »

Albo brak nawozu albo przypalone słońcem.Obstawiam drugą opcję gdyż miałam to na swoich daturach.
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Datura- marszczące, skarłowaciałe liście.

Post »

Poskręcane liście datury sa objawem nieprawidłowej uprawy. Mysle, że mimo, iż datury lubia duzo pic, to jednak ta zasada dotyczy głownie upalnych dni. Wydaje mi sie, że twoje datury w donicach troszkę za bardzo sa podlewane. Pozwól im szukać wody, aby sie idealnie zakorzeniły i przerosły spód bryły w donicy. Warto było by podnawozić dolistnie, gdyz kwasny odczyn mógł spowodowac nie przyswajanie jakiegos składnika.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
ELZBIETA38
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 lip 2013, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam.Jestem poczatkujaca w uprawie datur i mam problem.Moja datura choruje,opadaja jej liście ,a mlodziutkie usychają.Co moze być tego przyczyną,czy coś nie tak robię.Dodam ,że nawożę ją regularnie.Bardzo proszę o radę ponieważ bardzo mi się te roslinki podobają.
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: ratunku moja chora datura

Post »

Możesz wrzucić jakieś zdjęcie...? Może wody ma za mało, ale tak to można gdybać, może jakieś szkodniki...?
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
ELZBIETA38
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 28 lip 2013, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ratunku moja chora datura

Post »

http://images65.fotosik.pl/26/ee03e52c52334ec4.jpg

Tak własnie wyglada moja datura :(
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: ratunku moja chora datura

Post »

Może polałaś liście wodą, a potem słońce je poparzyło...?
Może zapomniałaś podlać roślinę, czasem jeden raz wystarczy i słońce zrobi swoje z osłabionymi liśćmi...
I tak zapytam, czy doniczka ma odpływ...?
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”