Wyciek ze sliwy

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
pawel285
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 4 mar 2008, o 16:51
Lokalizacja: nowy sącz

Wyciek ze sliwy

Post »

witam,ostanio zauważylem na mojej mlodej sliwce wegierka zwykła ze wycieka zywica,czy to jest normalne a jak nie to jaksobie z tym poradzic...pozdrawiam

Obrazek
cx

Post »

Witam.
Moje podejrzenia są niezbyt optymistyczne....Lecz na podstawie tego zdjęcia się nie wypowiem.Zrób lepsze jakościowo.
Hej.
pawel285
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 4 mar 2008, o 16:51
Lokalizacja: nowy sącz

Post »

na ostatnimzdjeciu liscie gruszy z czerwonymi kropkami...co to jest?


Obrazek
Obrazek
Obrazek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Paweł, poszukaj o rdzy gruszy, może to to!
Takie czerwono-pomarańczowe kropy i kropki miałam w ub. roku na liściach gruszy, w tym roku jeszcze ich nie widzę, a może ich już nie zobaczę! fajnie by było!
cx

Post »

Witam.
Niestety zdjęcia te nie wyjaśniają ,w pełni,problemu.Takie wycieki są przy :raku bakteryjnym,brunatnej zgniliznie i leukostomozie.Jeżeli takie wycieki są też w dolnej części pnia(rak lub leukostomoza)-sprawa jasna usunąć drzewo.Jeżeli tylko na górnych gałązkach-uciąć poniżej wycieków- rany zasmarować. Jeżeli po wycięciu chorych gałązek ,na nowych ,latem pojawią się kolejne wycieki to raczej leukostomoza i drzewko do wyrwania i nie sadzić w tym samym miejscu nic pestkowego.

Co do gruszy to rdza to nie jest.Może byc niedobór jakiegoś składnika pokarmowego-ze zdjęcia widać ,że drzewko ma nielekko,może też inna przyczyna ale trudno strzelać.
Hej.
Kuba001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 27 lut 2009, o 17:18
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

mam to samo na swojej gruszy :/
pawel285
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 4 mar 2008, o 16:51
Lokalizacja: nowy sącz

Post »

wycieki sa tylko na gałazkach ktore wyrosły zeszlego roku....mam je wyciac.dodam jeszcze ze drzewka sa z allegro...kupilem 2 wegierki zwykle i jedna dabrowicka, na tej dabrowickiej nie ma zadnego wycieku, natomiast na zwyklej na obu drzewkach
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”