Choroby wielu różnych drzew

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Zablokowany
litk
50p
50p
Posty: 54
Od: 23 lut 2015, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Choroby wielu różnych drzew

Post »

Witam,
mam problem z drzewami różnej maści na swojej działce. Nie wiem w czym może być problem, czy to choroba, grzyby, wirusy, a może niedobory minerałów w podłoży. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś pomógł zidentyfikować problem z każdym z tych drzew:
Dąb:
Obrazek

Dereń jadalny, usychające liście, zaczyna się od dołu drzewka i i wierzchołków liści:
Obrazek

Główny problem mam z gruszkami, nie mam lepszego zdjęcia bo wcześniej pozrywałem liście, ale problem jest taki, że liście czarnieją dookoła i są poprzerywane do środku. Dodatkowy problem z młodymi gruszkami jaki mam to to że gdy wypuściły liście mają je małe i słabo rozwinięte, takie jakby pozwijane w rulony, ale nie było na nich widać żadnych szkodników:
Obrazek

Pigwowiec:
Obrazek

Śliwka:
Obrazek

Wiśnia:
Obrazek

Czereśnia:
Obrazek

Leszczyna:
Obrazek

Jabłoń:
Obrazek

Lipa:
Obrazek

W marcu na drzewka owocowe stosowałem 2 krotnie opryski z miedzianu, a w maju opryski magnicurem gold no i jakoś nic to nie daje. Pomóżcie bo jestem załamany i zrezygnowany, tyle pieniędzy i wysiłku włożyłem w te nasadzenia. Dodatkowo wszędzie jest oczywiście problem z mszycami.

PS. Czemu nie wyświetlają się obrazki, tylko trzeba otwierać w nowej karcie?
jagusia111

Re: Choroby wielu różnych drzew

Post »

Witaj. Tak hurtem to się nie da. Poszukaj w spisie tematów DRZEWA I KRZEWY OWOCOWE viewtopic.php?f=34&t=15339 oraz DRZEWA I KRZEWY OZDOBNE viewtopic.php?f=33&t=10198 wątków odpowiednich dla każdej Twojej rośliny i w nich zadaj konkretne pytania. Zdjęcia spróbuj wstawić pojedynczo przez fotosik i wtedy nie powinno być problemów. Ten wątek zamykam.
Zablokowany

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”