Czy to prosionek?

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Karol78
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 maja 2022, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czy to prosionek?

Post »

Jest tego dużo, na gasterii. Wszystkie tej samej wielkości i skupione są przy korzonkach rośliny, w ziemi. Są przy jej głównej partii, i skupiska przy każdym małym odroscie. Tylko przy korzonku jak na zdjęciu. Ani jednego na samej roślinie ponad ziemią. Nie ma żadnych naleciałości, białego czegokolwiek, nic jak przy welnowcach (kiedyś miałem).Gasteria nie ma żadnych widocznych negatywnych objawow. Jak się przyjrze to wygląda mi to na małe, białe, może młode? Prosionki. Wygląda jak mini wersja prosionka. Jest wolne. Widuje w ogrodzie prosionki, zdarza mi się wkładać domowe kwiaty z jakims dodatkiem ziemi ogrodowej, kompostu. Więc może tak się przeniosły i rozmnożyły. Czy to one? Czy może kojarzycie to jako coś innego.
https://postimg.cc/crBSmbWw
Karol78
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 maja 2022, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy to prosionek?

Post »

Sam już nie wiem co to jest.. jedyne co widziałem na roślinie to w głębi większego okaza. Większego od tych na zdjęciu. Wciaz biały.
To moga być wełnowce, te bytujące w ziemi, przy korzeniach?
Jednego malutkiego wziąłem na palca, to zapierniczał nóżkami (był na plecach).
Kiedyś miałem welnowce, ale raczej te nie glebowe i były malutkie, jak kropeczki, dużo ale malutkich, watki, i te sprawy. Ani jednego dorosłego (a miały czas by dorosnąć), to nawet nie wiedziałem, że mogą być kilkumilimetrowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”