Cytryniec (Schisandra ) - choroby,szkodniki

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
83mar83
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 14 cze 2016, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zasychanie liści - cytryniec

Post »

Witam,

Oto mój cytryniec "Sadova no1" posadzony na wiosnę tego roku (kwiecień).
Miejsce słoneczne (a nawet bardzo), przewiewne, gleba bardziej gliniasta. Podlewam dosyć regularnie ale nie "przelewam" i czasami nawożę - 1/miesiąc (nawóz naturalny - rozcieńczona gnojowica z obornika, pokrzywy). Trochę przymarzł ale nie spowodowało to jakiś większych komplikacji.
Bardzo dobrze się przyjął i dobrze rósł, liście miał zielone, pojawiły się przyrosty ale od jakiegoś czasu zaczął usychać/więdnięć. Co może być przyczyną?
Załączam zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
83mar83
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 14 cze 2016, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytryniec chiński ( Schisandra chinensis )

Post »

Witam,

Oto mój cytryniec "Sadova no1" posadzony na wiosnę tego roku (kwiecień).
Miejsce słoneczne (a nawet bardzo), przewiewne, gleba bardziej gliniasta. Podlewam dosyć regularnie ale nie "przelewam" i czasami nawożę - 1/miesiąc (nawóz naturalny - rozcieńczona gnojowica z obornika, pokrzywy). Trochę przymarzł ale nie spowodowało to jakiś większych komplikacji.
Bardzo dobrze się przyjął i dobrze rósł, liście miał zielone, pojawiły się przyrosty ale od jakiegoś czasu zaczął usychać/więdnięć. Co może być przyczyną?
Załączam zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
darrek7
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 27 paź 2015, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cytryniec chiński(Schisandra chinensis) - choroby,szkodniki

Post »

Miejsce nie może być w słońcu
Antos113
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 7 paź 2020, o 05:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Cytryniec Chiński szkodniki

Post »

Mam na działce ok. 15 letni krzew cytryńca chińskiego, który od kilku lat pięknie owocował. Rośnie na pergoli pod 30-letnią Złotą Renetą. Od kilku lat pięknie owo ował.
Owoce zbierałem po opadnięciu liściu i pierwszych przymrozkach. W tym roku zakwitł i zawiązał grona owoców, pięknie się wybarwił na czerwono i zanim jeszcze zgubił liście owoce na gronach zaczęły zasychać i gnić. Zmieniły kolor z czerwonego na jasnoróżowy i szklisty. Po zerwaniu wczoraj wszystkich gron zauważyłem,że ze środka owocków zaczęły wychodzić małe 4-6 mm bardzo cieniutkie białe gąsienice potrafiące się wydłużać przy wychodzeniu na zewnątrz nawet do ok. 1 cm .
Proszę o poradę co to za szkodnik i jak z nim walczyć.
Pozdrawiam Antos113
Antos113
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 7 paź 2020, o 05:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Cytryniec (Schisandra ) - choroby,szkodniki

Post »

Po konsultacji z doradcami sadowniczymi opracowującymi komunikaty jagodowe ustaliliśmy , że zaatakowała je u mnie muszka plamoskrzydła (Drosophila suzukii). Jestem zrozpaczony bo ta paskuda pojawiała sie teraz także w malinach jesiennych.
Kochani mam prośbę . Czy nie ma Któryś z Was chociaż kilku dkg owoców cytryńca. Robię z nim zdrowotno-wzmacniającą nalewkę .Pomóżcie błagam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”