Co z tymi iglakami? - FOTO

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Autor wątka napisał, cyt.: woda była na głębokości 1 m, ale o niemiłym zapaszku i wyglądzie.
Awatar użytkownika
tok76
100p
100p
Posty: 196
Od: 18 paź 2008, o 07:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŻORY
Kontakt:

Post »

To w takim razie sie nie czepiam. Myślałam ,że nie rozumiesz wypowiedzi Marii Teresy...
Pozdrawiam, Gosia
majjo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 21 lip 2008, o 13:05
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post »

aniawoj pisze:Zanieczyszczenie podłoża i wody nieznanymi substancjami. W tej sytuacji najlepiej, abyś dał do zbadania wodę ze studni.
Mam zamiar zbadać tę wodę. Muszę być pewien jaka to woda i gleba. Proszę jednak o kolejną poradę. W swojej firmie mógłbym zrobić badanie wody, jak to mówią "po znajomości". Nie wszystkie jednak parametry wody mogliby mi zbadać. Myślę, że nie byłoby problemu z pH, zasoleniem, twardością i metalami ciężkimi. Czy te parametry wystarczą do oceny jakości wody?
Jeśli nie, to może zainwestować w coś takiego:( link z Allegro)

zmoderowałam link z Allegro-aniawoj

Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

majjo pisze:
aniawoj pisze:Zanieczyszczenie podłoża i wody nieznanymi substancjami. W tej sytuacji najlepiej, abyś dał do zbadania wodę ze studni.
Mam zamiar zbadać tę wodę. Muszę być pewien jaka to woda i gleba. Proszę jednak o kolejną poradę. W swojej firmie mógłbym zrobić badanie wody, jak to mówią "po znajomości". Nie wszystkie jednak parametry wody mogliby mi zbadać. Myślę, że nie byłoby problemu z pH, zasoleniem, twardością i metalami ciężkimi. Czy te parametry wystarczą do oceny jakości wody?
Jeśli nie, to może zainwestować w coś takiego:

.................(link z Allegro)

Z góry dzięki za odpowiedź.
Jeśli tej wody sam nie pijesz ani twoje zwierzaki to po co zawartości azotynów i azotanów(sprzęt z allegro) roślinom nie przeszkadzają wręcz przeciwnie,Wyniki badań więcej mogą dać info np. zasolenie, u mnie iglaki rosną przy pH 7,5

zmoderowałam link z allegro -Maria Teresa juz odpowiedziała na pytanie)-aniawoj
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Te parametry, które mogą Ci oznaczyć już coś nam powiedzą. Wbrew pozorom zanieczyszczona woda może mieć ogromny wpływ na rosliny, jeśli np; stwierdzi sie podwższony poziom metali cieżkich.pH też nas interesuje :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kathrina
100p
100p
Posty: 131
Od: 25 kwie 2007, o 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Post »

A mi przychodzi na myśl zupełnie inna idea: za mało wody. Nie wiem gdzie została wykopana ta studnia, ale te rośliny są posadzone chyba na jakimś wzniesieniu (foto), gdzie niekoniecznie musi by taki sam poziom wód gruntowych? I woda z góry spływa na dół. Może się mylę, ale tak mi właśnie przyszło do głowy, jako jeden z czynników takiego stanu rzeczy.
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”