Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  
Autor Wiadomość
drzeweczka
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sie 2008, o 21:35 
100p
100p

1 szt.
Ja miałem na myśli akurat nie korę, ale coś co wygląda na zdjęciu na nawóz...
A co do anomalii w temperaturze gleby to całkiem możliwe, że to jest jedna z przyczyn kłopotu (możliwe, że są jeszcze pośrednie spowodowane osłabieniem roślin - np. szara pleśń)

Żuraw
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sie 2008, o 21:39 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
drzeweczka napisał(a):
Ja miałem na myśli akurat nie korę, ale coś co wygląda na zdjęciu na nawóz...
A co do anomalii w temperaturze gleby to całkiem możliwe, że to jest jedna z przyczyn kłopotu (możliwe, że są jeszcze pośrednie spowodowane osłabieniem roślin - np. szara pleśń)

Tak owszem w ubiegły piątek podsypałem wszystkie drzewka nawozem - z tego co dziś się dowiedziałem to zapewne całkowicie nie potrzebnie.

drzeweczka
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sie 2008, o 21:42 
100p
100p

1 szt.
nie wiem co to za nawóz, ale tak optycznie trochę dużo mi się go wydaje (zwłaszcza, ze to już któryś dzień i po deszczach)
oby to nie był nawóz z przewagą azotu w składzie...

Falki
 Tytuł: Tuje nagle usychają
PostNapisane: 20 sie 2008, o 12:11 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witam wszystkich. Czy ktos spotkał się z tak szybkim ( około 4 tygodnie ) usychaniem tui ? Choroba pojawiła się w rogu ogrodu. Psy nie mają tam dostępu ale nieliczne koty owszem. Rośnie w tym rogu stary świerk, który od lat usycha i od dołu łamią sie z niego gałęzie od kiedy samochód zdarł z niego korę podczas wypadku. Bukszpan rosnący prostopadle wzdłuż płotu także marnieje i brązowieje. Pozostałe w rzędzie tuje i bukszpan mają się dobrze. Czy obecność usychającego świerka może być przyczyną nagłego usychania gałęzi ? A może zbyt mało wody podczas upałów lipcowych tam trafiło ? Na koniec marca posypałem nawozem do iglaków na 100 dni Substral. Załączam kilka zdjęć. Nie potrafię zdiagnozować tego zjawiska z powodu braku wiedzy i doświadczenia. Będę wdzięczny za pomoc i wskazówki, bo szkda utracić 3 drzewka w całym rzędzie żywopłotu. :cry:

Obrazek Obrazek Obrazek

drzeweczka
 Tytuł:
PostNapisane: 20 sie 2008, o 14:46 
100p
100p

1 szt.
Tak bliskie sąsiedztwo tak dużego świerka może być przyczyną usychania tych drzewek i to nie w wyniku zarażenia chorobą ale silnej konkurencji - oczywiście pośrednią - przy suszy z jaką mieliśmy do czynienia i możliwym ubogim podlewaniu bezpośrednią przyczyną jest niedobór wody (większy przy świerku z powodu silnej konkurencji)

Ojmona
 Tytuł: Schnące tuje
PostNapisane: 23 sie 2008, o 18:11 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witam!

Kilka dni temu zauważyłam, że dwie tuje (na działce jest ich około 40) zaczynają usychać. Wcześniej mąż musiał wyciąć także dwie tuje z tego samego powodu tyle, że w ogóle w innym miejscu. Bardzo prosiłabym o pomoc, ponieważ nie chcę tracić następnych tuj, a sama bardzo słabo znal się na ogrodnictwie.

Obrazek Obrazek

drzeweczka
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sie 2008, o 01:45 
100p
100p

1 szt.
Ciężko stwierdzić... jak będziesz usuwać te suche to zapewne z korzeniami - zwróć uwagę, czy nie są podgryzione lub czy nie widzisz innych znaków szczególnych na nich - w razie czego zamieść zdjęcia
Przydało by się też zdjęcie tej usychającej (ale nie tej całkiem suchej) w szyi korzeniowej z naciętym paskiem kory do drewna - tak, żeby stwierdzić różnicę kolorów drewna w korzeniu i pędzie i granicę tych kolorów

KaRo
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sie 2008, o 08:22 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1
Poczytaj koniecznie ten wątek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... sc&start=0

❤ KaRolinki

Ojmona
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sie 2008, o 12:53 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Poprzednich tuj nie usuwałam z korzeniami, tylko obcinałam nad ziemią, bo z tego obciętego wyrastały potem nowe gałązki i tuja normalnie rosła. Zrobiłam kilka zdjęć. Pień tej tui usychającej wygląda jakby był spróchniały. U zdrowego sprawdzałam i kora była dosyć cienka, a u usychającego ma prawie 1 cm (razem z tym spróchniałym).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam

kliczek25
 Tytuł: Tuje usychają jedna po drugiej.
PostNapisane: 3 wrz 2008, o 14:40 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witam, jestem tutaj nowy. Mam problem, mianowicie moje tuje usychają na kolor pomarańczowy, rdzawy. Tuje są już kilka lat i niektóre ładnie wyrosły, są bujne i aż kipią zielenią. Kilka już wyciąłem i niestety nie mam jak zrobić zdjęcia. Zapewne podobne tematy były już poruszane na forum ale nie mam czasu żeby przeglądać wszystkie posty (niestety praca zabiera mi mnóstwo czasu). Byłbym baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

aniawoj
 Tytuł:
PostNapisane: 3 wrz 2008, o 15:29 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Wpierw sprawdź czy nie mają sucho.
Następnie pooglądaj dokładnie gałązki - może zobaczysz szkodniki na igłach ,może pajęczynkę na gałązkach. Istnieje możliwość zaatakowania przez przędziorka ( wtedy właśnie igły żółkną i rudzieją)lub miodownicę żywotnikową. Bez zdjęcia jednak trudno wyrokować.

Przenoszę temat do właściwego działu -aniawoj

Zobacz profil Wyślij e-mail      

kliczek25
 Tytuł:
PostNapisane: 4 wrz 2008, o 08:07 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Dziękuje, postaram się zrobić jakieś zdjęcie bo jeszcze jedna zaczyna mi usychać :(

MariaTeresa
 Tytuł:
PostNapisane: 4 wrz 2008, o 20:34 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
obejrzyj je nisko, uschłe przetnij czy są zciemnienia na przekroju -fytoftoroza -podlać sasiednie śr. grzybobójczym(np.Previcur 607 SL, Fongarid 25 WP, Amistar 250 SC, Aliette 80 WP)
lub inne objawy, np. czy pachnie grzybami
i zasadnicze pytanie czy są to młode tuje?- podgryzienia, susza.Może masz jakieś zdjęcia?

kliczek25
 Tytuł:
PostNapisane: 5 wrz 2008, o 08:42 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Jak wycinałem je to korzeń ciekawie wyglądał, mianowicie połowa korzenia ( w przekroju ) była zdrowa a druga połowa taka jakby przygnita, coś w tym stylu. Żałuje że nie zrobiłem zdjęcia. A te tuje nie są już takie młode bo mają kilka lat 4 albo 5

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 358 ]  Idź do strony nr...        1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości