stonóg murowy

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
pogoda
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 cze 2013, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

stonóg murowy

Post »

Witajcie :D
Czy zna ktoś sposób na robaki, które wyglądają jak stonóg murowy i opanowały całą rabatę z kwiatami?
wygląda tak: http://miniwin.flog.pl/wpis/934161/ston ... us-asellus
i jest go bardzo, bardzo dużo. Widać, że wyłazi spod ziemi. Efekt jest taki, że rośliny schną i wręcz same wychodzą
z ziemi- jakby korzonki były popodgryzane.
Pomożecie?
Z góry serdecznie dziękuję :)
komarwojnicz10
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 26 lut 2011, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojnicz

Re: stonóg murowy

Post »

Hmmm ,na moje oko to masz chyba problem w ziemi,a właściwie w tym na czym rosną rośliny.Może tam było kiedyś jakieś wysypisko, wyrzucało się odpady,musi być coś ,że te skorupiaki tam upodobały sobie miejsce.Przyczyną może być też złe,nieodpowiednie zmianowanie,następstwo roślin po sobie lub monokultura.A na pewno musisz mieć tam sporo wilgoci.Co zrobić??http://www.tipy.pl/artykul_15997,jak-si ... .html,więc jak piszą faktycznie coś masz w ziemi,drewno może,daj chemię albo musisz przenieść uprawę.pozdr.
wera95
50p
50p
Posty: 77
Od: 8 maja 2007, o 22:23

Re: stonóg murowy

Post »

Podepnę się pod temat. W zeszłym roku nie było problemu ale w tym się pojawił - gdzieniegdzie na wiosnę ziemia prawie roiła się od stonóg. Właściwie jeżeli chodzi o działkę nie zmieniło się nic. Mam kompostownik ale mam go od lat i nie usunę. Osuszanie? I tak mam piaszczystą ziemię.
Czy coś je odstrasza (roślina) ewentualnie czy mają naturalnego wroga, łatwego do introdukcji? Jeż by pewnie pomógł ale skąd wziąć? Kiedyś działki miały ażurowe ogrodzenia bez podmurówki to jeże chodziły gdzie chciały, ale to już nie te czasy.

Ze względu na skalę użycie insektycydów raczej nie wchodzi w rachubę
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”