Szkodniki na iglaku karłowatym. Co to?

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
isia222
50p
50p
Posty: 77
Od: 23 maja 2007, o 20:57
Lokalizacja: Bad Kreuznach / Gdańsk

Szkodniki na iglaku karłowatym. Co to?

Post »

Nie potrafię zidentyfikować co zaatakowało mojego iglaka. Mam go już 2 rok i wszystko dotąd było OK. Ostatnio zauważyłam zasychające czubki pędów, odpadające igły...
(mieliśmy gorący maj, więc myślałam że za sucho), jednak po ostatnich opadach objawy się nasiliły, przyjrzałam się temu z bliska i oto co zabaczyłam
Wygląda to przerażająco. Co to takiego? Czy ktoś może mi podpowiedzieć, i jak z tym walczyć?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Krysia
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki na iglaku karłowatym. Co to?

Post »

isia222 pisze:Nie potrafię zidentyfikować co zaatakowało mojego iglaka. Mam go już 2 rok i wszystko dotąd było OK. Ostatnio zauważyłam zasychające czubki pędów, odpadające igły...
(mieliśmy gorący maj, więc myślałam że za sucho), jednak po ostatnich opadach objawy się nasiliły, przyjrzałam się temu z bliska i oto co zabaczyłam
Wygląda to przerażająco. Co to takiego? Czy ktoś może mi podpowiedzieć, i jak z tym walczyć?

Nie jestem ogrodnikiem, ale miałam na swoim iglaku przed domem to coś......poradzono,żebym popryskała Topsinem,a wcześniej po prostu ręcznie usunęła to coś...( zapomniałam łacińską nazwę) tak też zrobiłam teraz jest oki, tym Topsinem prykałam 3 razy w odstępie tygodniowym

Zdjęcia wykasowałem są wyżej, poprawiłem pisownię. Przemo.
Awatar użytkownika
isia222
50p
50p
Posty: 77
Od: 23 maja 2007, o 20:57
Lokalizacja: Bad Kreuznach / Gdańsk

Post »

Topsin na szczęście mam to spróbuję rozpoczać walkę i odezwę się - z jakim skutkiem. Problem w tym, że u mnie codziennie pada... No i jak ja mam to coś usunąć? obrzydliwe. Najchętniej bym to wycieła, ale czy nie zaszkodzi to iglakowi? Czy raczej jednak ściągać ręcznie ? (brrr!) Jak gdzieś przypadkiem znajdziesz nazwę tego szkodnika, to będę wdzięczna za info. Pozdrawiam.
Krysia
ros
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 476
Od: 11 gru 2007, o 15:33
Lokalizacja: opolskie/ Warszawa

Post »

Prawdopodobnie jest to osnuja sadzonkowa http://www.robale.pl/index/2/246
To coś obrzydliwego to oprzędy w których żerują larwy, można je po prostu pousuwać ręcznie, a przy okazji wyłapać szkodnika. Opryski w sumie też powinny pomóc, ale w tym przypadku oprzędy zostaną na iglaku.
Roman
Awatar użytkownika
isia222
50p
50p
Posty: 77
Od: 23 maja 2007, o 20:57
Lokalizacja: Bad Kreuznach / Gdańsk

Post »

Bardzo dziękuje za ten link i nazwę szkodnika. To rzeczywiście wygląda bardzo podobnie. Pozdrawiam serdecznie.
Krysia
Kosiarz
200p
200p
Posty: 237
Od: 9 cze 2008, o 23:40
Lokalizacja: Radzyń Podl. / Łuków

Post »

Ale skoro chcesz walczyć z owadami, to nie Topsinem. Owy Topsin to fungicyd a nie insektycyd. :)
Awatar użytkownika
isia222
50p
50p
Posty: 77
Od: 23 maja 2007, o 20:57
Lokalizacja: Bad Kreuznach / Gdańsk

Post »

Fakt masz racje! To może wypróbuje lepiej Talstar 100EC - przeciw przędziorkom i mszycom to może to zadziała.., albo pryz okazji mszyce wydusze. :)
Krysia
Kosiarz
200p
200p
Posty: 237
Od: 9 cze 2008, o 23:40
Lokalizacja: Radzyń Podl. / Łuków

Post »

isia222 pisze:Fakt masz racje! To może wypróbuje lepiej Talstar 100EC - przeciw przędziorkom i mszycom to może to zadziała.., albo pryz okazji mszyce wydusze. :)
Dobry pomysł. Drugi oprysk możesz wykonać insektycydem układowym np. Mospilanem 20SP (acetamipryd) lub Calypso 480SC (tiachlopryd), bifentryna na której oparty jest Talstar działa tylko powierzchniowo, ale ma za to bardzo szerokie spektrum działania.
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

isia222 pisze:Topsin na szczęście mam to spróbuję rozpoczać walkę i odezwę się - z jakim skutkiem. Problem w tym, że u mnie codziennie pada... No i jak ja mam to coś usunąć? obrzydliwe. Najchętniej bym to wycieła, ale czy nie zaszkodzi to iglakowi? Czy raczej jednak ściągać ręcznie ? (brrr!) Jak gdzieś przypadkiem znajdziesz nazwę tego szkodnika, to będę wdzięczna za info. Pozdrawiam.

gumowe rekawiczki i juz....obrzydliwe,ale skuteczne... :lol: :lol:
Awatar użytkownika
isia222
50p
50p
Posty: 77
Od: 23 maja 2007, o 20:57
Lokalizacja: Bad Kreuznach / Gdańsk

Post »

Brr, ściągnęłam co mogłam, bo te oprzędy były rzeczywiście takie ogromne, iż pomyślałam, że środek nie dojdzie do sedna sprawy. Teraz popsikałam Telstarem i odczekam z tydzień i zrobie poprawkę, jak radzi Kosiarz. Bardzo Wam dziękuję za szybką reakcje i pomoc.
Krysia
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”